Startliste for DGI Landsmesterskab 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
DGI Landmesterskab 2019 |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ikast |
|
Udskriftstidspunkt |
23:55 |
|
|
Arrangør |
DGI Svømning |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
125 |
1 |
Knud Storm |
2008 |
0887AF |
DGI ØSTJY |
|
25m |
4:30.00 |
772 |
2 |
Frederik Jensen |
2007 |
0797AI |
DGI NORDJY |
|
25m |
4:01.73 |
95 |
3 |
Alexander Dalgas Hansen |
2006 |
0657AP |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:55.00 |
221 |
4 |
Bertil Top Simonsen |
2006 |
0655AK |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:35.00 |
189 |
5 |
Jeppe Lilliendahl Nielsen |
2006 |
0613AN |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:50.46 |
718 |
6 |
William Nicolajsen |
2008 |
0815AL |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:59.78 |
101 |
7 |
Anton Harrits-Nielsen |
2007 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
4:20.00 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
510 |
1 |
Jonathan Cline |
2005 |
0543AK |
DGI FYN |
|
25m |
3:34.04 |
589 |
2 |
Jonas Rose |
2004 |
|
DGI FYN |
|
25m |
3:31.21 |
188 |
3 |
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
0753AH |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:20.86 |
596 |
4 |
Christian Storgaard |
2000 |
0003AR |
DGI FYN |
|
25m |
3:18.24 |
833 |
5 |
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
0603AI |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:19.99 |
287 |
6 |
Mathias Løth Andersen |
2007 |
0709AC |
DGI SYDØST |
|
25m |
3:22.06 |
729 |
7 |
Malthe Bach Larsen |
2008 |
0847AA |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:33.54 |
236 |
8 |
Simon Søholm Vang |
2008 |
0827AE |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:34.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
322 |
1 |
Nicolaj Græsborg |
2005 |
0535AP |
DGI SYDØST |
|
25m |
3:14.11 |
116 |
2 |
Thomas Emil Højrup |
2007 |
0757AI |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:09.25 |
285 |
3 |
Magne Andersen |
2007 |
0787AD |
DGI SYDØST |
|
25m |
3:05.31 |
836 |
4 |
Elmer Oosterhof |
2005 |
0521AI |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:04.18 |
212 |
5 |
Gustav Ravn |
2005 |
0553AJ |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:05.03 |
828 |
6 |
Lesley Jan de Graaf |
2004 |
0465AQ |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:06.15 |
43 |
7 |
Mads Ø. Christensen |
2005 |
0505ap |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:10.65 |
171 |
8 |
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
0517AJ |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:16.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
613 |
1 |
Mathias Westergaard |
2004 |
0427AP |
DGI FYN |
|
25m |
2:58.38 |
214 |
2 |
Casper Krogh Særkjær |
2005 |
0539AH |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:53.93 |
798 |
3 |
Gustav Brix Rasmussen |
2004 |
0499AQ |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:48.23 |
651 |
4 |
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
0655AL |
DGI SØNDER |
|
25m |
2:40.84 |
255 |
5 |
Jonas P. Dahrup |
2004 |
0469AD |
DGI STORST |
|
25m |
2:47.07 |
751 |
6 |
Jimmy Nielsen |
2003 |
0325AE |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:52.14 |
547 |
7 |
Mads Kristensen |
2005 |
0555AM |
DGI FYN |
|
25m |
2:57.95 |
337 |
8 |
Jens Holst Jacobsen |
2005 |
0591AL |
DGI SYDØST |
|
25m |
3:02.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
802 |
1 |
Jacob Toft |
2003 |
0357AK |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:39.22 |
642 |
2 |
Dennis Hansen |
2002 |
0205AS |
DGI SØNDER |
|
25m |
2:37.68 |
752 |
3 |
Joachim Hedegaard Nielsen |
2002 |
0247AM |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:27.90 |
781 |
4 |
Magnus Østergaard Barslev |
2003 |
0323AQ |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:24.76 |
477 |
5 |
Oliver L Nelander |
2002 |
0295AF |
DGI MIDTJY |
|
25m |
2:27.82 |
637 |
6 |
Casper Fink |
2003 |
0377AH |
DGI SØNDER |
|
25m |
2:31.25 |
402 |
7 |
Jakob Krag Sørensen |
2004 |
0463AK |
DGI SYDØST |
|
25m |
2:39.05 |
455 |
8 |
Anton Christiansen |
2004 |
0493AL |
DGI MIDTJY |
|
25m |
2:40.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
01 marts 2019 |
Licens til DGI Svømning |
Udskriftstidspunkt |
23:55 |
|