2021-11-27   07:02:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UGP 2 2018-2019, Lödde

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
UGP 2 SKåne-Blekinge
Arrangör:
Plats: Tolvåkersbadet Skånesim/Simklubben Lödde
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
26 100m Frisim Damer
SR 50.58 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Eindhoven, NED 2017-08-11
SJR 51.93 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Moskva, RUS 2013-10-13
DR 52.88 Louise  Hansson Helsingborgs S Helsingborg 2015-01-01
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 280 Olivia Hansson Kiviks Simklubb 2003 AP5403 25m 58.38 EFT
2 212 Maja Blomliden Simklubben Triton 2004 AW1804 25m 1:00.34
3 284 Thea Brünjes Kiviks Simklubb 2004 BF3604 25m 1:01.73 EFT
4 211 Siri Bokander Simklubben Triton 2003 BF8403 25m 1:02.02
5 181 Emmy Johnsson Sjöbo Simsällskap 2001 AT6801 25m 1:02.24
6 282 Julia  Olsson Kiviks Simklubb 2004 AL0804 25m 1:02.34 EFT
7 185 Emy Ek Sjöbo Simsällskap 2003 BK3403 25m 1:02.43
8 141 Frida Jansson Simklubben Poseidon 2006 AE7206 25m 1:02.60
9 146 Sofia Lund Simklubben Poseidon 2003 BP4803 25m 1:03.26
10 197 Isabel Persson Simklubben Triton 2004 AB3804 25m 1:03.85
11 217 Tyra Öhlin Simklubben Triton 2004 AX5204 25m 1:04.05
12 296 Johanna Melin Simklubben Sydsim 2003 AL7403 25m 1:04.22 EFT
13 255 Emmie Andersson Ängelholms Simsällskap 2003 AR1403 25m 1:04.34
14 130 Ida Nordberg Simklubben Poseidon 2006 AB4406 25m 1:04.59
15 278 Ulrika von Buxhoeveden Sjöbo Simsällskap 2001 AQ4601 25m 1:04.65 EFT
16 281 Elin Lundberg Kiviks Simklubb 2003 AP2403 25m 1:05.15 EFT
17 269 Erica Persson Ängelholms Simsällskap 2005 BA5605 25m 1:05.65
18 306 Ella Bodell Simklubben Sydsim 2005 AX2605 25m 1:05.93 EFT
19 268 Felicia Zander Ängelholms Simsällskap 2004 BK9804 25m 1:05.97
20 202 Ebba Ringström Simklubben Triton 2004 AE0604 25m 1:07.08
21 304 Maja Kiceec Simklubben Sydsim 2006 AL9806 25m 1:07.27 EFT
22 213 Ida Jeppsson Simklubben Triton 2004 AW5804 25m 1:07.30
23 220 Julia Erkselius Simklubben Triton 2006 AK7806 25m 1:07.58
24 116 Alma Lindberg Simklubben Poseidon 2002 AQ4202 25m 1:07.59
25 129 Julia Rieschel Simklubben Poseidon 2003 BF8203 25m 1:07.76
26 307 Lovisa Yngvesson Simklubben Sydsim 2004 BK5204 25m 1:07.88 EFT
27 223 Amanda Pålsson Simklubben Triton 2005 AV6805 25m 1:07.96
28 104 Tilde Klehn Simklubben Lödde 2004 AY8804 25m 1:07.96
29 128 Sofia Hake Simklubben Poseidon 2003 BD4403 25m 1:08.33
30 102 Emilia Berg Simklubben Lödde 2005 AJ2605 25m 1:08.85
31 265 Leah Ljungerud Ängelholms Simsällskap 2006 AC8406 25m 1:08.87
32 215 Lina Plantin Simklubben Triton 2005 AJ7605 25m 1:09.19
33 222 Julia Nilsson Simklubben Triton 2006 AK9806 25m 1:09.28
34 155 Linnea Costa Caesar Simklubben Poseidon 2006 AW7606 25m 1:09.56
35 96 Julia Nilsson Simklubben Lödde 2004 AF7804 25m 1:09.66
36 305 Jennifer Norlén Simklubben Sydsim 2005 AX8405 25m 1:10.02 EFT
37 107 Ida Husby Simklubben Lödde 2006 AF1406 25m 1:11.37
38 308 Clara Hilfing Simklubben Sydsim 2005 AX7605 25m 1:12.62 EFT
39 153 Emma Pjanic Simklubben Poseidon 2005 BH3605 25m 1:14.60
40 160 Mia Kajic Simklubben Poseidon 2006 BJ2406 25m 1:15.03
41 159 Elin  Jannasch Simklubben Poseidon 2005 BN1405 25m 1:16.25
42 156 Ella Zetterström Simklubben Poseidon 2005 BH2805 25m 1:17.26
43 221 Jenny Nilsson Simklubben Triton 2005 AV9805 25m 1:17.31
44 105 Emma Martinsson Simklubben Lödde 2004 AZ6204 25m 1:20.83
45 301 Emilia Sandström Simklubben Sydsim 2004 AY7204 25m 1:21.32 EFT
46 277 Anna Markenlöv Simklubben Poseidon 2005 AX4805 25m 1:23.61 EFT
47 111 Julia Keldebäk Simklubben Lödde 2005 BG2405 25m 1:37.85
2019-01-26 19:33:49 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Lödde

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner