Program för UGP1 2018-2019, Falun
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 38
|
Tävling |
Ungdoms GP 1 2018-2019 Falun |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
14:10 |
|
|
Arrangör |
Falu SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Damer |
Finaler (16) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
192 |
3 |
Armita Samani |
2003 |
CB8803 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
63 |
4 |
Ronja Nordlund |
2006 |
BM2606 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:43.07 |
25 |
5 |
Moa Öhlund |
2005 |
AU0805 |
FALUN |
|
25m |
|
195 |
6 |
Maja Stanisavljevic |
2006 |
BO7206 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
187 |
1 |
Jenneli Källstrand |
2006 |
BD8406 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:35.41 |
71 |
2 |
Tindra Nyström |
2005 |
BG1805 |
HEDEMORA |
|
25m |
1:31.68 |
115 |
3 |
Ida Karlsson |
2005 |
BQ1205 |
SÖDERHAMN |
|
50m |
1:29.15 |
76 |
4 |
Lovisa Leonardsson |
2005 |
AD4805 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:27.58 |
61 |
5 |
Fanny Karlsson |
2004 |
BW2204 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:28.21 |
180 |
6 |
Terese Lundberg |
2004 |
BN6604 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:31.44 |
118 |
7 |
Emitis Aminiyan |
2006 |
BH7806 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:33.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
38 |
1 |
Smilla Åkman |
2006 |
AL0806 |
GIMO SS |
|
50m |
1:27.33 |
33 |
2 |
Hanna Frank |
2006 |
BB9406 |
FALUN |
|
25m |
1:25.33 |
34 |
3 |
Ida Tengvall Williams |
2005 |
BM6405 |
FALUN |
|
50m |
1:24.12 |
205 |
4 |
Karolina Karlsson |
2004 |
BH2804 |
HEDEMORA |
|
25m |
1:23.77 |
7 |
5 |
Tindra Bärgård |
2006 |
AB8606 |
SK ENA |
|
25m |
1:24.07 |
136 |
6 |
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
BR7804 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:24.40 |
203 |
7 |
Fanny Andersson |
2004 |
AR5604 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:25.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
113 |
1 |
Agnes Sundqvist |
2005 |
BL0405 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:21.77 |
250 |
2 |
Ina Björk Hedberg |
2004 |
AY2404 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:21.10 |
114 |
3 |
Emelie Runarsson |
2006 |
BD5206 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:20.94 |
56 |
4 |
Tekle Batsikadze |
2005 |
BJ4405 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:19.02 |
69 |
5 |
Nova Nahkala Nilsson |
2004 |
BD9604 |
HEDEMORA |
|
25m |
1:20.32 |
228 |
6 |
Wilja Edin |
2006 |
AR0606 |
NJURUNDA |
|
50m |
1:21.03 |
70 |
7 |
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
AO8606 |
HEDEMORA |
|
25m |
1:21.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
129 |
1 |
Alva Jacobsson |
2005 |
AJ1605 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:18.75 |
62 |
2 |
Stina Hedlund Loman |
2006 |
BM8406 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:18.34 |
212 |
3 |
Emilia Nordin |
2003 |
AO6803 |
HEDEMORA |
|
25m |
1:17.83 |
263 |
4 |
Kristina Kannegiesser |
2004 |
BQ8404 |
SK ÄGIR |
|
50m |
1:17.67 |
182 |
5 |
Monica Zhan |
2005 |
BB8405 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:17.76 |
29 |
6 |
Emma Färlin |
2006 |
AV8206 |
FALUN |
|
25m |
1:18.09 |
178 |
7 |
Evelina Killiner |
2004 |
BN7604 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:18.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
264 |
1 |
Ella Wesslau |
2004 |
BQ7404 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:17.54 |
169 |
2 |
Ida Ångström |
2005 |
AP5805 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:17.13 |
117 |
3 |
Saga Andersson |
2006 |
BH8806 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:16.63 |
137 |
4 |
Elma Ridhagen |
2004 |
BS9804 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:15.96 |
26 |
5 |
Sara Strömsöe |
2006 |
AV2406 |
FALUN |
|
25m |
1:16.21 |
227 |
6 |
Tova Persson |
2005 |
AR5205 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:17.07 |
229 |
7 |
Evelina Hansson |
2006 |
AR5606 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:17.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
179 |
1 |
Wilda Furberg |
2003 |
BW0403 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:15.73 |
66 |
2 |
Matilda Nilsson |
2004 |
BP1804 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:15.04 |
217 |
3 |
Lovisa Lundblad |
2003 |
AM1203 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:14.68 |
58 |
4 |
Vilma Hjertberg |
2004 |
BV1404 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:14.08 |
131 |
5 |
Frida Wallman |
2005 |
AQ6405 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:14.15 |
171 |
6 |
Cecilia Brunzell |
2006 |
AF7806 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:14.92 |
184 |
7 |
Emilia Dahlström |
2006 |
AR2806 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:15.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
253 |
1 |
Ida Nyberg |
2004 |
BB1204 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:14.07 |
37 |
2 |
Stella Karlsson |
2006 |
AD9406 |
GIMO SS |
|
25m |
1:13.25 |
262 |
3 |
Arwen Wikström |
2006 |
AT0606 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:13.04 |
67 |
4 |
Tyra Olsson |
2003 |
BZ6803 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:12.29 |
255 |
5 |
Alma Enarsson |
2003 |
BR4603 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:13.00 |
202 |
6 |
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
CA3603 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:13.18 |
260 |
7 |
Meja Boson |
2006 |
AR7206 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:13.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
52 |
1 |
Lisa Holfve |
2005 |
AR9605 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:12.22 |
123 |
2 |
Sandra Öberg |
2001 |
BG0401 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:11.93 |
133 |
3 |
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
AW9405 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:11.40 |
219 |
4 |
Ebba Lindblom |
2004 |
AR8404 |
NJURUNDA |
|
50m |
1:11.27 |
210 |
5 |
Emelie Nordqvist |
2003 |
BX8203 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:11.34 |
20 |
6 |
Anna Nyberg |
2003 |
AP5603 |
FALUN |
|
25m |
1:11.59 |
132 |
7 |
Alicia Söderlind |
2005 |
AQ5805 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:11.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
134 |
1 |
Freya Ebert Westerberg |
2005 |
BB3805 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:11.00 |
261 |
2 |
Irene Nasta |
2004 |
BP6404 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:10.68 |
74 |
3 |
Alvida Forsman |
2004 |
BM7404 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:10.58 |
126 |
4 |
Filippa Tottie-Håkansson |
2003 |
AX9803 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:09.98 |
161 |
5 |
Mira Myllylä |
2002 |
BL0202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:10.51 |
103 |
6 |
Maja Wikström |
2002 |
AY2602 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:10.68 |
162 |
7 |
Sarah von der Burg |
2004 |
AP6604 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:10.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
65 |
1 |
Agnes Edvinsson |
2006 |
AP5606 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:09.69 |
156 |
2 |
Wilma Nääf |
2002 |
AZ5802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:09.25 |
99 |
3 |
Carolina Modig |
2003 |
BG5403 |
SALA SS |
|
25m |
1:09.13 |
166 |
4 |
Estelle Gyoni |
2004 |
AS0204 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:08.35 |
122 |
5 |
Emelie Lindholm |
2003 |
AL6403 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:08.68 |
107 |
6 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
BA7404 |
SANDVIKEN |
|
50m |
1:09.15 |
256 |
7 |
Amanda Boson |
2004 |
BG8804 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:09.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
222 |
1 |
Isabelle Grönlund |
2004 |
AR7604 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:08.35 |
207 |
2 |
Tyra Strömbom |
2004 |
AM3804 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:07.76 |
265 |
3 |
Alice Eriksson |
2004 |
BQ0604 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:07.47 |
144 |
4 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:06.76 |
241 |
5 |
Isa Forsberg |
2002 |
BB5202 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:07.00 |
2 |
6 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
AS9802 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:07.65 |
124 |
7 |
Wilma Öberg |
2001 |
BG9201 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:08.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
23 |
1 |
Tuva Hjemli |
2005 |
AN8805 |
FALUN |
|
25m |
1:06.56 |
64 |
2 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
BO6204 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:06.35 |
199 |
3 |
Elsa Staaf |
2003 |
AV2203 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
1:05.09 |
54 |
4 |
Juni Rogström |
2004 |
BN5204 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:04.86 |
218 |
5 |
Hanna Jonasson |
2004 |
AR0604 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:05.06 |
216 |
6 |
Saga Persson |
2003 |
AI1203 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:05.32 |
220 |
7 |
Ida Sundholm |
2005 |
AG2205 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:06.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
12 |
1 |
Moa Holmström |
2001 |
AD0201 |
FALUN |
|
25m |
1:04.74 |
257 |
2 |
Tove Rehnstedt |
2005 |
AT7405 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:04.57 |
242 |
3 |
Selma Zachrisson |
2003 |
AS6803 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:04.17 |
246 |
4 |
Sofia Boije |
2003 |
BC2803 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:03.77 |
173 |
5 |
Tara Klarbo Egan |
2005 |
AQ6605 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:03.85 |
149 |
6 |
Emilia Boberg |
2002 |
AV9602 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:04.40 |
245 |
7 |
Ebba Hann |
2004 |
AN6804 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:04.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
40 |
1 |
Frida Florén |
2004 |
AB1404 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:03.76 |
95 |
2 |
Lisa Nystrand |
2006 |
AA1206 |
SALA SS |
|
25m |
1:03.16 |
234 |
3 |
Melina Sundström |
2002 |
AP8202 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:03.01 |
42 |
4 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:02.69 |
6 |
5 |
Louise Haglöv |
2003 |
BC9603 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:02.91 |
110 |
6 |
Filippa Eklund |
2004 |
AS6204 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:03.03 |
125 |
7 |
Tea Angerfelt |
2004 |
AJ7404 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:03.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
237 |
1 |
Nathalie Pettersson |
2002 |
BP4602 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:02.03 |
248 |
2 |
Agnes Jakobsson |
2005 |
AF2805 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:01.99 |
224 |
3 |
Joyce Muzito |
2001 |
BT4401 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:00.68 |
223 |
4 |
Gloria Muzito |
2002 |
BO6202 |
NJURUNDA |
|
25m |
55.84 |
21 |
5 |
Julia Lindgren |
2004 |
AN0604 |
FALUN |
|
25m |
1:00.63 |
109 |
6 |
Clara Bergh |
2004 |
AD0404 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:01.91 |
230 |
7 |
Tove Wikström |
2001 |
AC0201 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:02.01 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
14:10 |
|