Startliste for Thisted Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:42 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer |
Finaler (8) |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor:3 N Larkering |
|
Vejledende starttid 19:33 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
2 |
Katrine Bager |
2006 |
0616AF |
THISTED |
|
25m |
|
261 |
3 |
Helena Rosenfeldt Zillmer |
2002 |
0206BE |
NORD |
|
25m |
|
475 |
4 |
Kaja Sandvik |
2005 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:47.05 |
433 |
5 |
Tiril Rørvik |
2004 |
|
TEAMSØRMSK |
|
25m |
2:07.54 |
207 |
6 |
Synne Fosse Jørgensen |
2006 |
|
KristianSA |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
458 |
1 |
Helene Gonzalez |
2005 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:43.41 |
503 |
2 |
Nikoline Alvilde Kristiansen Pflug |
2004 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
1:40.00 |
410 |
3 |
Hennie Netland Fuglestvei |
2005 |
|
Mandal SK |
|
25m |
1:37.52 |
455 |
4 |
Iben Bekken Nordbye |
2004 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:36.58 |
454 |
5 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:37.02 |
472 |
6 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:38.85 |
398 |
7 |
Emmalina Long |
2004 |
0422AM |
AAS |
|
25m |
1:42.58 |
372 |
8 |
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
AAS |
|
25m |
1:46.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
492 |
1 |
Aurora-Petrine Kristiansen Pflug |
2006 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
1:33.00 |
461 |
2 |
Nora Handegaard |
2006 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:29.75 |
309 |
3 |
Jazmin Jensen |
2005 |
0584AA |
AALBORG |
|
25m |
1:26.57 |
487 |
4 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:24.66 |
338 |
5 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
25m |
1:26.26 |
246 |
6 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
0666AL |
NORD |
|
25m |
1:29.38 |
471 |
7 |
Mia Kristiansen |
2006 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:30.82 |
145 |
8 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
A6 |
|
25m |
1:35.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
387 |
1 |
Mette Aagesen Jensen |
2004 |
0476AU |
AAS |
|
25m |
1:23.81 |
430 |
2 |
Frida Lilletveit Vollen |
2004 |
|
Mandal SK |
|
25m |
1:23.15 |
393 |
3 |
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
AAS |
|
25m |
1:22.30 |
476 |
4 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:20.62 |
469 |
5 |
Stina Kletvang |
2005 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:20.98 |
386 |
6 |
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
0442AG |
AAS |
|
25m |
1:22.81 |
470 |
7 |
Live Korstadhagen |
2006 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:23.43 |
467 |
8 |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:24.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
490 |
1 |
Andrea Sørensen |
2001 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
1:19.50 |
32 |
2 |
Ida Hovmark |
2005 |
0528AG |
THISTED |
|
25m |
1:15.64 |
392 |
3 |
Sarah Kildahl |
2004 |
0474AJ |
AAS |
|
25m |
1:15.24 |
456 |
4 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:14.26 |
390 |
5 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
AAS |
|
25m |
1:14.82 |
203 |
6 |
Anne Terp |
2004 |
0452AQ |
STRUER |
|
25m |
1:15.51 |
79 |
7 |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
0488AQ |
S 68 |
|
25m |
1:16.34 |
72 |
8 |
Pernille Christensen |
2003 |
0308AR |
S 68 |
|
25m |
1:19.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
371 |
1 |
Sara Baumgartner |
2005 |
0552AN |
AAS |
|
25m |
1:13.98 |
388 |
2 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
AAS |
|
25m |
1:10.35 |
58 |
3 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
1:09.10 |
264 |
4 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:08.89 |
39 |
5 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
25m |
1:08.95 |
291 |
6 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
AALBORG |
|
25m |
1:09.63 |
180 |
7 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6 |
|
25m |
1:11.05 |
178 |
8 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
25m |
1:14.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
A6 |
|
25m |
1:08.29 |
139 |
2 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
A6 |
|
25m |
1:07.72 |
451 |
3 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:06.22 |
16 |
4 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
1:06.03 |
449 |
5 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:06.16 |
290 |
6 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
AALBORG |
|
25m |
1:07.55 |
190 |
7 |
Othine Ruenes |
2001 |
|
SKTEAM SØR |
|
25m |
1:08.14 |
316 |
8 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:08.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
496 |
1 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
1:02.47 |
263 |
2 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:01.84 |
450 |
3 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:01.46 |
175 |
4 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
A6 |
|
25m |
1:00.30 |
333 |
5 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
25m |
1:00.85 |
335 |
6 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
25m |
1:01.58 |
169 |
7 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
A6 |
|
25m |
1:01.95 |
136 |
8 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
A6 |
|
25m |
1:02.52 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2018 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:42 |
|