2021-10-20   23:47:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Aquarena Race 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 30 Mars Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30-09.45)

Document
Heatlista
Aquarena Race 2019
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E
Final 1 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:26
Anm tid
Start ca:
1 25m
2 25m
37 3 Moa Öhlund 2005 FALUN 25m
142 4 Ebba Eklund 2009 SUNDSVALL 25m
29 5 Linn Olsson 2010 BORLÄNGE 25m
122 6 Emma Bergqvist 2008 NJURUNDA 25m
7 25m
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E Final 2 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:28
139 1 Saga Engström 2010 SOLLEFTEÅ 25m
131 2 Klara Appelgren 2007 SANDVIKEN 25m
163 3 Nova Sjöberg 2008 SÖDERHAMN 2:12.20 25m
99 4 Majken Lönn 2009 HARNÄS SKU 1:49.17 25m
135 5 Signe Domeij 2005 SOLLEFTEÅ 1:54.70 25m
168 6 Astrid Dotzauer 2008 SANDVIKEN 25m
158 7 Klara Runarsson 2007 SÖDERHAMN 25m
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E Final 3 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:31
101 1 Emmy Olsson 2008 HARNÄS SKU 1:48.89 25m
159 2 Alva Brandt 2007 SÖDERHAMN 1:48.00 25m
120 3 Lilly Utterström 2007 NJURUNDA 1:47.21 25m
48 4 Josefin Zetterberg 2008 FALUN 1:46.47 25m
114 5 Emilia Sundholm 2007 NJURUNDA 1:46.69 25m
167 6 Isabel Olsson 2008 NJURUNDA 1:47.90 25m
97 7 Alice Byström 2008 HARNÄS SKU 1:48.21 25m
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E Final 4 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:33
23 1 Evelina Lemon 2006 BORLÄNGE 1:43.16 25m
100 2 Othilia Östlund 2010 HARNÄS SKU 1:40.73 25m
27 3 Saimi Lylander 2009 BORLÄNGE 1:38.66 25m
46 4 Maja Nyström 2007 FALUN 1:35.94 25m
117 5 Anna-Klara Sundström 2007 NJURUNDA 1:37.53 25m
39 6 Alice Lundin 2007 FALUN 1:39.68 25m
124 7 Elsa von Essen 2007 NJURUNDA 1:41.14 25m
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E Final 5 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:36
136 1 Freja Engström 2007 SOLLEFTEÅ 1:35.67 25m
42 2 Doris von Hofsten 2008 FALUN 1:33.82 25m
11 3 Tindra Byqvist 2008 BOLLNÄS SS 1:32.78 25m
89 4 Noemi Megyesi 2005 HARNÄS SKU 1:31.07 25m
44 5 Ida Tengvall Williams 2005 FALUN 1:32.75 25m
74 6 Ronja Nordlund 2006 GÄVLE SS 1:33.47 25m
95 7 Ida Hellström 2008 HARNÄS SKU 1:35.06 25m
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E Final 6 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:38
110 1 Wilja Edin 2006 NJURUNDA 1:30.70 25m
40 2 Emma Färlin 2006 FALUN 1:30.22 25m
121 3 Maja Modin 2008 NJURUNDA 1:29.56 25m
43 4 Hanna Frank 2006 FALUN 1:29.30 25m
56 5 Stella Karlsson 2006 GIMO SS 1:29.34 25m
64 6 Tekle Batsikadze 2005 GÄVLE SS 1:30.17 25m
71 7 Rebecca Öhman 2006 GÄVLE SS 1:30.69 25m
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E Final 7 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:40
137 1 Maija Andersson 2005 SOLLEFTEÅ 1:29.22 25m
118 2 Alexandra Blomqvist 2007 NJURUNDA 1:28.42 25m
62 3 Lisa Holfve 2005 GÄVLE SS 1:28.38 25m
150 4 Emelie Runarsson 2006 SÖDERHAMN 1:26.87 25m
109 5 Elin Clarin 2005 NJURUNDA 1:27.44 25m
149 6 Emma  Mossnelid 2006 SÖDERHAMN 1:28.38 25m
83 7 Tyra Olsson 2003 HARNÄS SKU 1:28.92 25m
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E Final 8 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:42
Anm tid
Start ca:
155 1 Ida Furuström 2005 SÖDERHAMN 1:26.44 25m
90 2 Astrid Lönn 2008 HARNÄS SKU 1:23.22 25m
69 3 Junie Mattsson 2007 GÄVLE SS 1:23.06 25m
65 4 Vilma Hjertberg 2004 GÄVLE SS 1:22.70 25m
126 5 Maja  Wikström 2002 SANDVIKEN 1:22.76 25m
92 6 Hillevi Östlund 2007 HARNÄS SKU 1:23.10 25m
2 7 Edith Wallberg 2007 BOLLNÄS SS 1:23.54 25m
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E Final 9 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:44
82 1 Matilda Nilsson 2004 HARNÄS SKU 1:22.51 25m
85 2 Isabelle Nilsson 2007 HARNÄS SKU 1:22.14 25m
153 3 Saga Andersson 2006 SÖDERHAMN 1:21.23 25m
80 4 Ella Lindblad 2003 HARNÄS SKU 1:20.07 25m
63 5 Agnes Edvinsson 2006 GÄVLE SS 1:20.25 25m
134 6 Linnea Engström 2004 SOLLEFTEÅ 1:21.62 25m
148 7 Agnes Sundqvist 2005 SÖDERHAMN 1:22.49 25m
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E Final 10 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:45
127 1 Moa Kvarnlöf 2004 SANDVIKEN 1:18.85 25m
145 2 Filippa Eklund 2004 SÖDERHAMN 1:14.37 25m
146 3 Junia Eklund 2006 SÖDERHAMN 1:11.83 25m
125 4 Agnes Humling 2000 SANDVIKEN 1:10.14 25m
144 5 Tyra Strömbom 2004 SÖDERHAMN 1:10.57 25m
81 6 Tuva Blomdahl 2004 HARNÄS SKU 1:14.11 25m
38 7 Sara Strömsöe 2006 FALUN 1:16.04 25m
2019-03-30 09:13:25 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner