2021-12-07   01:41:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Arena Glasriket cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag förmiddag 23/3, Pass 1

Document
Heatlista
Arena Glasriket cup
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 8, 50m Bröstsim Damer
Final 1 (18)
Sponsor: Målerås Glasbruk
33.00 Klara Thormalm 2013-04-05
37.14 Edit Wiesel-Axelsson Ljungby Simsällskap 2014-03-22
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:22
Anm tid
Start ca:
1 25m
2 25m
221 3 Vera Ahlm 2006 TRANÅS SS 25m
248 4 Judit Berg 2010 VÄRNAMO SS 1:08.28 25m
407 5 Frida Färm 2007 ÖLANDS SK 25m
6 25m
7 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 2 (18)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:24
352 1 Alice Harrysson 2007 VÄXJÖ SS 1:06.87 25m
354 2 Tira Thordin 2009 VÄXJÖ SS 1:03.46 25m
242 3 Felicia Johansson 2007 VÄRNAMO SS 1:00.82 25m
243 4 Lovisa Holm 2010 VÄRNAMO SS 59.55 25m
129 5 Josefina Andrae 2006 KARLSHAMN 59.61 25m
21 6 Lova Klingvall 2007 ANDERSTORP 1:03.11 25m
6 7 Isabella Elowsson 2008 ALVESTA SS 1:04.20 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 3 (18)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:25
321 1 Agnes Andersson 2009 VÄXJÖ SS 59.48 25m
188 2 Alice Pehrsson 2009 MARKARYD 57.93 25m
246 3 Natalia Teodora Cornea 2008 VÄRNAMO SS 56.11 25m
344 4 Sanna Gadajeva 2007 VÄXJÖ SS 55.32 25m
17 5 Ellen Kemper 2007 ANDERSTORP 55.52 25m
350 6 Ellie Nilsson 2008 VÄXJÖ SS 57.83 25m
217 7 Vilma Söderberg 2006 TRANÅS SS 57.94 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 4 (18)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:27
Anm tid
Start ca:
345 1 Larissa Ahmetovic 2007 VÄXJÖ SS 55.00 25m
241 2 Daria Anghelescu 2007 VÄRNAMO SS 54.00 25m
326 3 Tilde Athley 2006 VÄXJÖ SS 53.72 25m
5 4 Emma Nilsson 2007 ALVESTA SS 53.05 25m
404 5 Li Karin Eriksson 2006 ÖLANDS SK 53.60 25m
351 6 Stina Eriksson 2008 VÄXJÖ SS 53.99 25m
4 7 Aina Mujadzic 2008 ALVESTA SS 54.30 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 5 (18)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:28
2 1 Meja Nilsson 2007 ALVESTA SS 52.62 25m
33 2 Emmy Johansson 2004 EMMABODA 52.40 25m
231 3 Alma Glamocanin 2008 HVETLANDA 52.20 25m
41 4 Alva Johansson 2008 HULTSFRED 51.11 25m
175 5 Hanna Karlsson 2005 LJUNGBY SS 51.30 25m
39 6 Stina Klavins 2007 HULTSFRED 52.34 25m
18 7 Hilda Darvelid 2006 ANDERSTORP 52.53 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 6 (18)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:29
339 1 Alice Ullman 2006 VÄXJÖ SS 50.79 25m
22 2 Ida Robertsson 2007 ANDERSTORP 50.57 25m
327 3 Nora Athley 2006 VÄXJÖ SS 50.40 25m
403 4 Elsa Larsson 2007 ÖLANDS SK 50.00 25m
40 5 Molly Ainemo 2007 HULTSFRED 50.07 25m
233 6 Sara Ottosson 2003 HVETLANDA 50.46 25m
215 7 Wilma Silvander 2003 TRANÅS SS 50.63 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 7 (18)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:31
309 1 Gudrun Björn 2005 VÄXJÖ SS 49.97 25m
319 2 Ellen Österberg 2006 VÄXJÖ SS 49.55 25m
176 3 Vera Larsson-Refónd 2006 LJUNGBY SS 48.83 25m
173 4 Emilia Carlsson 2007 LJUNGBY SS 48.56 25m
194 5 Alma Olofsson 2007 RONNEBY SS 48.72 25m
324 6 Fatima Gadajeva 2005 VÄXJÖ SS 49.07 25m
329 7 Ebba Eriksson 2005 VÄXJÖ SS 49.74 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 8 (18)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:32
42 1 Isabella Westergren 2007 HULTSFRED 48.35 25m
240 2 Bianca Maria Cornea 2005 VÄRNAMO SS 48.09 25m
79 3 Stella Caneus 2006 KALMAR SS 47.54 25m
174 4 Frida Karlsson 2005 LJUNGBY SS 47.40 25m
84 5 Elin Petersson 2007 KALMAR SS 47.48 25m
332 6 Ebba Cronqvist 2007 VÄXJÖ SS 47.66 25m
328 7 Smilla Nylander Selin 2007 VÄXJÖ SS 48.20 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 9 (18)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:33
144 1 Filippa Molin 2005 KSLS 47.26 25m
204 2 Ida Hansson 2005 SK 1970 47.19 25m
34 3 Tilda Lothander 2002 EMMABODA 46.89 25m
340 4 Elsa Ullman 2007 VÄXJÖ SS 46.81 25m
184 5 Moa Jacobsen 2006 MARKARYD 46.85 25m
400 6 Filippa Holmer 2006 ÖLANDS SK 47.00 25m
205 7 Evelina Hallman 2006 SK 1970 47.23 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 10 (18)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:35
331 1 Amanda Widströmer 2007 VÄXJÖ SS 46.53 25m
141 2 Tigra Salomonsson 2006 KSLS 45.60 25m
124 3 Alma Larsson 2006 KARLSHAMN 45.24 25m
38 4 Tyra Andersson 2006 HULTSFRED 45.00 25m
128 5 Emmy Hulte 2005 KARLSHAMN 45.22 25m
148 6 Emma Widerfors 2005 KSLS 45.32 25m
164 7 Elin Adler 2006 KSLS 46.12 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 11 (18)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:36
Anm tid
Start ca:
202 1 Filippa Fritzson 2005 SK 1970 44.93 25m
154 2 Ellie Petersson 2005 KSLS 44.41 50m
322 3 Agnes Abrahamsson 2006 VÄXJÖ SS 44.06 25m
32 4 Meja Hansson 2003 EMMABODA 43.72 25m
65 5 Elin Jämtin 2003 KALMAR SS 43.74 25m
72 6 Tuva Jämtin 2006 KALMAR SS 44.29 25m
183 7 Linnea Bengtsson 2003 MARKARYD 44.67 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 12 (18)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:37
292 1 Kajsa Månsson 2003 VÄXJÖ SS 43.65 25m
267 2 Fia Wimmerström 2003 VÄSTERVIK 43.63 25m
201 3 Ella Westerlund 2004 SK 1970 43.21 25m
304 4 Alice Hässlebro 2004 VÄXJÖ SS 43.09 25m
318 5 Ella Sjö 2006 VÄXJÖ SS 43.18 25m
155 6 Isabella Wahlund 2006 KSLS 43.34 25m
122 7 Nora Briskog 2006 KARLSHAMN 43.64 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 13 (18)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:38
31 1 Betiel Embaie 2003 EMMABODA 42.85 25m
15 2 Klara  Tallbäck 2003 ANDERSTORP 42.65 25m
295 3 Louise Strand 2005 VÄXJÖ SS 42.03 25m
199 4 Linnea Andersson 2003 SK 1970 41.64 25m
303 5 Ella Harrysson 2005 VÄXJÖ SS 41.64 25m
20 6 Hilma  Liljedahl 2006 ANDERSTORP 42.26 25m
320 7 Iris Nyström 2004 VÄXJÖ SS 42.65 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 14 (18)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:40
Anm tid
Start ca:
299 1 Agnes Sjö 2004 VÄXJÖ SS 41.42 25m
179 2 Adelina Gummesson 2005 LÖNSBODA 41.15 25m
58 3 Viktoria Loo 2004 KALMAR SS 40.86 25m
13 4 Annie Seppälä 2004 ANDERSTORP 40.22 25m
9 5 Matilda Mild 2001 ANDERSTORP 40.60 50m
56 6 Hedda Strandberg 2004 KALMAR SS 40.93 25m
401 7 Emma Karp 2006 ÖLANDS SK 41.17 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 15 (18)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:41
275 1 Sanna Bodsjö 2003 VÄXJÖ SS 39.94 25m
300 2 Alva Wardrum 2003 VÄXJÖ SS 39.44 25m
226 3 Tindra Åkerblom 2003 HVETLANDA 38.16 25m
195 4 Disa Knutsson 2002 RONNEBY SS 37.47 25m
142 5 Frida Jarl Halvarsson 2003 KSLS 37.94 25m
200 6 Clara Sandberg 2004 SK 1970 39.36 25m
302 7 Agnes  Hildebrand Westerberg 2004 VÄXJÖ SS 39.86 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 12 och yngre
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:42
335 1 Irma Hildebrand Vesterberg 2007 VÄXJÖ SS 46.26 25m
213 2 Lovis Johansson-Magnusson 2007 SMÅLANDSST 44.22 25m
214 3 Gresa Hasi 2008 SMÅLANDSST 43.50 25m
161 4 Vicky Luc 2007 KSLS 41.01 25m
83 5 Isabella Dinic 2007 KALMAR SS 42.84 25m
82 6 Elsa Skarpnord 2007 KALMAR SS 43.58 25m
206 7 Hilda Boman 2008 SK 1970 45.54 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 13-14 år
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:43
262 1 Tilda Sundell 2005 VÄSTERVIK 40.83 25m
211 2 Amanda Thom 2005 SMÅLANDSST 39.33 25m
290 3 Elin Cronqvist 2005 VÄXJÖ SS 37.89 25m
36 4 Ellen Havskog 2005 HULTSFRED 36.71 25m
156 5 Alice Gulin 2006 KSLS 37.16 25m
229 6 Linnea Haraldsson 2005 HVETLANDA 38.52 25m
317 7 Nina Gustavsson 2006 VÄXJÖ SS 40.01 25m
Gren 8, 50m Bröstsim Damer Final 15 och äldre
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:44
143 1 Olivia Jarl Halvarsson 2003 KSLS 36.74 25m
64 2 Anna Hofer 2000 KALMAR SS 36.06 25m
297 3 Liv Elgaard Fonnesbech 2004 VÄXJÖ SS 34.46 25m
134 4 Thilde Lantz 2001 KSLS 33.05 25m
274 5 Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS 33.28 25m
48 6 Tilde Wolfgang 2001 KALMAR SS 35.44 25m
285 7 Tilda Arthursson 2003 VÄXJÖ SS 36.40 25m
2019-03-23 09:09:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Växjö Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner