2021-05-08   16:16:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2018-2019, Lödde

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag pass 4 start 15.30

Document
Heatlista
UGP 2 SKåne-Blekinge
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim/Simklubben Lödde
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
Gren 24, 100m Ryggsim Damer
Final 1 (7)
SR 56.57 Michelle Coleman 1993 Spårvägen SF SWE Stockholm 2018-11-16
SJR 57.54 Michelle Coleman 1993 Täby Sim SWE Göteborg 2013-11-24
DR 57.74 Louise  Hansson Helsingborgs S Netanya 2015-01-01
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:21
1 25m
281 2 Elin Lundberg 2003 KIVIKS SK 25m
277 3 Anna Markenlöv 2005 POSEIDON 1:33.61 25m
285 4 Elina Olsson 2006 KIVIKS SK 1:35.08 25m
5 25m
6 25m
Gren 24, 100m Ryggsim Damer Final 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:23
184 1 Sabina Rosengren 2003 SJÖBO SS 1:30.56 50m
190 2 Emilia Kryger 2004 SJÖBO SS 1:28.21 25m
159 3 Elin  Jannasch 2005 POSEIDON 1:25.67 25m
105 4 Emma Martinsson 2004 SK LÖDDE 1:28.05 25m
153 5 Emma Pjanic 2005 POSEIDON 1:30.14 25m
301 6 Emilia Sandström 2004 SK SYDSIM 1:30.78 25m
Gren 24, 100m Ryggsim Damer Final 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:25
160 1 Mia Kajic 2006 POSEIDON 1:24.89 25m
156 2 Ella Zetterström 2005 POSEIDON 1:22.74 25m
306 3 Ella Bodell 2005 SK SYDSIM 1:22.38 25m
136 4 Emelie Stridh 2004 POSEIDON 1:22.67 25m
107 5 Ida Husby 2006 SK LÖDDE 1:23.07 25m
215 6 Lina Plantin 2005 SK TRITON 1:25.07 25m
Gren 24, 100m Ryggsim Damer Final 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:27
221 1 Jenny Nilsson 2005 SK TRITON 1:21.86 25m
187 2 Mathilde Berild Andersen 2004 SJÖBO SS 1:20.08 25m
305 3 Jennifer Norlén 2005 SK SYDSIM 1:19.22 25m
269 4 Erica Persson 2005 ÄNGELHOLM 1:19.99 25m
155 5 Linnea Costa Caesar 2006 POSEIDON 1:21.49 25m
222 6 Julia Nilsson 2006 SK TRITON 1:22.07 25m
Gren 24, 100m Ryggsim Damer Final 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:29
262 1 Elsa Kanth 2004 ÄNGELHOLM 1:18.27 25m
202 2 Ebba Ringström 2004 SK TRITON 1:16.94 25m
307 3 Lovisa Yngvesson 2004 SK SYDSIM 1:16.04 25m
223 4 Amanda Pålsson 2005 SK TRITON 1:16.60 25m
128 5 Sofia Hake 2003 POSEIDON 1:17.89 25m
308 6 Clara Hilfing 2005 SK SYDSIM 1:19.00 25m
Gren 24, 100m Ryggsim Damer Final 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:30
Anm tid
Start ca:
265 1 Leah Ljungerud 2006 ÄNGELHOLM 1:14.67 25m
124 2 Vanessa Johansson 2006 POSEIDON 1:14.04 25m
278 3 Ulrika von Buxhoeveden 2001 SJÖBO SS 1:13.45 25m
129 4 Julia Rieschel 2003 POSEIDON 1:13.51 25m
197 5 Isabel Persson 2004 SK TRITON 1:14.42 25m
220 6 Julia Erkselius 2006 SK TRITON 1:15.14 25m
Gren 24, 100m Ryggsim Damer Final 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:32
213 1 Ida Jeppsson 2004 SK TRITON 1:11.40 25m
217 2 Tyra Öhlin 2004 SK TRITON 1:10.55 25m
211 3 Siri Bokander 2003 SK TRITON 1:06.36 25m
212 4 Maja Blomliden 2004 SK TRITON 1:09.56 25m
100 5 Isabel Smideberg 2004 SK LÖDDE 1:11.26 25m
296 6 Johanna Melin 2003 SK SYDSIM 1:13.41 25m
2019-01-27 13:37:39 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Lödde

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner