Startliste for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2019 Stadion |
|
Udskriftsdato |
18 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
16:24 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 januar 2019 |
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer |
Indledende (18) |
Sponsor: Zenliv |
|
Heat 1 (18) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
273 |
2 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
0462AO |
HERLUFSHOL |
|
50m |
37.77 |
58 |
3 |
Laura Thomadsen |
2004 |
0412AH |
VAT CPH |
|
50m |
37.15 |
324 |
4 |
Alva Evertsson |
2003 |
AE7603 |
KARLSKRONA |
|
50m |
37.28 |
243 |
5 |
Lise Elton Jokumsen |
2004 |
0482AZ |
HILLERØD |
|
50m |
39.24 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
338 |
1 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
50m |
36.06 |
122 |
2 |
Clara Schmedes |
2004 |
0478AI |
GTI |
|
50m |
35.56 |
325 |
3 |
Saga Evertsson |
2003 |
AE2803 |
KARLSKRONA |
|
50m |
34.55 |
321 |
4 |
Thea Greco |
2004 |
AA4604 |
KARLSKRONA |
|
50m |
34.87 |
66 |
5 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
50m |
35.94 |
284 |
6 |
Laura Møller Sørensen |
2004 |
0466AI |
LYNGBY |
|
50m |
36.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
34.44 |
207 |
2 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
34.26 |
42 |
3 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
0432AD |
VAT CPH |
|
50m |
34.00 |
194 |
4 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
34.04 |
138 |
5 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
A6 |
|
50m |
34.42 |
48 |
6 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VAT CPH |
|
50m |
34.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
50m |
33.81 |
256 |
2 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
SIGMA |
|
50m |
33.76 |
71 |
3 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
50m |
33.58 |
94 |
4 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
50m |
33.65 |
131 |
5 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
33.79 |
82 |
6 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
33.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Frida Uldall |
2003 |
0364AJ |
HILLERØD |
|
50m |
33.44 |
68 |
2 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
50m |
33.39 |
89 |
3 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
33.20 |
201 |
4 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.33 |
46 |
5 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VAT CPH |
|
50m |
33.39 |
294 |
6 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
50m |
33.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
50m |
32.96 |
125 |
2 |
Julie Wolter |
2003 |
0374AJ |
GTI |
|
50m |
32.92 |
335 |
3 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
50m |
32.63 |
304 |
4 |
Mai Pallvi |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
32.64 |
195 |
5 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.96 |
178 |
6 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
33.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
32.55 |
326 |
2 |
Aurora Nilsson |
2002 |
AL9602 |
KARLSKRONA |
|
50m |
32.52 |
278 |
3 |
Frida Hausting Jørgensen |
2001 |
0114AK |
LYNGBY |
|
50m |
32.41 |
197 |
4 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.41 |
52 |
5 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VAT CPH |
|
50m |
32.55 |
265 |
6 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
50m |
32.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
TRITON B |
|
50m |
32.33 |
215 |
2 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
50m |
32.30 |
334 |
3 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
32.13 |
163 |
4 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
32.15 |
33 |
5 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
32.33 |
36 |
6 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
32.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
434 |
1 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
32.04 |
327 |
2 |
Tove Lindén |
2002 |
AH8702 |
KARLSKRONA |
|
50m |
32.02 |
15 |
3 |
Sara Nyqvist |
2003 |
BG4603 |
TEAM WEST |
|
50m |
31.93 |
98 |
4 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
50m |
31.99 |
297 |
5 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
32.03 |
5 |
6 |
Linnea Edgren |
2002 |
AT7202 |
TEAM WEST |
|
50m |
32.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
AJ6602 |
TEAM WEST |
|
50m |
31.92 |
158 |
2 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
50m |
31.81 |
219 |
3 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
|
TRITON B |
|
50m |
31.78 |
340 |
4 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
50m |
31.80 |
191 |
5 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
31.91 |
65 |
6 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
50m |
31.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
109 |
1 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
31.56 |
60 |
2 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
31.46 |
237 |
3 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
31.40 |
41 |
4 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
VAT CPH |
|
50m |
31.42 |
143 |
5 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
50m |
31.49 |
16 |
6 |
Selma Avdic |
2003 |
AM6803 |
TEAM WEST |
|
50m |
31.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6 |
|
50m |
31.31 |
210 |
2 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
31.26 |
307 |
3 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
31.21 |
123 |
4 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
GTI |
|
50m |
31.25 |
216 |
5 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
31.28 |
18 |
6 |
Linn Suchomel |
2003 |
AD2203 |
TEAM WEST |
|
50m |
31.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
31.16 |
20 |
2 |
Sara Westholm |
2001 |
AL8801 |
TEAM WEST |
|
50m |
30.97 |
9 |
3 |
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
AO3602 |
TEAM WEST |
|
50m |
30.87 |
211 |
4 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
TRITON B |
|
50m |
30.93 |
104 |
5 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
31.07 |
99 |
6 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
31.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.70 |
189 |
2 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
30.64 |
91 |
3 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
30.52 |
110 |
4 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
30.56 |
90 |
5 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
30.70 |
190 |
6 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
30.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
30.45 |
12 |
2 |
Ebba Olsson |
2001 |
AM7201 |
TEAM WEST |
|
50m |
30.36 |
179 |
3 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
30.02 |
152 |
4 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
50m |
30.31 |
32 |
5 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
30.38 |
76 |
6 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
30.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
300 |
1 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
29.72 |
120 |
2 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
GTI |
|
50m |
28.75 |
172 |
3 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
FARUM |
|
50m |
28.34 |
106 |
4 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
50m |
28.62 |
37 |
5 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH |
|
50m |
29.12 |
186 |
6 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
50m |
29.55 |
147 |
2 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
A6 |
|
50m |
28.74 |
114 |
3 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GTI |
|
50m |
27.04 |
85 |
4 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
28.53 |
145 |
5 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
A6 |
|
50m |
28.96 |
108 |
6 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
29.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
107 |
1 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
29.14 |
342 |
2 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
28.74 |
45 |
3 |
Jeanette Ottesen |
1987 |
8728AB |
VAT CPH |
|
50m |
26.75 |
29 |
4 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
28.35 |
298 |
5 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
28.80 |
80 |
6 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
29.84 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:24 |
|