Program för Järfälla Nationella 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
200m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
373 |
|
Oskar Iwarsson |
Turebergs Simklubb |
2000 |
AI0300 |
50m |
2:09.17 |
|
|
|
|
|
2 |
133 |
|
Simon Blom |
Simklubben Neptun |
1999 |
AQ9199 |
50m |
2:10.92 |
|
|
|
|
|
3 |
393 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
2:11.16 |
|
|
|
|
|
4 |
216 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
2:11.66 |
|
|
|
|
|
5 |
196 |
|
Robin Björklund |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AA9502 |
50m |
2:11.86 |
|
|
|
|
|
6 |
553 |
|
Carl Göransson |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AQ8300 |
50m |
2:14.36 |
|
|
|
|
|
7 |
449 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
50m |
2:15.54 |
|
|
|
|
|
8 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
2:16.81 |
|
|
|
|
|
9 |
29 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB0303 |
50m |
2:17.78 |
|
|
|
|
|
10 |
25 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
2:18.36 |
|
|
|
|
|
11 |
313 |
|
Carl Wennerholm |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH3902 |
50m |
2:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
3 |
|
Joel Hambraeus |
Danderyds Simförening |
1998 |
AL8198 |
50m |
2:19.17 |
|
|
|
|
|
13 |
114 |
|
Henrik Eriksson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AJ6902 |
50m |
2:21.20 |
|
|
|
|
|
14 |
311 |
|
Fredrik Jacobsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AK8701 |
50m |
2:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
561 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AO9502 |
50m |
2:22.64 |
|
|
|
|
|
16 |
589 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
2:23.17 |
|
|
|
|
|
17 |
551 |
|
Victor Halldén |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AP7300 |
50m |
2:23.53 |
|
|
|
|
|
18 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
2:24.73 |
|
|
|
|
|
19 |
314 |
|
Gabriel Henkel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AS3301 |
25m |
2:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
639 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
2:25.35 |
|
|
|
2002 |
0279AD |
|
|
|
|
21 |
595 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
2:25.44 |
|
|
|
2000 |
AT1300 |
|
|
|
|
22 |
633 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25m |
2:25.94 |
|
|
|
2002 |
0255AI |
|
|
|
|
23 |
615 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
2:26.91 |
|
|
|
2002 |
AG4302 |
|
|
|
|
24 |
524 |
|
Jesper Granath |
Wisby Simsällskap |
|
|
50m |
2:27.45 |
|
|
|
2002 |
AM5902 |
|
|
|
|
25 |
566 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
|
|
25m |
2:31.10 |
|
|
|
2004 |
AI9504 |
|
|
|
|
26 |
224 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
|
|
25m |
2:31.69 |
|
|
|
2004 |
AL3104 |
|
|
|
|
27 |
41 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
|
|
25m |
2:32.02 |
|
|
|
2004 |
AI3504 |
|
|
|
|
28 |
512 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
25m |
2:32.22 |
|
|
|
|
|
29 |
588 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
2:33.86 |
|
|
|
|
|
30 |
152 |
|
Oliver Albinzon |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC3105 |
25m |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
31 |
543 |
|
Simon Brandt |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AJ4700 |
25m |
2:38.42 |
|
|
|
|
|
32 |
511 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
50m |
2:40.61 |
|
|
|
|
|
33 |
638 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0059AH |
50m |
2:42.06 |
|
|
|
|
|
34 |
221 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
25m |
2:44.40 |
|
|
|
|
|
35 |
634 |
|
Xander Pontoppidan |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0353AD |
50m |
2:44.41 |
|
|
|
|
|
36 |
40 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
25m |
2:44.72 |
|
|
|
|
|
37 |
462 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
25m |
2:49.98 |
|
|
|
|
|
38 |
209 |
|
Ludvig Utterström |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AM7304 |
50m |
2:50.14 |
|
|
|
|
|
39 |
423 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
25m |
2:50.63 |
|
|
|
|
|
40 |
294 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
2:55.19 |
|
|
|
|
|
41 |
528 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
50m |
2:59.05 |
|
|
|
|
|
42 |
369 |
|
Michael Andrée |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AX7904 |
50m |
3:08.39 |
|
|
|
|
|
43 |
360 |
|
Tobias Lindberg |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AI7105 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
362 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AC2507 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
431 |
|
Jousef Hanna |
Täby Sim |
2003 |
AS3503 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
483 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|