Startliste for SB Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
SB Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Korsør |
|
Udskriftstidspunkt |
09:59 |
|
|
Arrangør |
SVØM Korsør |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (17) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Sarah Hjulgaard Eriksen |
2008 |
0896AO |
ROSKILDE |
|
25m |
|
144 |
2 |
Emilie Jakobsen |
2010 |
1024AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
7 |
3 |
Laura Storm Frimann |
2009 |
0908AF |
SLAGELSE |
|
25m |
1:57.23 |
119 |
4 |
Ellen Sofie Jespersen |
2007 |
0784AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
22 |
5 |
Kristine Erringsø |
2004 |
0434BD |
ROSKILDE |
|
25m |
|
454 |
6 |
Josefine Jaakkonen Nielsen |
2009 |
0924AK |
NÆSTVED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
10 |
1 |
Augusta Anemone Friis |
2006 |
0628AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:50.66 |
393 |
2 |
Astrid Jensen-Mattebjerg |
2008 |
0882AJ |
KORSØR |
|
25m |
1:49.55 |
311 |
3 |
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:48.95 |
125 |
4 |
Julie Holm Sørensen |
2008 |
0896AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:49.38 |
444 |
5 |
Maja Lund Nielsen |
2010 |
1026AC |
NÆSTVED |
|
25m |
1:49.66 |
396 |
6 |
Signe Weirgang Kjær Larse |
2008 |
0838AO |
KORSØR |
|
25m |
1:53.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
380 |
1 |
Mathilde Bæklund Tygesen |
2006 |
0602AW |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:44.54 |
264 |
2 |
Mille Jylov |
2004 |
0454BD |
VORDINGB |
|
25m |
1:42.61 |
392 |
3 |
Lydia Greisdal |
2007 |
0746AQ |
KORSØR |
|
25m |
1:37.08 |
395 |
4 |
Tascha S. Knudsen |
2007 |
0736AQ |
KORSØR |
|
25m |
1:41.38 |
450 |
5 |
Vigga Petersen |
2009 |
0956AD |
NÆSTVED |
|
25m |
1:43.01 |
452 |
6 |
Nanna Toft |
2007 |
0758AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:47.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
310 |
1 |
Shauli Mortensen |
2006 |
0638AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:33.16 |
382 |
2 |
Jasmin Danielsen |
2001 |
0108BD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:31.83 |
37 |
3 |
Eva de Maeyer |
2009 |
0918AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:30.95 |
86 |
4 |
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
KØGE |
|
25m |
1:31.55 |
418 |
5 |
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
0914AC |
NÆSTVED |
|
25m |
1:32.75 |
31 |
6 |
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
ROSKILDE |
|
25m |
1:34.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
91 |
1 |
Anna Høyer |
2007 |
0708AI |
KØGE |
|
25m |
1:28.41 |
232 |
2 |
Viola Søbye |
2006 |
0648AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:27.13 |
135 |
3 |
Sigrún Birgisdottir |
2007 |
0712AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:26.07 |
281 |
4 |
Camilla Drusdal Hansen |
2004 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
1:26.49 |
45 |
5 |
Nora Berg |
2006 |
0634AT |
ROSKILDE |
|
25m |
1:28.03 |
415 |
6 |
Martine Foged |
2009 |
0994AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:30.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
394 |
1 |
Mathilde Knudsen |
2006 |
0646AU |
KORSØR |
|
25m |
1:25.31 |
441 |
2 |
Asta Lund Nielsen |
2008 |
0836AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:24.42 |
288 |
3 |
Maria Sprenger |
2005 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
1:23.72 |
458 |
4 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
KORSØR |
|
25m |
1:24.07 |
283 |
5 |
Cecilie Kaarde |
2004 |
0478BC |
ODSHERRED |
|
25m |
1:24.88 |
389 |
6 |
Sophie Nielsen |
2006 |
0688AR |
ODSHERRED |
|
25m |
1:25.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Frederikke Jørgensen |
2007 |
0722AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:22.55 |
263 |
2 |
Natalie Dang N. Larsen |
2006 |
0696AM |
VORDINGB |
|
25m |
1:21.60 |
88 |
3 |
Amalie Mønster Birk |
2007 |
0796AI |
KØGE |
|
25m |
1:21.26 |
447 |
4 |
Masha Jul Pedersen |
2006 |
0684AG |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.58 |
46 |
5 |
Caroline Bluhm |
2006 |
0632AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:21.91 |
298 |
6 |
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
0882AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:23.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
410 |
1 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
25m |
1:20.68 |
95 |
2 |
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
KØGE |
|
25m |
1:19.18 |
261 |
3 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
VORDINGB |
|
25m |
1:18.47 |
204 |
4 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
25m |
1:18.72 |
459 |
5 |
Johanne Jensen-Mattebjerg |
2006 |
0638AP |
KORSØR |
|
25m |
1:20.09 |
34 |
6 |
Silje Hylleberg Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:21.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
460 |
1 |
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
KORSØR |
|
25m |
1:17.24 |
201 |
2 |
Isabella Koch Juhl |
2006 |
0604AH |
TRITON B |
|
25m |
1:16.40 |
435 |
3 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:16.03 |
457 |
4 |
Viktoria Annabel Graulund |
2007 |
0774AK |
KORSØR |
|
25m |
1:16.29 |
551 |
5 |
Sofie Larsen |
2005 |
0574AZ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:16.62 |
258 |
6 |
Signe Gyldenkærne |
2006 |
0656AQ |
VORDINGB |
|
25m |
1:18.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
25m |
1:15.46 |
375 |
2 |
Emilia Høffer |
2001 |
0176BD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:14.92 |
2 |
3 |
Mathilde Nissen |
2004 |
0438AZ |
NYBORG |
|
25m |
1:14.63 |
1 |
4 |
Cathrine Høst |
2004 |
0406AM |
NYBORG |
|
25m |
1:14.63 |
259 |
5 |
Silja Sol Jørgensen |
2005 |
0522AW |
VORDINGB |
|
25m |
1:15.09 |
282 |
6 |
Isabella Flyvholm Jensen |
2004 |
0474BA |
ODSHERRED |
|
25m |
1:15.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:13.76 |
19 |
2 |
Frederikke Olsen |
2006 |
0662AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:12.92 |
226 |
3 |
Fiona Jensen |
2006 |
0636AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:12.54 |
197 |
4 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
1:12.82 |
417 |
5 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:13.51 |
242 |
6 |
Mathilde Lund |
2004 |
0444BC |
SOLRØD |
|
25m |
1:14.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
290 |
1 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:10.85 |
533 |
2 |
Ella Rasmussen |
2004 |
0472AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:10.72 |
420 |
3 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.62 |
130 |
4 |
Mie Visler |
2006 |
0626AI |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:10.71 |
438 |
5 |
Liva Mayland |
2006 |
0622AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.81 |
445 |
6 |
Olivia Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
25m |
1:11.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
237 |
1 |
Daniella Anderson |
2006 |
0608AR |
SOLRØD |
|
25m |
1:09.85 |
111 |
2 |
Agnes Dalgas Frederiksen |
2005 |
0508AA |
KØGE |
|
25m |
1:09.25 |
43 |
3 |
Frederikke Meisner From |
2004 |
0418AM |
ROSKILDE |
|
25m |
1:08.80 |
243 |
4 |
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
0678AP |
SOLRØD |
|
25m |
1:09.14 |
312 |
5 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:09.34 |
239 |
6 |
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
0658AP |
SOLRØD |
|
25m |
1:09.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Anna Marott Hansen |
2004 |
0442BC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:08.70 |
231 |
2 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:08.26 |
121 |
3 |
Fanta O. Petersen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:07.14 |
129 |
4 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:07.64 |
442 |
5 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
25m |
1:08.51 |
425 |
6 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
0456AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:08.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Sofia Levisen |
2002 |
0258AE |
SOLRØD |
|
25m |
1:07.03 |
203 |
2 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:06.57 |
244 |
3 |
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
0548AJ |
SOLRØD |
|
25m |
1:05.47 |
254 |
4 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:05.97 |
549 |
5 |
Katrine Hansen |
2006 |
0686AS |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:06.97 |
209 |
6 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
1:07.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Klara Frida Johansen |
2005 |
0586AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:04.98 |
15 |
2 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
25m |
1:04.46 |
11 |
3 |
Antoinette Zafra |
2005 |
0518AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:03.57 |
482 |
4 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
25m |
1:04.32 |
21 |
5 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
ROSKILDE |
|
25m |
1:04.95 |
26 |
6 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:05.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
413 |
1 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:02.55 |
306 |
2 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:01.97 |
318 |
3 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
58.26 |
297 |
4 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:01.79 |
300 |
5 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:02.15 |
319 |
6 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:02.81 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør |
Udskriftstidspunkt |
09:59 |
|