2020-04-02   11:26:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Nordic Open Masters

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 12/10 Klockan 17.00 (Insim kl. 15.00)

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Nordiska Masters Mästerskapen    Utskriftsdatum  12 oktober 2018   
  Tävlingsort  Mmalmö    Utskriftstid  15:02   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2018         
 
 
 
Gren 5, 100m Breaststroke Men  Finaler (8) 
Beräknad start 19:47 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
512  Olof Burebo  1944  70-74  HELLAS SK    50m  1:43.70 
472  Peter Karlsson  1963  55-59  VÄSTERÅS    50m  1:41.59 
473  Håkan Quist  1961  55-59  VÄSTERÅS    50m  1:42.41 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
94  Pål Brage Gundersen  1981  35-39  Asker SK    25m  1:39.10 
515  Lars Backlund  1949  65-69  HELLAS SK    25m  1:34.99 
475  Lars-Gunnar Aufrecht  1963  55-59  VÄSTERÅS    25m  1:30.95 
199  Johan Kvaeken  1959  55-59  Hamar IL    25m  1:32.70 
511  Erik Forslund  1937  80-84  HELLAS SK    25m  1:35.22 
198  Ragnar Jensen  1948  70-74  Hamar IL    25m  1:40.00 
               

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
546  John Bøgehus Pedersen  1968  50-54  SIGMA    25m  1:28.40 
100  Knut Henrik Medina  1964  50-54  Asker SK    25m  1:26.50 
447  Fredrik Svensson  1971  45-49  SK SYDSIM    25m  1:24.55 
495  Andreas Rilvén  1977  40-44  ÖSA    25m  1:23.62 
84  Björn Starcke  1963  55-59  HILLERØD    25m  1:24.50 
352  Bo Almqvist  1958  60-64  HS    25m  1:25.37 
124  Cato Sletbakk  1957  60-64  ROMA    25m  1:26.80 
319  Kjell Westin  1954  60-64  GÖTEBORG    25m  1:29.74 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
266  Dan Ole Johansen  1960  55-59  VATCPH-STT    25m  1:22.65 
184  Lars Kruse Byron  1960  55-59  KU SVOMMIN    50m  1:22.40 
574  Magnus Björk  1991  25-29  ESKILSTUNA    25m  1:21.18 
12  Sabala Michael C  1980  35-39  CHELSEA    25m  1:21.00 
175  Gerhard Schuck  1970  45-49  ROSTOCK    25m  1:21.00 
519  Karl-Henrik Engardt  1969  45-49  HELLAS SK    25m  1:22.15 
17  Michal Minarovic  1961  55-59  VSKUK BRAT    25m  1:22.50 
514  Anders Kussak  1964  50-54  HELLAS SK    25m  1:22.96 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
207  Sørin Martin Johannessen  1991  25-29  ESBJERG    25m  1:19.73 
558  Svein Erik Nymo  1959  55-59  Oslo IL    25m  1:18.50 
178  Carsten B Sommer  1986  30-34  H2 ODENSE    25m  1:18.45 
132  Claus Hansen  1995  20-24  TRITON B    25m  1:18.00 
299  Henrik Roos  1964  50-54  ESKILSTUNA    25m  1:18.24 
321  Michael Macdonald  1962  55-59  GÖTEBORG    25m  1:18.47 
509  Peter Hammar  1972  45-49  HK SIM    25m  1:19.46 
102  Rolf Arne Nordang  1965  50-54  Asker SK    25m  1:19.80 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
485  Ryan Provencher  1974  40-44  VÄXJÖ SS    25m  1:17.42 
137  Peter Ahlgren  1968  50-54  SK TRITON    25m  1:16.37 
322  Thomas Reux  1991  25-29  GÖTEBORG    25m  1:16.23 
31  Magne Klementsen  1961  55-59  Stord M.SK    25m  1:16.00 
104  Johan Carlén  1976  40-44  TÄBY SIM    25m  1:16.00 
400  Joakim Magnusson  1968  50-54  MKK    25m  1:16.28 
29  Sergey Zherdev  1961  55-59  NEVA    25m  1:17.00 
323  André Bodin  1976  40-44  GÖTEBORG    25m  1:17.79 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
Mika Pöyhölä  1966  50-54  S.C.P.    25m  1:14.15 
466  Jan Mandahl  1961  55-59  UPSALA S    25m  1:13.70 
228  Jan Boier Pedersen  1983  35-39  HSK HERMES    25m  1:12.34 
383  Jerry Falkcrona  1983  35-39  LASS    25m  1:12.16 
Christian Frederiksen  1981  35-39  NÆSTVED    25m  1:12.22 
109  Håkan Persson  1963  55-59  TÄBY SIM    25m  1:13.42 
254  Simon Alm Liljevall  1991  25-29  SK NEPTUN    25m  1:14.09 
376  Eric Sjöström  1959  55-59  LIDINGÖ SK    25m  1:15.98 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
30  Odd Roar Kaspersen  1971  45-49  Lambertset    25m  1:10.85 
373  Jonatan Wede  1988  30-34  LANDSKRONA    25m  1:07.43 
18  Martin Hlavaty  1973  45-49  VSKUK BRAT    25m  1:06.50 
106  Stefan Scherling  1972  45-49  TÄBY SIM    25m  1:05.36 
530  Erik Nicklasson  1998  20-24  JÖNKÖPING    25m  1:06.27 
76  Erik Löfgren-Bengtson  1989  25-29  SS04    25m  1:06.60 
130  Emil Andersen  1992  25-29  TRITON B    25m  1:08.01 
73  Per Svanberg  1971  45-49  SS04    25m  1:12.00 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  12 oktober 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner