2021-11-27   13:01:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Aquarena Race 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 30 Mars Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30-15.15)

Document
Heatlista
Aquarena Race 2019
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E
Final 1 (5)
Sponsor: Ö & B
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:02
140 1 André Palmén 2011 SOLLEFTEÅ 25m
129 2 Calle Herthelius 2007 SANDVIKEN 25m
138 3 Albin Domeij 2009 SOLLEFTEÅ 1:05.78 25m
156 4 Elis Nilsson 2010 SÖDERHAMN 1:02.46 25m
141 5 Phoenix Stenling 2010 SUNDSVALL 1:04.49 25m
160 6 Nils Andersson 2011 SÖDERHAMN 1:26.24 25m
1 7 Andrej Antonuk 2008 BOLLNÄS SS 25m
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:04
Anm tid
Start ca:
113 1 Viking Månsson 2008 NJURUNDA 57.67 25m
8 2 Edvin  Bengtsson 2010 BOLLNÄS SS 56.06 25m
7 3 Alexander  Andersson 2006 BOLLNÄS SS 52.35 25m
50 4 Linus Bäcke 2006 FALUN 50.26 25m
12 5 Tim Ku-Ringström 2010 BOLLNÄS SS 51.07 25m
93 6 Ata Östlund Keklik 2008 HARNÄS SKU 54.45 25m
98 7 Filip Jaworski Lindström 2008 HARNÄS SKU 56.45 25m
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:05
25 1 Eduards Drozdovs 2007 BORLÄNGE 50.20 25m
68 2 Erik Sjökvist 2007 GÄVLE SS 49.71 25m
47 3 Eric Viker 2008 FALUN 48.09 25m
88 4 Elliot Ekman 2007 HARNÄS SKU 47.48 25m
84 5 Axel Pagard 2006 HARNÄS SKU 47.79 25m
13 6 Simon Tibbling 2006 BOLLNÄS SS 48.48 25m
106 7 Linus Almberg 2005 HUDIKSVALL 49.80 25m
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:06
94 1 Aston Horn 2007 HARNÄS SKU 46.83 25m
96 2 Nils Edberg 2008 HARNÄS SKU 46.15 25m
41 3 Linus von Hofsten 2006 FALUN 42.20 25m
66 4 Martin Riljak 2004 GÄVLE SS 41.53 25m
86 5 Albin Glaas 2006 HARNÄS SKU 42.07 25m
9 6 Leo  Ku-Ringström 2008 BOLLNÄS SS 44.40 25m
104 7 Sebastian  Pettersson 2006 HUDIKSVALL 46.20 25m
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:08
Anm tid
Start ca:
115 1 Joel Täljsten 2007 NJURUNDA 40.76 25m
154 2 Erik Sundman 2005 SÖDERHAMN 40.26 25m
102 3 Viggo Reit 2003 HUDIKSVALL 39.22 25m
105 4 Anton  Sölveskog 2003 HUDIKSVALL 36.49 25m
3 5 Arvid  Lind 2005 BOLLNÄS SS 36.70 25m
108 6 Joppe  Berglin 2006 NJURUNDA 40.12 25m
10 7 Oliver Blomberg 2003 BOLLNÄS SS 40.62 25m
2019-03-30 14:43:21 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner