2021-10-25   19:56:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for DGI Landsmesterskab 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Lb 19
Seedede heat 
 
  Stvne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  23:55   
  Arrangr  DGI Svmning         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 marts 2019         
 
 
 
Lb 19, 100m Medley Herrer  Finaler (16) 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
319  Anders Ellehauge  1992  9211AK  DGI SYDST    25m   
728  Casper Buus  2008  0873AG  DGI NORDJY    25m  1:59.51 
772  Frederik Jensen  2007  0797AI  DGI NORDJY    25m  2:06.58 
285  Magne Andersen  2007  0787AD  DGI SYDST    25m   
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
609  Jacob Toustrup-Jensen  2009  0981AE  DGI FYN    25m  1:59.38 
291  Lucas Bendixen  2007  0703AL  DGI SYDST    25m  1:53.18 
731  Christoffer Nrgaard  2006  0669AM  DGI NORDJY    25m  1:48.51 
725  Nikolaj Baars  2008  0893AG  DGI NORDJY    25m  1:43.44 
491  Oliver Oxholm Ballisager  2007  0745AL  DGI FYN    25m  1:44.01 
326  Anes Hajrovic  2008  0807AB  DGI SYDST    25m  1:48.55 
488  Christoffer Andersen  2006  0657AN  DGI FYN    25m  1:53.26 
               

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
472  Daniel Kristensen  2006  0677AM  DGI MIDTJY    25m  1:42.88 
159  Anders Peter Kristensen  2007  0703AH  DGI STJY    25m  1:42.62 
317  Jannick Franow  2006  0687AG  DGI SYDST    25m  1:41.41 
293  Silas Birkkjr  2006    DGI SYDST    25m  1:40.17 
137  Thor Jakobsen  2007    DGI STJY    25m  1:41.34 
561  Mathias Mller Madsen  2008  0899AH  DGI FYN    25m  1:41.62 
108  Morten Holst-Jensen  2008  0845AE  DGI STJY    25m  1:42.84 
840  Kristian lgaard  2005  0549AP  DGI NORDJY    25m  1:43.12 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Aske Bttcher  2006  0673AL  DGI STORKB    25m  1:39.63 
485  Valdemar Theisen  2007  0763AI  DGI MIDTJY    25m  1:38.05 
734  Sebastian Skov  2005  0587AP  DGI NORDJY    25m  1:37.66 
553  Frederik Eg Larsen  1987    DGI FYN    25m  1:37.64 
481  Albert Olesen  2008  0841AE  DGI MIDTJY    25m  1:37.66 
784  Vilmer Damgaard  2006  0605AP  DGI NORDJY    25m  1:38.03 
586  Malthe Skau Rasmussen  2006  0673AP  DGI FYN    25m  1:38.30 
330  Martin Mark Hansen  2005  0563AP  DGI SYDST    25m  1:40.10 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
103  Sophus Heningsen  2007  0789AA  DGI STJY    25m  1:37.32 
795  Mads Poulsen  2007  0717AL  DGI NORDJY    25m  1:36.88 
737  Lucas Skjdt Broe  2007  0721AH  DGI NORDJY    25m  1:33.92 
215  Christian Schaarup  2004  0455aq  DGI STJY    25m  1:33.43 
522  Jeppe Lund Holgersen  2003  0313AT  DGI FYN    25m  1:33.56 
41  Kristian Bllingtoft  2006  0661AM  DGI STJY    25m  1:35.31 
188  Rasmus Gandrup Nejmann  2007  0753AH  DGI STJY    25m  1:36.96 
344  Thor Aaskoven Jrgensen  2007  0755AD  DGI SYDST    25m  1:37.56 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
169  Samuel Krogh Laursen  2007  0747AI  DGI STJY    25m  1:33.04 
116  Thomas Emil Hjrup  2007  0757AI  DGI STJY    25m  1:32.32 
801  Afbud  2005  0509AN  DGI NORDJY    25m  1:32.00 
18  Marius Bryndum Raj Anders  2003  0353AO  DGI STJY    25m  1:28.67 
525  Afbud  1990    DGI FYN    25m  1:31.53 
316  Malthe Le Fevre  2008  0869AE  DGI SYDST    25m  1:32.16 
363  Johannes Lund  2006  0645AO  DGI SYDST    25m  1:32.34 
643  Henrik Hansen  2005  0571AM  DGI SNDER    25m  1:33.08 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
15  Viggo Vignal-Schjth  2003  0375AS  DGI STORKB    25m  1:28.15 
688  Kasper Khne  2007  0727AJ  DGI SNDER    25m  1:27.07 
196  Elias Alminde Pedersen  2006  0627AB  DGI STJY    25m  1:26.37 
94  Andreas Skovgaard Hald  2006  0651AM  DGI STJY    25m  1:26.04 
369  Alexander Mogensen  2005  0511AM  DGI SYDST    25m  1:26.19 
583  Jan Damm Rasmussen  2004  0485AR  DGI FYN    25m  1:26.41 
166  Andreas Laursen  2006  0613AM  DGI STJY    25m  1:27.35 
372  Kristian Nielsen  2005  0589AH  DGI SYDST    25m  1:28.44 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  William Mitchell  2004  0493AH  DGI STORKB    25m  1:25.53 
776  Sebastian Emil Thomsen  2002  0221AU  DGI NORDJY    25m  1:25.12 
557  Laust Lundgaard  2004    DGI FYN    25m  1:24.01 
666  Lukas Nissen  2006  0651AJ  DGI SNDER    25m  1:23.19 
480  Jakob Mller Nielsen  2004  0475AK  DGI MIDTJY    25m  1:23.23 
355  Peter Ladefoged  2004    DGI SYDST    25m  1:24.56 
395  Mark Rdinger  2006    DGI SYDST    25m  1:25.22 
604  Xander Termansen  2005  0581AJ  DGI FYN    25m  1:25.85 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
613  Mathias Westergaard  2004  0427AP  DGI FYN    25m  1:22.62 
794  Sebastian Porsborg  2007  0797AH  DGI NORDJY    25m  1:22.44 
555  Rasmus Skaaning Larsen  2001  0187AS  DGI FYN    25m  1:22.16 
26  Jacob Bach-Valeur  2004  0495AM  DGI STJY    25m  1:21.92 
99  Sren Thorup Hansen  1975  7533AB  DGI STJY    25m  1:21.99 
676  Emil Winther  2006  0661AC  DGI SNDER    25m  1:22.33 
163  Mads Rager Larsen  2005  0585AO  DGI STJY    25m  1:22.53 
559  Magnus Lkke  2005  0579AP  DGI FYN    25m  1:23.12 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
547  Mads Kristensen  2005  0555AM  DGI FYN    25m  1:21.06 
47  August Bo Danielsen  2004  0453AQ  DGI STJY    25m  1:20.53 
227  Casper Thaarup  1987  8785AD  DGI STJY    25m  1:20.04 
150  Sren Kellenberger  1978  7803AB  DGI STJY    25m  1:19.08 
584  Johannes Famm Rasmussen  2004  0463AS  DGI FYN    25m  1:19.47 
541  William Romer Jrgensen  2005  0599AL  DGI FYN    25m  1:20.08 
661  Anders Munksgaard-Ottosen  2004  0459AM  DGI SNDER    25m  1:21.01 
378  Anders Pedersen  1976    DGI SYDST    25m  1:21.55 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
630  Philip Emborg Andreasen  2005  0559AO  DGI SNDER    25m  1:18.82 
168  Mathias Nybro Laursen  2005  0503AN  DGI STJY    25m  1:18.27 
571  Casper Nedergaard  1990  9063AH  DGI FYN    25m  1:17.99 
187  Jacob Mrup  2004  0413AQ  DGI STJY    25m  1:17.59 
569  Emil Munk  1999  9997AU  DGI FYN    25m  1:17.78 
241  Mads Vittrup  2003  0391at  DGI STJY    25m  1:18.00 
791  Bastian Stausholm Larsen  2005  0555AO  DGI NORDJY    25m  1:18.54 
58  Jonas Gaur  2005  0581AK  DGI STJY    25m  1:19.08 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
280  Albert U. Thystrup  2003  0385AP  DGI STORST    25m  1:16.78 
132  Jonas Srensen  1995  9505AR  DGI STJY    25m  1:16.61 
817  Jens Mejdahl  2003  0327AR  DGI NORDJY    25m  1:16.44 
397  Erik Both Schulte  2004  0471AR  DGI SYDST    25m  1:16.09 
545  Frederik Klver  1998  9823AV  DGI FYN    25m  1:16.36 
402  Jakob Krag Srensen  2004  0463AK  DGI SYDST    25m  1:16.59 
342  Rasmus D. Jensen  1998  9897AN  DGI SYDST    25m  1:16.77 
228  Andreas Skak Thomsen  2001  0109AJ  DGI STJY    25m  1:17.03 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
764  David Tuan V. Valbjrn  2002  0229AQ  DGI NORDJY    25m  1:15.57 
290  Simon Tuelstrup Bechmann  2001  0105AM  DGI SYDST    25m  1:15.12 
27  Mads Berentzen  2002  0289AR  DGI STJY    25m  1:14.89 
821  Oliver Pedersen  2003  0317AJ  DGI NORDJY    25m  1:14.34 
360  Frederik Juhl Leiszner  1999  9985AE  DGI SYDST    25m  1:14.71 
606  Kristoffer Thomsen  2000    DGI FYN    25m  1:15.01 
229  Jesper Thyssen  1995    DGI STJY    25m  1:15.24 
136  Simon Kloster Srensen  2003  0335AN  DGI STJY    25m  1:15.60 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
654  Marius V. Kjrsgaard  2004  0464AI  DGI SNDER    25m  1:13.81 
572  Christoffer Nedergaard  1995  9565AS  DGI FYN    25m  1:12.83 
464  Rasmus Irmschler  2002  0273AP  DGI MIDTJY    25m  1:12.68 
671  Niklas Brsmose Simony  2001  0115AN  DGI SNDER    25m  1:11.98 
809  Malte P Iversen  2004  0403AN  DGI NORDJY    25m  1:12.65 
521  Anders Lund Holgersen  2000  0017AS  DGI FYN    25m  1:12.81 
465  Kasper Jensen  2005  0559AJ  DGI MIDTJY    25m  1:13.70 
637  Casper Fink  2003  0377AH  DGI SNDER    25m  1:14.26 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
455  Anton Christiansen  2004  0493AL  DGI MIDTJY    25m  1:11.43 
328  Andreas Hansen  2001  0195AF  DGI SYDST    25m  1:10.27 
823  Scott Stegenborg  2000  0063AH  DGI NORDJY    25m  1:10.04 
814  Niklas T. Kristiansen  2000  0059AF  DGI NORDJY    25m  1:08.90 
752  Joachim Hedegaard Nielsen  2002  0247AM  DGI NORDJY    25m  1:09.86 
362  Hannibal Krogh Lund  1993  9343AO  DGI SYDST    25m  1:10.17 
815  Sebastian B Lehmann  2004  0439AF  DGI NORDJY    25m  1:10.85 
830  Nikolaj Jensen  2004  0401AL  DGI NORDJY    25m  1:11.66 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
207  Esben Rjkjr Rasmussen  2001  0139AJ  DGI STJY    25m  1:08.79 
745  Malik Lodberg Klein  2003  0359AI  DGI NORDJY    25m  1:08.05 
781  Magnus stergaard Barslev  2003  0323AQ  DGI NORDJY    25m  1:06.60 
461  Rasmus Hkonsson  2004  0449AH  DGI MIDTJY    25m  1:04.85 
266  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  DGI STORST    25m  1:05.12 
656  Christopher Kristiansen  2000  0045AR  DGI SNDER    25m  1:07.14 
579  Ren Pedersen  1977    DGI FYN    25m  1:08.39 
393  Alexander Roe  1997  9711AT  DGI SYDST    25m  1:08.84 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til DGI Svmning  Udskriftstidspunkt  23:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner