2021-10-25   19:58:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for DGI Landsmesterskab 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Lb 1
Seedede heat 
 
  Stvne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  23:55   
  Arrangr  DGI Svmning         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 marts 2019         
 
 
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
258  Camila Hansen  2006  0624AL  DGI STORST    25m   
306  Majbrit Ditlevsen  1958    DGI SYDST    25m   
251  Anna Baad  2007  0744AV  DGI STORST    25m   
267  Yasmin Thrane Kristensen  2006  0654AW  DGI STORST    25m   
253  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  0834AB  DGI STORST    25m   
414  Dicte Westphal  2005  0548AY  DGI SYDST    25m   
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
514  Sarah Dyekjr Finseth  2007  0728AT  DGI FYN    25m  3:57.69 
220  Ida Siegumfeldt  2007  0796AP  DGI STJY    25m  3:26.49 
727  Cecilie Billes  2003  0324AW  DGI NORDJY    25m  3:23.43 
135  Naja Kristiane Srensen  2006    DGI STJY    25m  3:17.33 
332  Karen Klarskov Henriksen  2008  0894AM  DGI SYDST    25m  3:21.16 
403  Kirstine Sabroe Srensen  2008  0884AD  DGI SYDST    25m  3:23.48 
112  Emilie Hummelshj  2006    DGI STJY    25m  3:38.99 
349  Anna Lis Kristensen  2005  0554AS  DGI SYDST    25m  4:02.44 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
519  Mille Heise  2004  0468AZ  DGI FYN    25m  3:14.59 
468  Tuana Kasirga  2007  0798AQ  DGI MIDTJY    25m  3:14.24 
100  Signe Harrit  2006  0658AM  DGI STJY    25m  3:13.91 
611  Vilma Marie Walsted  2006  0646AW  DGI FYN    25m  3:12.79 
526  Mariana James  2002  0248BE  DGI FYN    25m  3:13.17 
587  Sofie Holm Rasmussen  2004  0412BA  DGI FYN    25m  3:14.22 
605  Ea Thomsen  2001  0158BE  DGI FYN    25m  3:14.44 
568  Sofia Mortensen  2007  0786AK  DGI FYN    25m  3:16.60 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
747  Anna Skovhus Lydersen  2007  0772AP  DGI NORDJY    25m  3:11.86 
530  Frederikke Johansen  2003  0366BE  DGI FYN    25m  3:10.98 
783  Sofie Callsen  2008  0844AM  DGI NORDJY    25m  3:04.24 
573  Karoline Skaarup Nielsen  2003  0372BG  DGI FYN    25m  3:03.08 
114  Karoline Hgh  2006  0698am  DGI STJY    25m  3:03.56 
146  Signe D. Jrgensen  2002  0224AV  DGI STJY    25m  3:09.27 
721  Sandie Rysholt Pedersen  2000  0086BG  DGI NORDJY    25m  3:11.62 
505  Emma Christensen  2002  0248BB  DGI FYN    25m  3:12.60 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
357  Lrke Kirkedal Laursen  2005  0592BA  DGI SYDST    25m  3:02.21 
527  Alberte Jensen  1999  9922BF  DGI FYN    25m  3:00.50 
231  Olivia Tilsted  2006  0668AF  DGI STJY    25m  2:59.25 
60  Freja Gram  2001  0186BC  DGI STJY    25m  2:58.49 
289  Sille Augustesen  2008  0824AB  DGI SYDST    25m  2:59.22 
501  Anne Bruun-Petersen  2007  0792AF  DGI FYN    25m  2:59.32 
28  Dicte Nrvang Bisgaard  2006  0654AT  DGI STJY    25m  3:00.78 
739  Lise Ingeborg Christianse  2007  0792AQ  DGI NORDJY    25m  3:02.94 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
19  Ida Loft Andersen  2007  0798AJ  DGI STJY    25m  2:56.44 
592  Katja Schaumburg  2004  0412BD  DGI FYN    25m  2:55.65 
653  Sofie Keller  2005  0512AY  DGI SNDER    25m  2:53.96 
603  Kamille Termansen  2002  0232BB  DGI FYN    25m  2:53.39 
346  Simone Trekr Klausen  2007  0764AC  DGI SYDST    25m  2:53.41 
160  Freya Knop Kristensen  2005  0572AS  DGI STJY    25m  2:55.00 
451  Sandra Aarslev  2004  0492BA  DGI MIDTJY    25m  2:55.84 
523  Stine Lund Holgersen  2006  0652AQ  DGI FYN    25m  2:58.05 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
629  Anna Mai Andersen  2006  0622AR  DGI SNDER    25m  2:51.55 
270  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  0554AO  DGI STORST    25m  2:49.83 
96  Betina Vinther Hansen  1983    DGI STJY    25m  2:46.63 
Amanda Grnbk Jensen  2001  0102AX  DGI STORKB    25m  2:43.75 
738  Clara Hejndorff Bgsted  2006  0626AO  DGI NORDJY    25m  2:44.27 
295  Victoria Broch  2004  0404AI  DGI SYDST    25m  2:47.80 
415  Olivia Wittrup-Jensen  2004  0436AV  DGI SYDST    25m  2:51.08 
329  Emma Bergene Hansen  2005  0518AQ  DGI SYDST    25m  2:53.01 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
509  Laura sterby Clausen  2004  0402BA  DGI FYN    25m  2:43.33 
578  Laura Ostersen  2004  0402BB  DGI FYN    25m  2:42.51 
803  Iben Kjr Bengtson  2002  0292AS  DGI NORDJY    25m  2:40.52 
46  Signe Dam  1999  9958BA  DGI STJY    25m  2:40.25 
460  Laura Hkonsson  2006  0646AO  DGI MIDTJY    50m  2:40.44 
178  Cecilia Bkager Meldgaard  2002  0254BA  DGI STJY    25m  2:41.98 
659  Lucca Mikkelsen  2002  0212BE  DGI SNDER    25m  2:43.06 
388  Annemone Rasmussen  2006  0674AC  DGI SYDST    25m  2:43.34 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
504  Anne Klby Christensen  2005  0506BA  DGI FYN    25m  2:39.86 
648  Katrine Jensen  2001  0156AR  DGI SNDER    25m  2:39.69 
35  Thea Brndum  2004  0476AZ  DGI STJY    25m  2:36.78 
40  Benedikte Bllingtoft  2003  0346BC  DGI STJY    25m  2:36.39 
644  Karoline Hellese  2006  0678AQ  DGI SNDER    25m  2:36.69 
93  Karen K. H. Hagensen  2004  0424AR  DGI STJY    25m  2:39.32 
223  Mathilde Werge Skall  2003  0384BB  DGI STJY    25m  2:39.82 
719  Freya Kobber Nielsen  2001  0152BD  DGI NORDJY    25m  2:39.93 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
740  Ida Kold Dalsgaard  2005  0538AS  DGI NORDJY    25m  2:35.86 
733  Pernille Petersen  2006  0638AN  DGI NORDJY    25m  2:34.74 
818  Anna Christine Pedersen  2003  0372BE  DGI NORDJY    25m  2:32.68 
649  Signe Jensen  2007  0786AB  DGI SNDER    25m  2:32.16 
576  Nynne Nrlem  2002  0268AF  DGI FYN    25m  2:32.65 
177  Natasja N. Lland  2000  0078BE  DGI STJY    25m  2:33.43 
198  Maya Nautrup Pedersen  1999  9956AE  DGI STJY    25m  2:35.20 
59  Liva Ginnerup  2004  0484AM  DGI STJY    25m  2:36.32 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
272  Sisse Berg Olesen  2005  0514AB  DGI STORST    25m  2:30.69 
302  Trine Dam  2001  0126AT  DGI SYDST    25m  2:30.29 
264  Nynne Jakobsen  2004  0462AG  DGI STORST    25m  2:29.84 
250  Emmely Andersen  2001  0154AM  DGI STORST    25m  2:29.90 
827  Sara Falch  2002  0208BA  DGI NORDJY    25m  2:30.68 
636  Cheyenne Erdmann  2004  0482BA  DGI SNDER    25m  2:30.76 
394  Signe Rosenmeyer  2005  0508AN  DGI SYDST    25m  2:31.53 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
562  Sophie Mller Madsen  2005  0536BA  DGI FYN    25m  2:28.71 
457  Marie Graff Esbensen  2003  0336AT  DGI MIDTJY    25m  2:27.10 
762  Ida Overgaard Thomassen  2005  0536AR  DGI NORDJY    25m  2:26.49 
486  Katrine Beg Thormann  2006  0692AD  DGI MIDTJY    25m  2:25.98 
401  Katrine Stoltenhoff  2006  0672AM  DGI SYDST    25m  2:26.25 
102  Line Heise  2003  0356AX  DGI STJY    25m  2:27.09 
261  Nicoline Hansen  2004  0468AU  DGI STORST    25m  2:27.13 
185  Mathilde Mller  2004  0438AD  DGI STJY    25m  2:29.76 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
760  Camilla Tommerup Srensen  2003  0356AJ  DGI NORDJY    25m  2:25.26 
453  Weronika L. Bjrn  2005  0524AG  DGI MIDTJY    25m  2:23.49 
787  Ophelia Kronborg Jensen  2005  0508AW  DGI NORDJY    25m  2:19.47 
757  Fenja Romanski  2005  0598AH  DGI NORDJY    25m  2:12.88 
647  Ellen Jensen  2005  0546AF  DGI SNDER    25m  2:14.62 
742  Mathilde Wisborg Fog  2003  0332BB  DGI NORDJY    25m  2:23.12 
800  Ida Rnnow  2006  0658AE  DGI NORDJY    25m  2:24.62 
435  Maria Hall  2003  0384BC  DGI SYDVE    25m  2:25.98 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til DGI Svmning  Udskriftstidspunkt  23:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner