2022-09-28   18:45:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Triton Open 2018

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 13.04.2018

Seedede heat Lb 6
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Triton Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stvne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:20   
  Arrangr  Svmmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  13 april 2018         
 
 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer  Indledende (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
344  Mathias Drygaard  2008  0829AA  TRITON B    25m  1:23.26 
485  Laust Madsen  2008  0803AC  HOVEDSTAD    25m  1:01.50 
522  William Bendixen  2007    GLADSAXE    50m  58.64 
532  Theodor Heinemann  2007  0771AG  GLADSAXE    25m  58.05 
481  Hans Bjrn Legind  2007  0717AF  HOVEDSTAD    25m  58.36 
429  Villum Alstrm  2008  0823AC  HOVEDSTAD    25m  1:01.27 
562  Viktor Degn  2005  0537AM  FR.VRK    25m  1:05.84 
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
179  Oscar Serizawa  2006  0657AH  GSK    25m  56.32 
447  Daniel Emil Lund Cliff  2007  0795AC  HOVEDSTAD    25m  55.39 
461  Ludvig Hedegaard  2007  0725AG  HOVEDSTAD    25m  54.47 
512  Simon Voldmester  2007  0703AB  HOVEDSTAD    25m  53.84 
178  Anton Serizawa  2006  0677AH  GSK    25m  54.08 
399  William Bjrnsteen  2008  0829AB  SK-SYD    25m  55.36 
363  Oscar David Morthorst  2007  0753AF  TRITON B    50m  55.84 
372  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    25m  56.73 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
473  Konradas Juska  2007  0751AC  HOVEDSTAD    25m  52.67 
521  Cornelius Borgaard Bang  2007  0787AE  GLADSAXE    25m  51.93 
535  Jens Krogh Hermansen  2006  0675AG  GLADSAXE    25m  50.13 
279  Marcus Skov Zacho  2006  0641AK  KVIK    25m  49.49 
573  Jacob Koch Larsen  2006  0647AB  FR.VRK    50m  49.69 
517  Asbjrn Zeller  2007  0737AA  HOVEDSTAD    25m  51.78 
513  Ib Fang Wang  2007  0771AB  HOVEDSTAD    25m  52.32 
511  Linus Klarskov Vidovic  2007  0713AB  HOVEDSTAD    25m  53.19 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
541  Tore Krogh  2006  0679AF  GLADSAXE    50m  49.25 
530  Victor Juhl Hansen  2007  0719AE  GLADSAXE    50m  49.07 
213  Emil Espinoza  2006  0623AL  KVIK    25m  47.06 
90  Alfred Balslev Jrgensen  2004  0429AK  SLLERD    25m  45.70 
236  Karl Svane Kristensen  2005  0529AJ  KVIK    25m  45.91 
556  Magnus Gimsing hman  2007  0761AB  GLADSAXE    25m  48.42 
175  Alexander Oxenbll  2006  0669AL  GSK    25m  49.12 
171  Kasper Jgerskou  2006  0643AG  GSK    25m  49.45 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
615  Jonathan Piontek  2005  0525AG  LYNGBY    50m  44.68 
225  Louie Hermansen  2004  0419AE  KVIK    50m  44.41 
167  Viktor Fenger-Grn  2006  0619AG  GSK    25m  44.28 
269  Mads Srensen  2005  0585AB  KVIK    25m  43.55 
199  Frederik Grove Ankerdal  2005  0539AF  KVIK    25m  44.13 
182  Anders Thgersen  2005  0527AE  GSK    25m  44.41 
280  Sebastian Hjer ster  2006  0679AE  KVIK    25m  44.52 
232  Frederik Knakkergaard  2005  0509AJ  KVIK    25m  45.24 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
597  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    25m  43.14 
717  Andreas Velschow Malmolin  2005  0541AE  FARUM    50m  41.82 
235  David Kristensen  2003  0359AP  KVIK    50m  41.59 
412  Stefan Rasmussen  2004  0449AM  SK-SYD    25m  40.53 
237  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    50m  40.78 
94  Ludvig Montag  2003  0357AI  SLLERD    25m  41.69 
681  Janus Schnabl  2003  0311AD  HRSHOLM    25m  42.37 
631  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VRLSE    25m  43.32 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
150  Jonatan Hagbarth Jrgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  39.51 
231  Mikkel Jrgensen  2003  0365AE  KVIK    50m  36.80 
386  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    50m  34.62 
28  Anders Nedergaard Jensen  2002  0233AP  HOLSTEBRO    25m  32.90 
682  Fillip Bruhn  2003  0391AM  HRSHOLM    25m  33.95 
440  Valdemar Brns  2003  0341AC  HOVEDSTAD    25m  35.67 
415  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  37.73 
84  Alexander Halken  2005  0583AE  SLLERD    25m  40.32 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
600  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    25m  38.90 
611  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  36.31 
335  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  34.36 
17  Oskar Allerslev  2002  0275AR  HOLSTEBRO    25m  32.61 
32  Mads Lund  2002  0253AO  HOLSTEBRO    25m  33.26 
131  Tobias Lindberg  2003  0397AI  NAKSKOV    25m  35.55 
567  Thorbjrn Jari Ikkala  2002  0207AI  FR.VRK    50m  37.46 
145  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  40.27 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
206  Mathias Christensen  2004  0489AE  KVIK    50m  38.71 
381  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    25m  35.83 
79  Julian Birch  2004  0489AJ  SLLERD    25m  34.36 
30  Kasper Laursen  1998  9819AF  HOLSTEBRO    50m  32.32 
291  Oliver Lystlund  2003  0363AA  HOLBK    25m  32.96 
402  Tue Vestergaard Jrs  2004  0411AQ  SK-SYD    25m  35.01 
680  Carl-Johan Bdtker  2003  0321AN  HRSHOLM    25m  37.05 
294  Mikkel Nielsen  2004  0403AC  HOLBK    25m  39.92 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Svmmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner