2021-10-25   18:19:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for DGI Landsmesterskab 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Lb 8
Seedede heat 
 
  Stvne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  23:55   
  Arrangr  DGI Svmning         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 marts 2019         
 
 
 
Lb 8, 200m Butterfly Damer  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
788  Sofie Jeppesen  2007  0788AN  DGI NORDJY    25m  4:15.40 
235  Sara Sholm Vang  2005  0536AY  DGI STJY    25m  3:50.64 
197  Emma Holtz Pedersen  2006  0678AR  DGI STJY    25m  4:07.04 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
532  Rasmine Johansen  2005  0594AS  DGI FYN    25m  3:34.19 
201  Rikke Ydemann Pedersen  2006  0674AG  DGI STJY    25m  3:33.10 
668  Sofie Skibelund Olesen  2007  0784AB  DGI SNDER    25m  3:31.50 
614  Lrke Jul hlenschlager  2004  0498AR  DGI FYN    25m  3:30.25 
156  Emma Knvl  2004  0436AF  DGI STJY    25m  3:30.33 
34  Maja Brndum  2006  0634AS  DGI STJY    25m  3:31.96 
20  Jane Andersen  2004  0476AR  DGI STJY    25m  3:34.02 
155  Linea Theilgaard Knudsen  2003  0322BC  DGI STJY    25m  3:35.18 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Amalie Kipper  2003  0374BE  DGI STJY    25m  3:28.30 
53  Lucca Filipowicz  2005    DGI STJY    25m  3:24.57 
636  Cheyenne Erdmann  2004  0482BA  DGI SNDER    25m  3:19.29 
722  Afbud  2004  0484AP  DGI NORDJY    25m  3:09.51 
562  Sophie Mller Madsen  2005  0536BA  DGI FYN    25m  3:10.79 
202  Trine Ydemann Pedersen  2003  0302AX  DGI STJY    25m  3:19.74 
496  Naya Blyn  2004  0484AV  DGI FYN    25m  3:27.24 
152  Nete Kirial  2003  0362BC  DGI STJY    25m  3:28.30 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
401  Katrine Stoltenhoff  2006  0672AM  DGI SYDST    25m  3:06.03 
338  Signe Holst Jacobsen  2007  0794AG  DGI SYDST    25m  2:58.83 
845  Sara Farag  2003  0356AT  DGI SNDER    25m  2:48.45 
195  Clara Nautrup Pedersen  1998  9844AJ  DGI STJY    25m  2:45.40 
563  Janni Martinussen  2001  0186AE  DGI FYN    25m  2:48.32 
405  Trine G. Srensen  1997  9752AR  DGI SYDST    25m  2:54.81 
744  Linea Lodberg Klein  2005  0536AK  DGI NORDJY    25m  3:04.82 
102  Line Heise  2003  0356AX  DGI STJY    25m  3:07.96 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til DGI Svmning  Udskriftstidspunkt  23:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner