2020-07-02   08:50:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Nordic Open Masters

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 19
Heatlista 
 
  Tävling  Nordiska Masters Mästerskapen    Utskriftsdatum  12 oktober 2018   
  Tävlingsort  Mmalmö    Utskriftstid  20:34   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2018         
 
 
 
Gren 19, 100m Medley Men  Finaler (9) 
Beräknad start 11:09 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
511  Erik Forslund  1937  80-84  HELLAS SK    25m  1:45.42 
57  Nils Wahlberg  1943  75-79  SPIF SF    25m  1:42.00 
169  Luke Grindahl  1975  40-44  MKK    25m  1:35.07 
220  Jan Johansen  1940  75-79  HSK HERMES    25m  1:40.00 
231  Jørn Birch  1959  55-59  KORSØR    25m  1:43.60 
448  Josef Borbas  1943  75-79  SK SYDSIM    25m  1:47.10 
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
572  Paul Westerberg  1961  55-59  NKK    25m  1:27.78 
125  Lukas Neumann  1989  25-29  ROMA    25m  1:25.00 
22  Kimmo Gadding  1982  35-39  Cetus    25m  1:20.00 
395  Henrik Walldén  1968  50-54  MKK    25m  1:19.30 
218  Bo Hyllested  1949  65-69  HSK HERMES    25m  1:20.00 
105  Bengt Olsson  1956  60-64  TÄBY SIM    25m  1:20.30 
473  Håkan Quist  1961  55-59  VÄSTERÅS    25m  1:25.24 
298  Robert Malmström  1971  45-49  ESKILSTUNA    25m  1:29.53 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
240  Reidar Lorentzen  1956  60-64  TS&LK    25m  1:18.00 
67  Elvar Nielsen  1974  40-44  BREIDABLIK    25m  1:16.63 
358  Robert Jakubek  1959  55-59  HS    25m  1:15.14 
269  Stefan Nilsson  1964  50-54  GÖTEBORG    25m  1:15.05 
417  Ulf Tjärnström  1973  45-49  NYKÖPING    25m  1:15.11 
40  Jan Johansson  1968  50-54  KUNGSBACKA    25m  1:16.50 
167  Allan Gutlic  1992  25-29  MKK    25m  1:17.30 
28  Igor Galkin  1965  50-54  NEVA    25m  1:19.00 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
498  Peter Norrmén  1960  55-59  ÖSA    25m  1:14.75 
485  Ryan Provencher  1974  40-44  VÄXJÖ SS    25m  1:13.70 
299  Henrik Roos  1964  50-54  ESKILSTUNA    25m  1:13.47 
189  Anders Petersen  1979  35-39  KU SVOMMIN    25m  1:13.00 
430  Johan Meurling  1973  45-49  S 77    25m  1:13.44 
353  Mats Örth  1955  60-64  HS    25m  1:13.65 
558  Svein Erik Nymo  1959  55-59  Oslo IL    25m  1:14.00 
168  Andres Rodrigues  1987  30-34  MKK    25m  1:15.00 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
352  Bo Almqvist  1958  60-64  HS    25m  1:12.45 
69  Thiemo Voigt  1970  45-49  SS04    25m  1:12.00 
276  Torsten Ringberg  1958  60-64  GENTOFTE    25m  1:12.00 
252  Carl Schiller  1997  20-24  SK NEPTUN    25m  1:11.44 
41  Andreas Billström  1973  45-49  KUNGSBACKA    25m  1:11.95 
29  Sergey Zherdev  1961  55-59  NEVA    25m  1:12.00 
540  Anders Dalsgaard  1970  45-49  SIGMA    25m  1:12.01 
197  Alexander Mills  1951  65-69  Hamar IL    25m  1:13.00 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
31  Magne Klementsen  1961  55-59  Stord M.SK    25m  1:10.50 
178  Carsten B Sommer  1986  30-34  H2 ODENSE    25m  1:10.15 
73  Per Svanberg  1971  45-49  SS04    25m  1:10.00 
449  Matthias Walemo  1977  40-44  SK SYDSIM    25m  1:08.98 
97  Lars Erik Hasle  1976  40-44  Asker SK    25m  1:09.17 
376  Eric Sjöström  1959  55-59  LIDINGÖ SK    25m  1:10.12 
312  Anders Gahm  1966  50-54  GÖTEBORG    25m  1:10.42 
308  Torbjörn Wolffram  1964  50-54  GÖTEBORG    25m  1:11.01 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
130  Emil Andersen  1992  25-29  TRITON B    25m  1:08.62 
281  Thomas Eriksen  1975  40-44  GENTOFTE    25m  1:08.00 
Christian Frederiksen  1981  35-39  NÆSTVED    25m  1:07.17 
194  Siarhei Aliashkevich  1964  50-54  ZUBR    25m  1:07.00 
548  Jonas Henriksen  1975  40-44  SIGMA    25m  1:07.04 
277  Christian Fergusson Toft  1968  50-54  GENTOFTE    25m  1:08.00 
280  Thomas Dessau  1972  45-49  GENTOFTE    25m  1:08.00 
109  Håkan Persson  1963  55-59  TÄBY SIM    25m  1:08.82 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
549  Peter Holmsteen  1963  55-59  SIGMA    25m  1:06.21 
12  Sabala Michael C  1980  35-39  CHELSEA    25m  1:05.84 
10  Pasi Rönkkö  1970  45-49  S.C.P.    25m  1:05.54 
206  Peter Lund Hansen  1992  25-29  ESBJERG    25m  1:05.00 
135  Jesper Waterval  1975  40-44  TRITON B    25m  1:05.44 
87  Rodrigo Martins Alves  1980  35-39  Asker SK    25m  1:05.58 
547  Henrik Pedersen  1965  50-54  SIGMA    25m  1:06.15 
463  Jonas Hallgren  1964  50-54  UMEÅ SS    25m  1:06.32 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
76  Erik Löfgren-Bengtson  1989  25-29  SS04    25m  1:04.32 
378  Emil Davidsson  1990  25-29  LASS    25m  1:03.77 
153  Anders Kilen  1976  40-44  GLADSAXE    25m  1:02.99 
248  Daniel Lönnberg  1972  45-49  SK NEPTUN    25m  1:00.50 
204  Jacob Carstensen  1978  40-44  ESBJERG    25m  1:02.00 
132  Claus Hansen  1995  20-24  TRITON B    25m  1:03.00 
106  Stefan Scherling  1972  45-49  TÄBY SIM    25m  1:04.01 
24  Ville-Mikko Korkka  1980  35-39  Cetus    25m  1:04.99 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  12 oktober 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner