2021-12-01   13:08:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sim à Lund - GUL Challenge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Sim à Lund - GUL Challenge
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
1 100m Fjäril Herrar
14 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 189 Melvin Malm Simklubben Poseidon 2004 AE3704 25m 1:05.75
2 207 Jakob Lindskoug Simklubben Poseidon 2004 AN8704 25m 1:07.28
3 133 Ludvig Romare Malmö Kappsimningsklubb 2004 AA2704 25m 1:07.66
4 203 Martin Pettersson Simklubben Poseidon 2005 AE1505 25m 1:10.60
5 245 Jonathan Fröjd Simklubben Sydsim 2004 AC8704 50m 1:10.97
6 265 Victor Borg Simklubben Triton 2005 AB3105 25m 1:11.10
7 308 Jonathan Ravn Rehnström Föreningen Trelleborg Sim 2005 AG1505 25m 1:12.60
8 206 Edvard Levau Simklubben Poseidon 2004 AN0904 25m 1:12.68
9 305 Gabriel Olsson Föreningen Trelleborg Sim 2004 AA3704 25m 1:12.88
10 205 Elias af Trampe Simklubben Poseidon 2004 AN6704 25m 1:13.19
11 231 Chengyue Li Simklubben Ran 2004 AR1704 25m 1:13.56
12 196 Philip Björkman Simklubben Poseidon 2005 AC9105 25m 1:13.57
13 225 Gabriel Hachem Simklubben Ran 2005 AE0105 25m 1:13.71
14 201 Axel Sandberg Simklubben Poseidon 2004 AA7307 25m 1:14.63
15 298 Hugo Ringblom Värnamo Simsällskap 2004 AB2104 25m 1:16.39
16 224 Kim Larsson Simklubben Ran 2005 AC0105 25m 1:17.97
17 78 Axel Gladher Karlskrona Simsällskap 2006 AA1106 25m 1:18.01
18 4 Hugo Johnsson Simsällskapet Delfin 2005 AD4905 25m 1:18.41
19 5 Karl Oredsson Simsällskapet Delfin 2006 AD9706 25m 1:18.52
20 232 Yaser Sultan Simklubben Ran 2005 AK5105 25m 1:19.22
21 204 Axel Rydström Simklubben Poseidon 2005 AF3305 25m 1:19.99
22 234 Robin Cakmak Simklubben Ran 2004 AY0504 25m 1:20.00
23 202 Alfred Pettersson Simklubben Poseidon 2005 AE2505 25m 1:20.90
24 248 Hannes Palmgren Simklubben Sydsim 2005 AE7105 25m 1:21.87
25 228 Hadi Hariri Simklubben Ran 2005 AH8705 25m 1:22.42
26 41 Viggo Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 AI0106 25m 1:22.50
27 163 Oliver Madsen Malmö Kappsimningsklubb 2005 AO3305 25m 1:24.94
28 275 Jens Magnusson Simklubben Triton 2005 AJ2505 25m 1:26.58
29 210 Edvin Dahlén Simklubben Poseidon 2004 AQ9904 25m 1:26.76
30 152 Berkay Isik Malmö Kappsimningsklubb 2005 AG8105 25m 1:30.51
31 54 Melvin Losvall Helsingborgs Simsällskap 2006 AM2906 25m 1:31.19
32 160 Jannes Krüger Malmö Kappsimningsklubb 2005 AM9105 25m 1:36.51
33 58 Erik Näsström Helsingborgs Simsällskap 2006 AS3506 25m 1:37.27
34 302 Carl Thelin Värnamo Simsällskap 2004 AT2304 25m 1:37.88
35 164 Malte Persson Malmö Kappsimningsklubb 2005 AO1305 25m 1:48.59
36 88 Neo Evertsson Karlskrona Simsällskap 2007 AB2307 25m
1, 100m Fjäril Herrar        - 15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 3 Birkan Ates Simsällskapet Delfin 2002 AD8302 25m 1:01.55
2 27 Oliver Kock Helsingborgs Simsällskap 2003 AK1903 25m 1:02.70
3 184 Axel Hörestrand Simklubben Poseidon 2002 AN0702 25m 1:03.06
4 143 Carl Ewertz Malmö Kappsimningsklubb 2002 AP9102 25m 1:03.32
5 183 Ivan Sivolov Simklubben Poseidon 2003 AH0903 25m 1:04.81
6 21 David Sandström Helsingborgs Simsällskap 2002 AN5102 25m 1:05.20
7 190 Joel Henriksson Simklubben Poseidon 2003 AL2503 25m 1:07.06
8 284 Emil Svensson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AK2302 25m 1:07.61
9 299 Anton Bäckman Värnamo Simsällskap 2003 AD7103 25m 1:07.85
10 31 Alexander Larsson Helsingborgs Simsällskap 2003 AQ0303 25m 1:08.30
11 223 Arvid Axelsson Simklubben Ran 2003 AN5303 25m 1:08.33
12 243 Jesper Franzén Simklubben Sydsim 2002 AG3902 25m 1:10.17
13 151 Alexander Kulagowski Malmö Kappsimningsklubb 2002 AV3502 25m 1:10.59
14 186 Carl Elmer Simklubben Poseidon 2003 AK2103 25m 1:15.52
15 10 Karl Hansson Eslövs Simsällskap 2003 AT3703 25m 1:16.44
16 200 Joel Bergstrand Simklubben Poseidon 2003 AR6303 25m 1:17.13
17 246 Melvin Andersson Simklubben Sydsim 2003 AK7903 25m 1:17.22
18 262 Max Alm Simklubben Triton 2003 AE1103 25m 1:22.18
19 219 Elton Högklint Simklubben Poseidon 2003 BQ0103 25m
1, 100m Fjäril Herrar        - 17-18 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 140 Primus Olsson Malmö Kappsimningsklubb 2000 AV7100 25m 57.28
2 179 Joar Modigh Simklubben Poseidon 2001 AO1101 25m 57.53 EFT
3 310 Jakob Petersen Simsällskapet Delfin 2001 AD9901 25m 59.53 EFT
4 141 Anders Ludvigsson Malmö Kappsimningsklubb 2000 AV8500 25m 59.92
5 176 Victor Bergstrand Simklubben Poseidon 2000 AI8100 25m 1:00.49
6 8 Anton Jönsson Eslövs Simsällskap 2001 AL4501 25m 1:00.93
7 130 Filip Hinderup Malmö Kappsimningsklubb 2001 AH5101 25m 1:01.13
8 174 Nicolas Nolén Simklubben Poseidon 2000 AG4500 25m 1:01.51
9 124 Douglas Romare Malmö Kappsimningsklubb 2001 AD0301 25m 1:01.53
10 181 Linus Ljunghusen Simklubben Poseidon 2000 AT6900 25m 1:01.91
11 128 Karl Liljegren Malmö Kappsimningsklubb 2001 AE7901 25m 1:02.50
12 66 Viktor Carlsson Karlskrona Simsällskap 2000 AB4300 25m 1:03.38
13 68 Jakob Werner Karlskrona Simsällskap 2000 AN3100 25m 1:04.45
14 15 André Philipsson Eriksson Helsingborgs Simsällskap 2001 AH1501 25m 1:06.72
15 2 Tim Berthelsson Simsällskapet Delfin 2000 AJ1700 25m 1:06.92
1, 100m Fjäril Herrar        - 19 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 220 Richard Berg Simklubben Ran 1998 AH5598 25m 57.40
2 173 Alexander Dahlén Simklubben Poseidon 1999 AI4399 25m 59.26
3 296 Noah Svensson Värnamo Simsällskap 1999 AA7199 25m 59.51
4 126 Adam Ringdahl Malmö Kappsimningsklubb 1998 AR7198 25m 1:00.73
5 127 Daniel Olsson-Shirazi Malmö Kappsimningsklubb 1997 AV9197 25m 1:01.06
6 122 William Lindblom Malmö Kappsimningsklubb 1998 AN7798 25m 1:01.12
7 119 Johan Nilsson Malmö Kappsimningsklubb 1994 AW9794 25m 1:03.02
8 123 Sten Ludvigsson Malmö Kappsimningsklubb 1998 AO9998 25m 1:09.78
2018-12-13 21:30:51 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Startlista
Sim à Lund - GUL Challenge
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
2 100m Ryggsim Damer
14 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 195 Ida Nordberg Simklubben Poseidon 2006 AB4406 25m 1:11.04
2 270 Ida Jeppsson Simklubben Triton 2004 AW5804 25m 1:11.40
3 84 Lovisa Nilsson Karlskrona Simsällskap 2006 AA0606 25m 1:14.53
4 49 Kornelia Pavlovic Helsingborgs Simsällskap 2004 BR3204 25m 1:14.73
5 45 Annika Lindberg Helsingborgs Simsällskap 2005 BD5405 25m 1:15.18
6 34 Klara Pantev Helsingborgs Simsällskap 2005 AO6805 25m 1:15.99
7 253 Lovisa Yngvesson Simklubben Sydsim 2004 BK5204 25m 1:16.04
8 35 Natasha Olsson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO2805 25m 1:16.86
9 288 Kajsa Söderholm Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AN2404 25m 1:16.88
10 263 Ebba Ringström Simklubben Triton 2004 AE0604 25m 1:16.94
11 110 Emilia Berg Simklubben Lödde 2005 AJ2605 25m 1:18.23
12 150 Hilma Sörum Malmö Kappsimningsklubb 2004 AX3204 25m 1:18.26
13 44 Isabella Larsson Helsingborgs Simsällskap 2005 BD6405 25m 1:18.40
14 154 Teodora Petric Malmö Kappsimningsklubb 2005 AP5205 25m 1:18.53
15 277 Amanda Pålsson Simklubben Triton 2005 AV6805 25m 1:18.60
16 198 Johanna Andersson Medhanie Simklubben Poseidon 2005 AG0405 25m 1:19.20
17 145 Beatrice Ask Malmö Kappsimningsklubb 2005 AG3405 25m 1:19.35
18 33 Izabelle Agrell Helsingborgs Simsällskap 2006 AF5406 25m 1:19.44
19 106 Julia Nilsson Simklubben Lödde 2004 AF7804 50m 1:19.85
20 297 Felicia Nyberg Värnamo Simsällskap 2004 AC0204 25m 1:19.96
21 38 Livianne Lesmac Helsingborgs Simsällskap 2005 BA5205 25m 1:19.98
22 161 Emily Li Malmö Kappsimningsklubb 2004 BO5804 25m 1:20.17
23 97 Tyra Hjorth Klippans Simsällskap 2005 AK2405 25m 1:20.41
24 301 Ella Stensson Värnamo Simsällskap 2005 AC1605 25m 1:20.98
25 111 Tilde Klehn Simklubben Lödde 2004 AY8804 25m 1:21.01
26 83 Myra Ramström-Andersson Karlskrona Simsällskap 2005 AC3605 25m 1:21.18
27 290 Alice Devinder Vellinge-Näsets Simklubb 2004 BG8604 25m 1:21.22
28 268 Malin Olofsson Simklubben Triton 2004 AJ6804 25m 1:21.73
29 276 Jenny Nilsson Simklubben Triton 2005 AV9805 25m 1:21.86
30 279 Nellie Siöland Simklubben Triton 2005 BD0405 25m 1:23.08
31 252 Ella Bodell Simklubben Sydsim 2005 AX2605 25m 1:23.16
32 48 Sally Persson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0806 25m 1:23.69
33 46 Elin Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AG1607 25m 1:23.77
34 216 Ella Zetterström Simklubben Poseidon 2005 BH2805 25m 1:23.84
35 159 Nora Olsson Malmö Kappsimningsklubb 2005 AW9805 25m 1:23.94
36 158 Hanna Johansson Malmö Kappsimningsklubb 2004 BJ4404 25m 1:24.81
37 247 Jennie Christiansen Simklubben Sydsim 2004 AL3204 25m 1:25.50
38 82 Elsa Bergelin Karlskrona Simsällskap 2004 AH0204 25m 1:26.04
39 218 Elin  Jannasch Simklubben Poseidon 2005 BN1405 25m 1:27.14
40 42 Emma Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ6406 25m 1:27.90
41 167 Öznur Metovska Malmö Kappsimningsklubb 2005 BL6605 25m 1:28.03
42 55 Saga Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 BA6606 25m 1:28.93
43 39 Ella Berg Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0606 25m 1:29.07
44 213 Louise Hörup Simklubben Poseidon 2004 BN4204 25m 1:29.45
45 102 Katja Hedin Klippans Simsällskap 2006 BC4606 25m 1:29.76
46 214 Emma Pjanic Simklubben Poseidon 2005 BH3605 25m 1:30.23
47 273 Melina Mercourios Simklubben Triton 2005 AO1405 25m 1:30.39
48 168 Sofia Mohlin Malmö Kappsimningsklubb 2005 BP8405 25m 1:33.03
49 217 Teodora Stankovic Simklubben Poseidon 2005 BJ1205 25m 1:33.68
50 294 Annika Sjögren Vellinge-Näsets Simklubb 2004 BT1804 25m 1:35.56
51 211 Anna Markenlöv Simklubben Poseidon 2005 AX4805 25m 1:35.69
52 249 Emilia Sandström Simklubben Sydsim 2004 AY7204 25m 1:36.40
53 156 Ebba Holm Malmö Kappsimningsklubb 2005 AW8805 25m 1:37.07
54 166 Maja Kruse Malmö Kappsimningsklubb 2005 BL2205 25m 1:38.34
55 89 Matilda Chenon Samuelsson Karlskrona Simsällskap 2006 AL7406 25m 1:40.20
56 61 Hilda Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2005 BW3805 25m
2, 100m Ryggsim Damer        - 15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 80 Tufva Alexandersson Karlskrona Simsällskap 2002 AV9202 25m 1:13.38
2 244 Johanna Melin Simklubben Sydsim 2003 AL7403 25m 1:13.41
3 105 Carolina Åsberg Simklubben Lödde 2002 AJ1802 25m 1:13.51
4 194 Julia Rieschel Simklubben Poseidon 2003 BF8203 25m 1:13.51
5 153 Emma Mattson Malmö Kappsimningsklubb 2003 BO5803 25m 1:13.54
6 79 Tove Lindén Karlskrona Simsällskap 2002 AH8702 25m 1:13.92
7 282 Klara Rödin Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AE2603 25m 1:14.24
8 285 Mathilda Kamper-Johnsson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AW9602 25m 1:14.57
9 23 Hanna Pettersson Helsingborgs Simsällskap 2003 AR1803 25m 1:14.80
10 103 Erica Ivansson Simklubben Laxen 2003 AQ8803 25m 1:14.96
11 75 Saga Evertsson Karlskrona Simsällskap 2003 AE2803 25m 1:16.31
12 30 Anna Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2003 BF3203 25m 1:16.47
13 193 Sofia Hake Simklubben Poseidon 2003 BD4403 25m 1:17.89
14 286 Elin Svensson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AW3802 25m 1:17.93
15 139 Nicole Ahlbeck Malmö Kappsimningsklubb 2003 AR2603 25m 1:19.05
16 208 Sofia Lund Simklubben Poseidon 2003 BP4803 25m 1:20.92
17 74 Alva Evertsson Karlskrona Simsällskap 2003 AE7603 25m 1:23.76
18 25 Estelle Allard Helsingborgs Simsällskap 2003 AX3203 25m 1:24.06
19 86 Sigrid Argenius Karlskrona Simsällskap 2003 BL1803 25m 1:26.23
20 22 Cecilia Pettersson Helsingborgs Simsällskap 2003 AR2803 25m 1:27.04
21 85 Lova Lundström Karlskrona Simsällskap 2003 BC1803 25m 1:30.61
2, 100m Ryggsim Damer        - 17-18 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 221 Isabella Revstedt Simklubben Ran 2001 AN2801 25m 1:02.32
2 132 Emma Vileus Malmö Kappsimningsklubb 2001 AW1401 25m 1:04.70
3 240 Isabella Lagnerup Simklubben Sydsim 2000 AS7800 25m 1:07.24
4 71 Emma Ljungcrantz Karlskrona Simsällskap 2001 AR7401 25m 1:10.34
5 255 Cornelia Forsgren Simklubben Triton 2000 AC2800 25m 1:11.04
6 241 Emilia Eek Simklubben Sydsim 2001 AP0401 25m 1:18.25
7 76 Matilda Lundström Karlskrona Simsällskap 2001 AW3601 25m 1:29.57
2, 100m Ryggsim Damer        - 19 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 120 Anna Grahovac Malmö Kappsimningsklubb 1999 AM5899 25m 1:07.57
2 67 Sanna Westerberg Karlskrona Simsällskap 1998 AP9898 25m 1:12.19
2018-12-13 21:30:53 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Startlista
Sim à Lund - GUL Challenge
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
3 100m Bröstsim Herrar
14 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 207 Jakob Lindskoug Simklubben Poseidon 2004 AN8704 25m 1:15.28
2 245 Jonathan Fröjd Simklubben Sydsim 2004 AC8704 25m 1:18.73
3 4 Hugo Johnsson Simsällskapet Delfin 2005 AD4905 25m 1:19.26
4 308 Jonathan Ravn Rehnström Föreningen Trelleborg Sim 2005 AG1505 25m 1:20.38
5 209 Victor Khan-Amidy Simklubben Poseidon 2004 AQ8904 25m 1:21.23
6 231 Chengyue Li Simklubben Ran 2004 AR1704 25m 1:21.27
7 232 Yaser Sultan Simklubben Ran 2005 AK5105 25m 1:21.32
8 305 Gabriel Olsson Föreningen Trelleborg Sim 2004 AA3704 25m 1:22.02
9 5 Karl Oredsson Simsällskapet Delfin 2006 AD9706 25m 1:22.91
10 53 Felix Ferm Helsingborgs Simsällskap 2005 AQ8505 25m 1:25.30
11 225 Gabriel Hachem Simklubben Ran 2005 AE0105 25m 1:26.38
12 29 Leo Gränse Helsingborgs Simsällskap 2004 AG0904 25m 1:27.70 EFT
13 41 Viggo Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 AI0106 25m 1:27.76
14 228 Hadi Hariri Simklubben Ran 2005 AH8705 25m 1:29.07
15 164 Malte Persson Malmö Kappsimningsklubb 2005 AO1305 25m 1:29.52
16 227 Mustapha Hariri Simklubben Ran 2005 AG7105 25m 1:29.94
17 275 Jens Magnusson Simklubben Triton 2005 AJ2505 25m 1:30.00
18 278 Alexander Persson Simklubben Triton 2004 AR9704 25m 1:30.00
19 160 Jannes Krüger Malmö Kappsimningsklubb 2005 AM9105 25m 1:30.11
20 114 Pelle Erdös Simklubben Lödde 2005 AI5305 25m 1:30.83
21 57 Milton Jansons Helsingborgs Simsällskap 2005 AU9905 25m 1:31.72
22 37 Vilgot Lindberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AJ6705 25m 1:33.00
23 58 Erik Näsström Helsingborgs Simsällskap 2006 AS3506 25m 1:34.81
24 152 Berkay Isik Malmö Kappsimningsklubb 2005 AG8105 25m 1:36.16
25 43 Stefan Kovacevic Helsingborgs Simsällskap 2006 AH7906 25m 1:37.47
26 165 Dillar Said Malmö Kappsimningsklubb 2005 AO4305 25m 1:39.74
27 248 Hannes Palmgren Simklubben Sydsim 2005 AE7105 25m 1:40.27
28 54 Melvin Losvall Helsingborgs Simsällskap 2006 AM2906 25m 1:41.02
29 47 Wille Palm Helsingborgs Simsällskap 2005 AN4105 25m 1:42.15
30 99 Henri Moreau Klippans Simsällskap 2006 AJ5106 25m 1:42.58
31 234 Robin Cakmak Simklubben Ran 2004 AY0504 25m 1:45.33
32 101 Viljamas  Aniulis Klippans Simsällskap 2007 AE1707 25m 1:45.55
33 91 Carl Rexeke Karlskrona Simsällskap 2006 AU3506 25m 1:48.99
34 87 Vidar Nilsson Karlskrona Simsällskap 2007 AA8507 25m 2:07.74
35 90 Bastian Durdel Karlskrona Simsällskap 2006 AH7506 25m
3, 100m Bröstsim Herrar      - 15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 19 Vlad Lupu Helsingborgs Simsällskap 2003 AF8703 25m 1:09.73
2 3 Birkan Ates Simsällskapet Delfin 2002 AD8302 25m 1:10.62
3 27 Oliver Kock Helsingborgs Simsällskap 2003 AK1903 25m 1:11.49
4 149 Svante Vilhelmsson Malmö Kappsimningsklubb 2003 AQ0503 25m 1:13.12
5 190 Joel Henriksson Simklubben Poseidon 2003 AL2503 25m 1:13.66
6 182 Daniel Li Simklubben Poseidon 2002 AL8702 25m 1:13.86
7 144 Jakob Strömland Malmö Kappsimningsklubb 2003 AO4703 25m 1:13.90
8 136 Oskar Lövberg Malmö Kappsimningsklubb 2003 AC9903 25m 1:14.89
9 151 Alexander Kulagowski Malmö Kappsimningsklubb 2002 AV3502 25m 1:14.97
10 69 Isak Axelsson Karlskrona Simsällskap 2002 AD6502 25m 1:15.44
11 32 David Alderbrink Helsingborgs Simsällskap 2003 AR1503 25m 1:17.25
12 192 Daniel Alim Simklubben Poseidon 2003 AM2903 25m 1:17.88
13 108 Hampus Erdös Simklubben Lödde 2003 AK0303 25m 1:18.58
14 70 Elias Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AD9502 25m 1:20.71
15 246 Melvin Andersson Simklubben Sydsim 2003 AK7903 25m 1:24.71
16 266 Jonathan Lindqvist Simklubben Triton 2003 AK3303 25m 1:43.17
3, 100m Bröstsim Herrar      - 17-18 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 137 Gustav Englund Malmö Kappsimningsklubb 2001 AO6701 25m 1:04.89
2 129 Joaquin Diaz Malmö Kappsimningsklubb 2001 AH4101 25m 1:07.92
3 181 Linus Ljunghusen Simklubben Poseidon 2000 AT6900 25m 1:08.34
4 125 Axel Andrén Malmö Kappsimningsklubb 2001 AD6301 25m 1:09.07
5 310 Jakob Petersen Simsällskapet Delfin 2001 AD9901 25m 1:14.68 EFT
6 257 Oscar Palmqvist Simklubben Triton 2000 AF9300 25m 1:16.55
7 15 André Philipsson Eriksson Helsingborgs Simsällskap 2001 AH1501 25m 1:17.29
3, 100m Bröstsim Herrar      - 19 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 115 Felix Nilsson Malmö Kappsimningsklubb 1990 AM6590 25m 1:03.25
2 122 William Lindblom Malmö Kappsimningsklubb 1998 AN7798 25m 1:09.09
3 170 Alexander Waldo Simklubben Poseidon 1998 AF7998 25m 1:09.44
4 92 Marcus Skog Klippans Simsällskap 1996 AG1596 25m 1:11.67
5 116 Lenny Persson Malmö Kappsimningsklubb 1977 AA2577 25m 1:15.56
6 117 Marcus Kindberg Malmö Kappsimningsklubb 1993 AI6993 25m 1:18.40
2018-12-13 21:30:53 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Startlista
Sim à Lund - GUL Challenge
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
4 200m Medley  Damer
14 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 109 Isabel Smideberg Simklubben Lödde 2004 AJ7804 25m 2:32.76
2 188 Vanessa Johansson Simklubben Poseidon 2006 AA4606 25m 2:34.15
3 259 Isabel Persson Simklubben Triton 2004 AB3804 25m 2:36.51
4 49 Kornelia Pavlovic Helsingborgs Simsällskap 2004 BR3204 25m 2:37.94
5 267 Zinna Bengtsson Nimander Simklubben Triton 2005 AD1405 25m 2:40.23
6 288 Kajsa Söderholm Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AN2404 25m 2:40.25
7 84 Lovisa Nilsson Karlskrona Simsällskap 2006 AA0606 25m 2:40.87
8 154 Teodora Petric Malmö Kappsimningsklubb 2005 AP5205 25m 2:43.63
9 106 Julia Nilsson Simklubben Lödde 2004 AF7804 25m 2:45.88
10 83 Myra Ramström-Andersson Karlskrona Simsällskap 2005 AC3605 25m 2:46.17
11 110 Emilia Berg Simklubben Lödde 2005 AJ2605 25m 2:46.68
12 150 Hilma Sörum Malmö Kappsimningsklubb 2004 AX3204 25m 2:47.40
13 35 Natasha Olsson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO2805 25m 2:48.55
14 145 Beatrice Ask Malmö Kappsimningsklubb 2005 AG3405 25m 2:48.87
15 34 Klara Pantev Helsingborgs Simsällskap 2005 AO6805 25m 2:49.88
16 215 Linnea Costa Caesar Simklubben Poseidon 2006 AW7606 25m 2:49.91 EFT
17 252 Ella Bodell Simklubben Sydsim 2005 AX2605 25m 2:50.12
18 290 Alice Devinder Vellinge-Näsets Simklubb 2004 BG8604 25m 2:51.93
19 253 Lovisa Yngvesson Simklubben Sydsim 2004 BK5204 25m 2:52.47
20 159 Nora Olsson Malmö Kappsimningsklubb 2005 AW9805 25m 2:52.58
21 33 Izabelle Agrell Helsingborgs Simsällskap 2006 AF5406 25m 2:53.01
22 111 Tilde Klehn Simklubben Lödde 2004 AY8804 25m 2:55.38
23 44 Isabella Larsson Helsingborgs Simsällskap 2005 BD6405 25m 2:57.81
24 42 Emma Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ6406 25m 3:00.39
25 161 Emily Li Malmö Kappsimningsklubb 2004 BO5804 25m 3:00.75
26 96 Ebba Johansson Klippans Simsällskap 2004 AL9404 25m 3:02.02
27 48 Sally Persson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0806 25m 3:03.97
28 158 Hanna Johansson Malmö Kappsimningsklubb 2004 BJ4404 25m 3:04.79
29 55 Saga Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 BA6606 25m 3:07.26
30 251 Maja Kiceec Simklubben Sydsim 2006 AL9806 25m 3:07.34
31 218 Elin  Jannasch Simklubben Poseidon 2005 BN1405 25m 3:07.59
32 45 Annika Lindberg Helsingborgs Simsällskap 2005 BD5405 25m 3:07.85
33 100 Lovisa Sjöholm Klippans Simsällskap 2006 AT4406 25m 3:08.22
34 214 Emma Pjanic Simklubben Poseidon 2005 BH3605 25m 3:08.48
35 199 Emelie Stridh Simklubben Poseidon 2004 AW3404 25m 3:08.80
36 39 Ella Berg Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0606 25m 3:08.82
37 247 Jennie Christiansen Simklubben Sydsim 2004 AL3204 25m 3:09.70
38 38 Livianne Lesmac Helsingborgs Simsällskap 2005 BA5205 25m 3:09.79
39 46 Elin Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AG1607 25m 3:11.52
40 230 Elena Seitzberg Simklubben Ran 2005 AX3205 25m 3:11.56
41 268 Malin Olofsson Simklubben Triton 2004 AJ6804 25m 3:14.23
42 216 Ella Zetterström Simklubben Poseidon 2005 BH2805 25m 3:16.79
43 273 Melina Mercourios Simklubben Triton 2005 AO1405 25m 3:20.60
44 217 Teodora Stankovic Simklubben Poseidon 2005 BJ1205 25m 3:22.66
45 249 Emilia Sandström Simklubben Sydsim 2004 AY7204 25m 3:22.97
46 102 Katja Hedin Klippans Simsällskap 2006 BC4606 25m 3:26.64
47 156 Ebba Holm Malmö Kappsimningsklubb 2005 AW8805 25m 3:27.63
48 97 Tyra Hjorth Klippans Simsällskap 2005 AK2405 50m 3:29.47
49 211 Anna Markenlöv Simklubben Poseidon 2005 AX4805 25m 3:31.16
50 166 Maja Kruse Malmö Kappsimningsklubb 2005 BL2205 25m 3:31.20
51 168 Sofia Mohlin Malmö Kappsimningsklubb 2005 BP8405 25m 3:31.55
52 98 Thea Klemedsson Klippans Simsällskap 2006 AC5606 25m
53 279 Nellie Siöland Simklubben Triton 2005 BD0405 25m
54 89 Matilda Chenon Samuelsson Karlskrona Simsällskap 2006 AL7406 25m
4, 200m Medley  Damer        - 15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 282 Klara Rödin Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AE2603 25m 2:38.41
2 77 Aurora Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AL9602 25m 2:40.66
3 105 Carolina Åsberg Simklubben Lödde 2002 AJ1802 25m 2:40.97
4 103 Erica Ivansson Simklubben Laxen 2003 AQ8803 25m 2:40.99
5 23 Hanna Pettersson Helsingborgs Simsällskap 2003 AR1803 25m 2:41.38
6 146 Agnes Gustafson Malmö Kappsimningsklubb 2003 BH6403 25m 2:41.50
7 194 Julia Rieschel Simklubben Poseidon 2003 BF8203 25m 2:44.37
8 285 Mathilda Kamper-Johnsson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AW9602 25m 2:45.12
9 244 Johanna Melin Simklubben Sydsim 2003 AL7403 25m 2:45.26
10 187 Emma Bontidean Simklubben Poseidon 2003 AW1803 25m 2:46.95
11 193 Sofia Hake Simklubben Poseidon 2003 BD4403 25m 2:47.39
12 72 Sarah Petersson Karlskrona Simsällskap 2003 AC7803 25m 2:47.80
13 142 Mikaela Virc Malmö Kappsimningsklubb 2003 AV6403 25m 2:47.86
14 75 Saga Evertsson Karlskrona Simsällskap 2003 AE2803 25m 2:49.08
15 286 Elin Svensson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AW3802 25m 2:49.49
16 64 Disa Gladher Karlskrona Simsällskap 2002 AA2202 25m 2:51.65
17 178 Alma Lindberg Simklubben Poseidon 2002 AQ4202 25m 2:56.72
18 74 Alva Evertsson Karlskrona Simsällskap 2003 AE7603 25m 3:01.62
4, 200m Medley  Damer        - 17-18 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 221 Isabella Revstedt Simklubben Ran 2001 AN2801 25m 2:24.25
2 65 Tea Gladher Karlskrona Simsällskap 2000 AB1400 25m 2:25.23
3 240 Isabella Lagnerup Simklubben Sydsim 2000 AS7800 25m 2:28.72
4 1 Alice Möller Simsällskapet Delfin 2000 AD9200 25m 2:32.43
5 171 Elin Melin Simklubben Poseidon 2000 AB4800 50m 2:34.54
6 6 Sara Wilhelmsson Eslövs Simsällskap 2001 AO6201 25m 2:34.94
7 93 Gabriella Henriksson Klippans Simsällskap 2000 AS8400 25m 2:35.06
4, 200m Medley  Damer        - 19 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
No participants
2018-12-13 21:30:54 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Startlista
Sim à Lund - GUL Challenge
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
5 200m Medley Herrar
14 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 189 Melvin Malm Simklubben Poseidon 2004 AE3704 25m 2:27.73
2 245 Jonathan Fröjd Simklubben Sydsim 2004 AC8704 25m 2:27.90
3 231 Chengyue Li Simklubben Ran 2004 AR1704 25m 2:33.55
4 201 Axel Sandberg Simklubben Poseidon 2004 AA7307 25m 2:37.23
5 225 Gabriel Hachem Simklubben Ran 2005 AE0105 25m 2:37.52
6 308 Jonathan Ravn Rehnström Föreningen Trelleborg Sim 2005 AG1505 25m 2:38.05
7 298 Hugo Ringblom Värnamo Simsällskap 2004 AB2104 25m 2:40.23
8 197 Elias Löfström Simklubben Poseidon 2004 AI2504 25m 2:41.04
9 265 Victor Borg Simklubben Triton 2005 AB3105 25m 2:41.26
10 224 Kim Larsson Simklubben Ran 2005 AC0105 25m 2:41.83
11 232 Yaser Sultan Simklubben Ran 2005 AK5105 25m 2:42.18
12 203 Martin Pettersson Simklubben Poseidon 2005 AE1505 25m 2:42.62
13 78 Axel Gladher Karlskrona Simsällskap 2006 AA1106 25m 2:43.72
14 227 Mustapha Hariri Simklubben Ran 2005 AG7105 25m 2:46.23
15 29 Leo Gränse Helsingborgs Simsällskap 2004 AG0904 25m 2:47.14 EFT
16 41 Viggo Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 AI0106 25m 2:47.30
17 275 Jens Magnusson Simklubben Triton 2005 AJ2505 25m 2:52.52
18 163 Oliver Madsen Malmö Kappsimningsklubb 2005 AO3305 25m 2:52.74
19 47 Wille Palm Helsingborgs Simsällskap 2005 AN4105 25m 2:56.86
20 248 Hannes Palmgren Simklubben Sydsim 2005 AE7105 25m 2:57.65
21 57 Milton Jansons Helsingborgs Simsällskap 2005 AU9905 25m 2:58.53
22 37 Vilgot Lindberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AJ6705 25m 3:05.17
23 234 Robin Cakmak Simklubben Ran 2004 AY0504 25m 3:10.00
24 54 Melvin Losvall Helsingborgs Simsällskap 2006 AM2906 25m 3:10.02
25 43 Stefan Kovacevic Helsingborgs Simsällskap 2006 AH7906 25m 3:11.40
26 302 Carl Thelin Värnamo Simsällskap 2004 AT2304 25m 3:14.04
27 165 Dillar Said Malmö Kappsimningsklubb 2005 AO4305 25m 3:32.51
5, 200m Medley Herrar        - 15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 27 Oliver Kock Helsingborgs Simsällskap 2003 AK1903 25m 2:20.11
2 21 David Sandström Helsingborgs Simsällskap 2002 AN5102 25m 2:21.78
3 223 Arvid Axelsson Simklubben Ran 2003 AN5303 25m 2:22.26
4 143 Carl Ewertz Malmö Kappsimningsklubb 2002 AP9102 25m 2:23.57
5 144 Jakob Strömland Malmö Kappsimningsklubb 2003 AO4703 25m 2:24.31
6 182 Daniel Li Simklubben Poseidon 2002 AL8702 25m 2:28.08
7 108 Hampus Erdös Simklubben Lödde 2003 AK0303 25m 2:28.30
8 184 Axel Hörestrand Simklubben Poseidon 2002 AN0702 25m 2:28.56
9 299 Anton Bäckman Värnamo Simsällskap 2003 AD7103 25m 2:28.56
10 149 Svante Vilhelmsson Malmö Kappsimningsklubb 2003 AQ0503 25m 2:30.02
11 183 Ivan Sivolov Simklubben Poseidon 2003 AH0903 25m 2:30.74
12 31 Alexander Larsson Helsingborgs Simsällskap 2003 AQ0303 25m 2:31.85
13 32 David Alderbrink Helsingborgs Simsällskap 2003 AR1503 25m 2:34.10
14 136 Oskar Lövberg Malmö Kappsimningsklubb 2003 AC9903 25m 2:34.18
15 192 Daniel Alim Simklubben Poseidon 2003 AM2903 25m 2:37.79
16 10 Karl Hansson Eslövs Simsällskap 2003 AT3703 25m 2:45.04
17 200 Joel Bergstrand Simklubben Poseidon 2003 AR6303 25m 2:48.58
18 246 Melvin Andersson Simklubben Sydsim 2003 AK7903 25m 2:49.78
19 212 Olle Zetterström Simklubben Poseidon 2003 AW1103 25m 2:58.30
20 266 Jonathan Lindqvist Simklubben Triton 2003 AK3303 25m 3:10.83
5, 200m Medley Herrar        - 17-18 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 140 Primus Olsson Malmö Kappsimningsklubb 2000 AV7100 25m 2:13.61
2 137 Gustav Englund Malmö Kappsimningsklubb 2001 AO6701 25m 2:16.47
3 174 Nicolas Nolén Simklubben Poseidon 2000 AG4500 25m 2:17.39
4 125 Axel Andrén Malmö Kappsimningsklubb 2001 AD6301 25m 2:17.99
5 175 Gustav Östlund Simklubben Poseidon 2000 AH1100 25m 2:19.38
6 124 Douglas Romare Malmö Kappsimningsklubb 2001 AD0301 25m 2:22.43
7 2 Tim Berthelsson Simsällskapet Delfin 2000 AJ1700 25m 2:24.48
8 185 Pontus Hake Simklubben Poseidon 2001 AS8501 25m 2:25.82
5, 200m Medley Herrar        - 19 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 117 Marcus Kindberg Malmö Kappsimningsklubb 1993 AI6993 25m 2:13.31
2 127 Daniel Olsson-Shirazi Malmö Kappsimningsklubb 1997 AV9197 25m 2:16.15
3 123 Sten Ludvigsson Malmö Kappsimningsklubb 1998 AO9998 25m 2:32.10
2018-12-13 21:30:55 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Startlista
Sim à Lund - GUL Challenge
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
6 100m Frisim Damer
14 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 288 Kajsa Söderholm Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AN2404 25m 1:02.57
2 188 Vanessa Johansson Simklubben Poseidon 2006 AA4606 25m 1:03.58 EFT
3 33 Izabelle Agrell Helsingborgs Simsällskap 2006 AF5406 25m 1:04.19
4 195 Ida Nordberg Simklubben Poseidon 2006 AB4406 25m 1:04.59
5 259 Isabel Persson Simklubben Triton 2004 AB3804 25m 1:04.74
6 84 Lovisa Nilsson Karlskrona Simsällskap 2006 AA0606 25m 1:05.02
7 306 Sanna Westerberg Föreningen Trelleborg Sim 2004 AF6204 25m 1:07.11
8 145 Beatrice Ask Malmö Kappsimningsklubb 2005 AG3405 25m 1:07.23
9 252 Ella Bodell Simklubben Sydsim 2005 AX2605 25m 1:07.40
10 263 Ebba Ringström Simklubben Triton 2004 AE0604 25m 1:07.41
11 301 Ella Stensson Värnamo Simsällskap 2005 AC1605 25m 1:07.71
12 154 Teodora Petric Malmö Kappsimningsklubb 2005 AP5205 25m 1:07.71
13 253 Lovisa Yngvesson Simklubben Sydsim 2004 BK5204 25m 1:07.88
14 111 Tilde Klehn Simklubben Lödde 2004 AY8804 25m 1:07.96
15 277 Amanda Pålsson Simklubben Triton 2005 AV6805 25m 1:07.96
16 270 Ida Jeppsson Simklubben Triton 2004 AW5804 25m 1:08.27
17 297 Felicia Nyberg Värnamo Simsällskap 2004 AC0204 25m 1:08.42
18 83 Myra Ramström-Andersson Karlskrona Simsällskap 2005 AC3605 25m 1:08.54
19 198 Johanna Andersson Medhanie Simklubben Poseidon 2005 AG0405 25m 1:08.81
20 45 Annika Lindberg Helsingborgs Simsällskap 2005 BD5405 25m 1:08.82
21 290 Alice Devinder Vellinge-Näsets Simklubb 2004 BG8604 25m 1:08.82
22 110 Emilia Berg Simklubben Lödde 2005 AJ2605 25m 1:08.85
23 161 Emily Li Malmö Kappsimningsklubb 2004 BO5804 25m 1:08.87
24 269 Emma Ramic Simklubben Triton 2004 AJ2804 25m 1:09.08
25 251 Maja Kiceec Simklubben Sydsim 2006 AL9806 25m 1:09.09
26 106 Julia Nilsson Simklubben Lödde 2004 AF7804 25m 1:09.66
27 35 Natasha Olsson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO2805 25m 1:09.98
28 34 Klara Pantev Helsingborgs Simsällskap 2005 AO6805 25m 1:10.10
29 150 Hilma Sörum Malmö Kappsimningsklubb 2004 AX3204 25m 1:10.19
30 238 Rebecka Ungureanu S 71 2004 AX7404 25m 1:10.21
31 280 Mollie Dalengran Simklubben Triton 2004 BT1604 25m 1:10.34
32 247 Jennie Christiansen Simklubben Sydsim 2004 AL3204 25m 1:10.49
33 230 Elena Seitzberg Simklubben Ran 2005 AX3205 25m 1:10.70
34 44 Isabella Larsson Helsingborgs Simsällskap 2005 BD6405 25m 1:10.73
35 215 Linnea Costa Caesar Simklubben Poseidon 2006 AW7606 25m 1:11.29
36 191 Olivia Olsson Simklubben Poseidon 2004 AL1804 25m 1:11.42
37 159 Nora Olsson Malmö Kappsimningsklubb 2005 AW9805 25m 1:11.70
38 96 Ebba Johansson Klippans Simsällskap 2004 AL9404 25m 1:11.70
39 279 Nellie Siöland Simklubben Triton 2005 BD0405 25m 1:11.77
40 48 Sally Persson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0806 25m 1:12.25
41 36 Patrisia Lindén Helsingborgs Simsällskap 2005 AO3605 25m 1:12.28
42 52 Agnes Strand Helsingborgs Simsällskap 2005 BH7205 25m 1:12.76
43 55 Saga Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 BA6606 25m 1:13.26
44 97 Tyra Hjorth Klippans Simsällskap 2005 AK2405 25m 1:13.61
45 42 Emma Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ6406 25m 1:13.74
46 46 Elin Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AG1607 25m 1:14.36
47 158 Hanna Johansson Malmö Kappsimningsklubb 2004 BJ4404 50m 1:14.71
48 39 Ella Berg Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0606 25m 1:15.27
49 98 Thea Klemedsson Klippans Simsällskap 2006 AC5606 25m 1:15.28
50 233 Lina Malmgren Simklubben Ran 2004 BJ4604 25m 1:15.71
51 167 Öznur Metovska Malmö Kappsimningsklubb 2005 BL6605 25m 1:16.25
52 213 Louise Hörup Simklubben Poseidon 2004 BN4204 25m 1:16.47
53 100 Lovisa Sjöholm Klippans Simsällskap 2006 AT4406 25m 1:17.47
54 82 Elsa Bergelin Karlskrona Simsällskap 2004 AH0204 25m 1:18.02
55 216 Ella Zetterström Simklubben Poseidon 2005 BH2805 25m 1:18.10
56 250 Lova Flemming Simklubben Sydsim 2004 AZ2204 25m 1:18.37
57 102 Katja Hedin Klippans Simsällskap 2006 BC4606 25m 1:19.56
58 168 Sofia Mohlin Malmö Kappsimningsklubb 2005 BP8405 25m 1:22.54
59 89 Matilda Chenon Samuelsson Karlskrona Simsällskap 2006 AL7406 25m 1:22.98
60 166 Maja Kruse Malmö Kappsimningsklubb 2005 BL2205 25m 1:23.03
61 156 Ebba Holm Malmö Kappsimningsklubb 2005 AW8805 25m 1:23.12
62 249 Emilia Sandström Simklubben Sydsim 2004 AY7204 25m 1:24.65
63 294 Annika Sjögren Vellinge-Näsets Simklubb 2004 BT1804 25m 1:24.86
64 254 Hanna Olsson Simklubben Sydsim 2004 BO6804 25m 1:25.43
65 211 Anna Markenlöv Simklubben Poseidon 2005 AX4805 25m 1:28.04
66 217 Teodora Stankovic Simklubben Poseidon 2005 BJ1205 25m 1:30.43
67 61 Hilda Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2005 BW3805 25m
6, 100m Frisim Damer         - 15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 281 Ida Larsson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AL8202 25m 1:01.69
2 17 Ebba Jälminger Helsingborgs Simsällskap 2002 AO9602 25m 1:01.75
3 23 Hanna Pettersson Helsingborgs Simsällskap 2003 AR1803 25m 1:02.07
4 260 Antonia Sandblom Simklubben Triton 2003 AG4603 25m 1:02.55
5 73 Tuva Pålsson Karlskrona Simsällskap 2003 AC8803 25m 1:02.82
6 64 Disa Gladher Karlskrona Simsällskap 2002 AA2202 25m 1:02.87
7 24 Karla Stjepanetic Helsingborgs Simsällskap 2003 AT2803 25m 1:03.38
8 208 Sofia Lund Simklubben Poseidon 2003 BP4803 25m 1:03.55
9 79 Tove Lindén Karlskrona Simsällskap 2002 AH8702 25m 1:03.81
10 282 Klara Rödin Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AE2603 25m 1:04.03
11 244 Johanna Melin Simklubben Sydsim 2003 AL7403 25m 1:04.22
12 300 Hanna Mirkhan Värnamo Simsällskap 2003 AH9403 25m 1:04.47
13 285 Mathilda Kamper-Johnsson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AW9602 25m 1:05.53
14 286 Elin Svensson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AW3802 50m 1:05.54
15 77 Aurora Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AL9602 25m 1:05.64
16 107 Filippa Dihle Simklubben Lödde 2003 AR6203 25m 1:05.81
17 139 Nicole Ahlbeck Malmö Kappsimningsklubb 2003 AR2603 25m 1:05.82
18 30 Anna Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2003 BF3203 25m 1:05.94
19 13 Dikte Lagergren Eslövs Simsällskap 2003 BV9203 25m 1:06.36
20 146 Agnes Gustafson Malmö Kappsimningsklubb 2003 BH6403 25m 1:06.53
21 103 Erica Ivansson Simklubben Laxen 2003 AQ8803 25m 1:06.57
22 264 Nina Nolén Simklubben Triton 2002 AY1402 25m 1:06.61
23 226 Linnea Nimander Simklubben Ran 2002 BQ8802 25m 1:07.54
24 153 Emma Mattson Malmö Kappsimningsklubb 2003 BO5803 25m 1:07.56
25 178 Alma Lindberg Simklubben Poseidon 2002 AQ4202 25m 1:08.04
26 193 Sofia Hake Simklubben Poseidon 2003 BD4403 25m 1:08.07
27 72 Sarah Petersson Karlskrona Simsällskap 2003 AC7803 25m 1:09.00
28 142 Mikaela Virc Malmö Kappsimningsklubb 2003 AV6403 25m 1:09.01
29 194 Julia Rieschel Simklubben Poseidon 2003 BF8203 25m 1:09.09
30 22 Cecilia Pettersson Helsingborgs Simsällskap 2003 AR2803 25m 1:09.18
31 187 Emma Bontidean Simklubben Poseidon 2003 AW1803 25m 1:09.20
32 75 Saga Evertsson Karlskrona Simsällskap 2003 AE2803 25m 1:09.46
33 86 Sigrid Argenius Karlskrona Simsällskap 2003 BL1803 25m 1:10.94
34 85 Lova Lundström Karlskrona Simsällskap 2003 BC1803 25m 1:12.99
35 11 Isabelle Blücher Eslövs Simsällskap 2003 BS3803 25m 1:13.41
36 74 Alva Evertsson Karlskrona Simsällskap 2003 AE7603 25m 1:13.71
37 25 Estelle Allard Helsingborgs Simsällskap 2003 AX3203 50m 1:14.43
6, 100m Frisim Damer         - 17-18 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 65 Tea Gladher Karlskrona Simsällskap 2000 AB1400 25m 58.29
2 171 Elin Melin Simklubben Poseidon 2000 AB4800 25m 58.65
3 1 Alice Möller Simsällskapet Delfin 2000 AD9200 25m 59.15
4 20 Maja Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2001 BL1201 25m 59.95
5 16 Kajsa Gustavsson Helsingborgs Simsällskap 2001 AW2401 25m 59.96
6 93 Gabriella Henriksson Klippans Simsällskap 2000 AS8400 25m 1:00.58
7 307 Frida Tunheim-Glad Föreningen Trelleborg Sim 2001 BU5201 25m 1:00.60
8 132 Emma Vileus Malmö Kappsimningsklubb 2001 AW1401 25m 1:01.59
9 240 Isabella Lagnerup Simklubben Sydsim 2000 AS7800 25m 1:01.68
10 14 Emmie Lennberger Helsingborgs Simsällskap 2000 AN7200 25m 1:02.20
11 94 Jennie Johansson Klippans Simsällskap 2001 AX0401 25m 1:03.82
12