2021-05-13   05:15:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2018-2019, Lödde

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag pass 4 start 15.30

Document
Heatlista
UGP 2 SKåne-Blekinge
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim/Simklubben Lödde
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
Gren 26, 100m Frisim Damer
Final 1 (8)
SR 50.58 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Eindhoven, NED 2017-08-11
SJR 51.93 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Moskva, RUS 2013-10-13
DR 52.88 Louise  Hansson Helsingborgs S Helsingborg 2015-01-01
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:17
111 1 Julia Keldebäk 2005 SK LÖDDE 1:37.85 25m
301 2 Emilia Sandström 2004 SK SYDSIM 1:21.32 25m
221 3 Jenny Nilsson 2005 SK TRITON 1:17.31 25m
105 4 Emma Martinsson 2004 SK LÖDDE 1:20.83 25m
277 5 Anna Markenlöv 2005 POSEIDON 1:23.61 25m
6 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:19
159 1 Elin  Jannasch 2005 POSEIDON 1:16.25 25m
153 2 Emma Pjanic 2005 POSEIDON 1:14.60 25m
107 3 Ida Husby 2006 SK LÖDDE 1:11.37 25m
308 4 Clara Hilfing 2005 SK SYDSIM 1:12.62 25m
160 5 Mia Kajic 2006 POSEIDON 1:15.03 25m
156 6 Ella Zetterström 2005 POSEIDON 1:17.26 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:21
96 1 Julia Nilsson 2004 SK LÖDDE 1:09.66 25m
222 2 Julia Nilsson 2006 SK TRITON 1:09.28 25m
265 3 Leah Ljungerud 2006 ÄNGELHOLM 1:08.87 25m
215 4 Lina Plantin 2005 SK TRITON 1:09.19 25m
155 5 Linnea Costa Caesar 2006 POSEIDON 1:09.56 25m
305 6 Jennifer Norlén 2005 SK SYDSIM 1:10.02 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:22
128 1 Sofia Hake 2003 POSEIDON 1:08.33 25m
223 2 Amanda Pålsson 2005 SK TRITON 1:07.96 25m
129 3 Julia Rieschel 2003 POSEIDON 1:07.76 25m
307 4 Lovisa Yngvesson 2004 SK SYDSIM 1:07.88 25m
104 5 Tilde Klehn 2004 SK LÖDDE 1:07.96 25m
102 6 Emilia Berg 2005 SK LÖDDE 1:08.85 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:24
220 1 Julia Erkselius 2006 SK TRITON 1:07.58 25m
304 2 Maja Kiceec 2006 SK SYDSIM 1:07.27 25m
268 3 Felicia Zander 2004 ÄNGELHOLM 1:05.97 25m
202 4 Ebba Ringström 2004 SK TRITON 1:07.08 25m
213 5 Ida Jeppsson 2004 SK TRITON 1:07.30 25m
116 6 Alma Lindberg 2002 POSEIDON 1:07.59 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:26
Anm tid
Start ca:
269 1 Erica Persson 2005 ÄNGELHOLM 1:05.65 25m
278 2 Ulrika von Buxhoeveden 2001 SJÖBO SS 1:04.65 25m
255 3 Emmie Andersson 2003 ÄNGELHOLM 1:04.34 25m
130 4 Ida Nordberg 2006 POSEIDON 1:04.59 25m
281 5 Elin Lundberg 2003 KIVIKS SK 1:05.15 25m
306 6 Ella Bodell 2005 SK SYDSIM 1:05.93 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:27
217 1 Tyra Öhlin 2004 SK TRITON 1:04.05 25m
146 2 Sofia Lund 2003 POSEIDON 1:03.26 25m
185 3 Emy Ek 2003 SJÖBO SS 1:02.43 25m
141 4 Frida Jansson 2006 POSEIDON 1:02.60 25m
197 5 Isabel Persson 2004 SK TRITON 1:03.85 25m
296 6 Johanna Melin 2003 SK SYDSIM 1:04.22 25m
Gren 26, 100m Frisim Damer Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:29
181 1 Emmy Johnsson 2001 SJÖBO SS 1:02.24 25m
284 2 Thea Brünjes 2004 KIVIKS SK 1:01.73 25m
280 3 Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK 58.38 25m
212 4 Maja Blomliden 2004 SK TRITON 1:00.34 25m
211 5 Siri Bokander 2003 SK TRITON 1:02.02 25m
282 6 Julia  Olsson 2004 KIVIKS SK 1:02.34 25m
2019-01-27 13:37:41 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Lödde

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner