2021-10-21   00:23:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Aquarena Race 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 30 Mars Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30-09.45)

Document
Heatlista
Aquarena Race 2019
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E
Final 1 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:48
Anm tid
Start ca:
1 25m
2 25m
171 3 Abdulhamid Orabi 2000 SÖDERHAMN 25m
160 4 Nils Andersson 2011 SÖDERHAMN 25m
156 5 Elis Nilsson 2010 SÖDERHAMN 25m
6 25m
7 25m
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:49
140 1 André Palmén 2011 SOLLEFTEÅ 25m
132 2 Billy Appelgren 2004 SANDVIKEN 25m
141 3 Phoenix Stenling 2010 SUNDSVALL 56.87 25m
129 4 Calle Herthelius 2007 SANDVIKEN 50.08 25m
24 5 Oliver  Axelsson 2007 BORLÄNGE 51.00 25m
138 6 Albin Domeij 2009 SOLLEFTEÅ 1:01.41 25m
1 7 Andrej Antonuk 2008 BOLLNÄS SS 25m
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:51
113 1 Viking Månsson 2008 NJURUNDA 49.75 25m
47 2 Eric Viker 2008 FALUN 49.36 25m
116 3 Elis Täljsten 2008 NJURUNDA 47.47 25m
50 4 Linus Bäcke 2006 FALUN 45.30 25m
106 5 Linus Almberg 2005 HUDIKSVALL 46.44 25m
98 6 Filip Jaworski Lindström 2008 HARNÄS SKU 47.60 25m
8 7 Edvin  Bengtsson 2010 BOLLNÄS SS 49.58 25m
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:52
96 1 Nils Edberg 2008 HARNÄS SKU 45.00 25m
13 2 Simon Tibbling 2006 BOLLNÄS SS 42.87 25m
88 3 Elliot Ekman 2007 HARNÄS SKU 42.17 25m
107 4 Gustav Hedin 2005 HUDIKSVALL 41.71 25m
7 5 Alexander  Andersson 2006 BOLLNÄS SS 41.82 25m
93 6 Ata Östlund Keklik 2008 HARNÄS SKU 42.47 25m
12 7 Tim Ku-Ringström 2010 BOLLNÄS SS 44.47 25m
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:54
84 1 Axel Pagard 2006 HARNÄS SKU 41.12 25m
9 2 Leo  Ku-Ringström 2008 BOLLNÄS SS 38.16 25m
154 3 Erik Sundman 2005 SÖDERHAMN 38.05 25m
41 4 Linus von Hofsten 2006 FALUN 37.07 25m
94 5 Aston Horn 2007 HARNÄS SKU 38.02 25m
104 6 Sebastian  Pettersson 2006 HUDIKSVALL 38.05 25m
86 7 Albin Glaas 2006 HARNÄS SKU 38.95 25m
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:55
10 1 Oliver Blomberg 2003 BOLLNÄS SS 36.55 25m
147 2 Lukas Nilsson 2006 SÖDERHAMN 36.25 25m
102 3 Viggo Reit 2003 HUDIKSVALL 35.47 25m
103 4 Gustaf Sandström 2003 HUDIKSVALL 32.55 25m
66 5 Martin Riljak 2004 GÄVLE SS 35.08 25m
105 6 Anton  Sölveskog 2003 HUDIKSVALL 36.22 25m
3 7 Arvid  Lind 2005 BOLLNÄS SS 36.26 25m
2019-03-30 09:13:25 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner