Startliste for SB Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
SB Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
02 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Korsør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:44 |
|
|
Arrangør |
SVØM Korsør |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Damer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 12:59 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
116 |
2 |
Caroline Risager Strate |
2007 |
0732AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
130 |
3 |
Mie Visler |
2006 |
0626AI |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:37.97 |
434 |
4 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
25m |
1:59.35 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
241 |
2 |
Sofia Levisen |
2002 |
0258AE |
SOLRØD |
|
25m |
1:32.09 |
202 |
3 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
1:25.79 |
222 |
4 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:29.78 |
242 |
5 |
Mathilde Lund |
2004 |
0444BC |
SOLRØD |
|
25m |
1:35.43 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:23.83 |
312 |
2 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:23.01 |
251 |
3 |
Léa Zoé Bingler |
2000 |
0082AX |
VORDINGB |
|
25m |
1:20.46 |
256 |
4 |
Amanda F. Christiansen |
2005 |
0514AW |
VORDINGB |
|
25m |
1:22.88 |
420 |
5 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
1:23.48 |
549 |
6 |
Katrine Hansen |
2006 |
0686AS |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:25.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
282 |
1 |
Isabella Flyvholm Jensen |
2004 |
0474BA |
ODSHERRED |
|
25m |
1:19.30 |
224 |
2 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:17.30 |
11 |
3 |
Antoinette Zafra |
2005 |
0518AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:11.77 |
14 |
4 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:13.02 |
129 |
5 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:18.71 |
239 |
6 |
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
0658AP |
SOLRØD |
|
25m |
1:19.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
254 |
1 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:09.85 |
246 |
2 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
SOLRØD |
|
25m |
1:06.66 |
319 |
3 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:03.81 |
318 |
4 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:05.43 |
253 |
5 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
25m |
1:09.71 |
26 |
6 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:10.73 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør |
Udskriftstidspunkt |
08:44 |
|