2021-12-05   08:25:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Borås Speedo Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag kl 09.00

Document
Heatlista
Borås Speedo Meet 2019
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg och Speedo
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar
Försök 1 (11)
Sponsor: Speedo
Öppen 29.66 Philip  Carlsson SK Elfsborg SWE 2017-12-31
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:00
1 50m
2 50m
343 3 Marcus Leijon 2002 MARIESTAD 50m
328 4 Ossian Arvidsson 1992 KUNGÄLV 50m
578 5 Jonathan Kling 1993 ÖSA 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar Försök 2 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:01
310 1 Carl Sundqvist 2005 KUNGSBACKA 50m
502 2 Leon Heal 2003 TROLLHÄTTA 50m
196 3 Victor Ekblad 2004 JÖNKÖPING 50m
308 4 Albin Amrén 2006 KUNGSBACKA 51.08 50m
22 5 Adam Albringer 1999 ELFSBORG 50m
383 6 Isak Andersson 2004 MASS 50m
393 7 Vincent Olsson 2004 MASS 50m
8 50m
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar Försök 3 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:02
294 1 Viggo Johnsson 2006 KUNGSBACKA 50.37 50m
55 2 Eric Thörngren 2006 ELFSBORG 48.26 50m
449 3 Jonas Shafie 2006 S 02 45.09 50m
10 4 Joel Erlandsson 2004 Haldens SK 43.64 50m
305 5 Max Törnqvist 2006 KUNGSBACKA 43.99 50m
508 6 Rasmus Faarinen 2005 TROLLHÄTTA 45.15 50m
307 7 Gustav Freiholtz 2006 KUNGSBACKA 48.81 50m
60 8 Alvar Ejdesjö 2005 ELFSBORG 50.69 50m
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar Försök 4 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:03
257 1 Elias Sjölander 2003 KARLSTAD 41.26 50m
195 2 Jakob Starkenberg 2004 JÖNKÖPING 40.59 50m
151 3 August Rättgård 2003 GÖTEBORG 40.27 50m
59 4 William Dahlqvist 2005 ELFSBORG 39.99 50m
42 5 Max Lidbom 2004 ELFSBORG 40.01 50m
6 6 Magnus Olsen Kallar 2001 Haldens SK 40.32 50m
461 7 Sebastian Johansson 2002 SK 1970 40.70 50m
238 8 Elias  Jansson 2006 KARLSKO SF 41.83 50m
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar Försök 5 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:04
506 1 Rasmus Kristiansson 2004 TROLLHÄTTA 39.92 50m
443 2 Roque Andersson Benedet 2004 S 02 39.48 50m
233 3 Oskar Högqvist 2003 KARLSKO SF 39.19 50m
254 4 Marcus Bülund 2004 KARLSTAD 37.87 50m
370 5 Elias Anderson 2003 MASS 38.02 50m
632 6 Henrik Christopher Norheim 2003 Bærum 39.27 50m
312 7 Anton Windeman 2006 KUNGSBACKA 39.54 50m
505 8 Noel Heal 2005 TROLLHÄTTA 39.99 50m
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar Försök 6 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:06
149 1 Axel Lindström 2003 GÖTEBORG 37.75 50m
288 2 Fredrik Ekholm 2004 KUNGSBACKA 37.69 50m
435 3 Maximus Murray 2003 S 02 37.01 50m
190 4 David Bergqvist 2005 JÖNKÖPING 36.54 50m
309 5 Alexander Johansson 2004 KUNGSBACKA 36.59 50m
396 6 Torsten Bohlin 1999 MASS 37.04 50m
130 7 Eric Jigrup 2000 GÖTEBORG 37.71 50m
438 8 Hampus Klebom 2004 S 02 37.82 50m
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar Försök 7 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:07
Anm tid
Start ca:
515 1 Teo Mravac 2004 VARBERG 36.22 50m
99 2 Elias Paulson 2000 ESKILSTUNA 35.89 50m
194 3 Max Grubesic 2004 JÖNKÖPING 35.59 50m
355 4 Marcus Sundblad 2003 MASS 34.91 50m
382 5 Måns Evertsson 2003 MASS 35.38 50m
516 6 Viking Josefson 2002 VARBERG 35.89 50m
27 7 Albin Eriksson-Hemberg 2001 ELFSBORG 35.95 50m
20 8 Viktor Sjöström 2001 ELFSBORG 36.36 50m
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar Försök 8 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:08
348 1 Elias Eriksson 1994 MASS 34.29 50m
360 2 Filiph Castillo Karlsson 2002 MASS 34.07 50m
5 3 Mathias Gundrosen 2001 Haldens SK 34.00 50m
139 4 Karl Bohlin 2001 GÖTEBORG 33.74 50m
23 5 Jonathan Arvidsson 2000 ELFSBORG 33.90 50m
432 6 Noah Malmgren 2004 S 71 34.00 50m
100 7 Alex Ly 2003 ESKILSTUNA 34.17 50m
329 8 Martin  Isaksson 1998 KUNGÄLV 34.53 50m
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar Försök 9 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:09
87 1 Axel Witt 2000 ESKILSTUNA 33.24 50m
131 2 Max Feng 2001 GÖTEBORG 32.02 50m
275 3 Hampus Dahlgren 2001 KUNGSBACKA 31.14 50m
339 4 Tom Andersson 1998 LASS 29.09 50m
170 5 Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING 30.47 50m
586 6 Oskar Robertsson 2000 UDDEVALLA 31.78 50m
102 7 Samuel Paulson 2004 ESKILSTUNA 32.86 50m
583 8 Adrijan Danqi 2002 ÖSA 33.69 50m
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar Försök 10 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:10
436 1 Felix Wrakén 2003 S 02 33.21 50m
86 2 William Brand 1998 ESKILSTUNA 32.00 50m
289 3 Richard Ekholm 2002 KUNGSBACKA 30.89 50m
627 4 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Bærum 28.96 50m
18 5 Elliot Olsson 1999 ELFSBORG 29.27 50m
274 6 Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA 31.46 50m
173 7 Daniel Agestav 2002 JÖNKÖPING 32.79 50m
584 8 Anton Svennberg 2002 ÖSA 33.63 50m
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar Försök 11 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:11
Anm tid
Start ca:
251 1 Ludvig Mathisen 2003 KARLSTAD 33.03 50m
590 2 Oskar Gustafson 2002 UDDEVALLA 31.95 50m
416 3 Johan Dahlgren 1986 SK NEPTUN 30.55 50m
418 4 Johannes Skagius 1995 SK NEPTUN 27.27 50m
341 5 Petter Cyrén 1996 LASS 29.22 50m
168 6 Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING 31.24 50m
227 7 Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF 32.27 50m
37 8 David Reinholdsson 2002 ELFSBORG 33.34 50m
2019-02-22 19:57:23 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner