2021-12-04   00:32:47
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma Nuorisouinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Entry List
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
1 200m Freestyle Women
11 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 374 Milla Mikkonen Kempeleen Pyrintö 50m 3:28.57
2008 08A707
2 301 Amaya Luukkonen Oulun Uinti 1906 50m
2008 08A476
3 318 Aino-Tuulia Ponto Oulun Uinti 1906 50m
2009 09A376
4 336 Anni Jylhä Oulun Uinti 1906 50m
2008 08A715
5 335 Minea Mäentausta Oulun Uinti 1906 2008 08A620 50m
12-13 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 280 Reeta Ollonen Oulun Uinti 1906 2006 06A793 50m 2:24.35
2 95 Miina Torvikoski Kemin Uimaseura 2006 06A219 50m 2:27.53
3 140 Sara Seppänen Oulun Lohet 2006 06A236 50m 2:27.96
4 330 Ülle Harjaks Oulun Uinti 1906 2006 06B036 50m 2:32.71
5 81 Pinja Junttari Kemin Työväen Uimarit 2006 06A106 50m 2:37.63
6 42 Saimi Ruuska Swimming Jyväskylä 2006 06A549 50m 2:38.87
7 36 Ronja Halinen Swimming Jyväskylä 2007 07A236 50m 2:44.21
8 91 Oona Lipponen Kemin Uimaseura 2006 06A127 50m 2:46.15
9 274 Venla Talvensaari Oulun Uinti 1906 2006 06A693 50m 2:47.43
10 270 Elina Jaako Oulun Uinti 1906 2007 07A382 50m 2:51.63
11 99 Aino Kauppinen Kemin Uimaseura 2006 06A658 50m 2:56.19
12 278 Iida Ryhänen Oulun Uinti 1906 2006 06A769 50m 2:58.69
13 304 Milla Haapamäki Oulun Uinti 1906 2006 06A991 50m 2:59.13
14 46 Anna Rantala Swimming Jyväskylä 2006 06A721 50m 3:03.76
15 172 Emilia Sainio Oulun Lohet 2006 06A972 50m 3:07.07
16 302 Olivia Loukkola Oulun Uinti 1906 2007 07A758 50m 3:07.91
17 293 Saimi Kiviniemi Oulun Uinti 1906 2007 07A593 50m 3:12.15
18 306 Anni Backman Oulun Uinti 1906 2006 06B002 50m 3:16.81
19 156 Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen Oulun Lohet 2007 07A442 50m 3:22.27
20 441 Lilja Polojärvi Swimming Club Rovaniemi 2006 06A954 50m 3:22.56 LAT
21 271 Lotta Tonteri Oulun Uinti 1906 2007 07A386 50m 3:52.19
22 276 Ronja Hautamäki Oulun Uinti 1906 2007 07A415 50m
23 439 Sara Lappalainen Swimming Club Rovaniemi 2007 07A676 50m LAT
24 66 Anette Kärkkäinen Kajaanin Uimaseura 2006 06A318 50m
25 24 Meri Elo Swimming Jyväskylä 2006 06A187 50m
14-15 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 226 Olga Emilia Mattila Oulun Uinti 1906 2004 04A143 50m 2:12.66
2 118 Inka Elamaa Oulun Lohet 2004 04A328 50m 2:17.61
3 223 Pinja Taskila Oulun Uinti 1906 2004 04A073 50m 2:20.31
4 411 Ronja Kämäräinen Swimming Club Vuokatti 2004 04A905 50m 2:20.52
5 15 Nea Parkatti Swimming Jyväskylä 2004 04A345 50m 2:21.17
6 127 Alexia Tahkola Oulun Lohet 2005 05A363 50m 2:21.32
7 431 Riina Niemi Swimming Club Rovaniemi 2005 05A089 50m 2:22.40 LAT
8 235 Viivi Säntti Oulun Uinti 1906 2005 05A161 50m 2:22.79
9 148 Mandi Vuoristo Oulun Lohet 2005 05A789 50m 2:25.99
10 249 Iida Heiko Oulun Uinti 1906 2004 04A798 50m 2:26.77
11 122 Henna Moilanen Oulun Lohet 2004 04A468 50m 2:27.77
12 409 Lidia Evans Swimming Club Vuokatti 2005 05A543 50m 2:29.65
13 239 Siiri Rahikkala Oulun Uinti 1906 2004 04A462 50m 2:29.79
14 263 Aada Suotula Oulun Uinti 1906 2004 04B088 50m 2:30.25
15 351 Essi Vilhelmiina Virta Kempeleen Pyrintö 2005 05A168 50m 2:30.85
16 244 Elina Turunen Oulun Uinti 1906 2005 05A444 50m 2:32.78
17 92 Julia Minttu-maria Tiensuu Kemin Uimaseura 2005 05A375 50m 2:33.44
18 10 Aada Tourunen Swimming Jyväskylä 2004 04A323 50m 2:34.08
19 437 Saana Lauhava Swimming Club Rovaniemi 2005 05A581 50m 2:34.10 LAT
20 242 Amanda Riuttanen Oulun Uinti 1906 2005 05A383 50m 2:34.59
21 436 Sani Nätynki Swimming Club Rovaniemi 2005 05A430 50m 2:41.07 LAT
22 129 Petra Laukkanen Oulun Lohet 2004 04A647 50m 2:41.29
23 20 Juuli Kinnunen Swimming Jyväskylä 2004 04A549 50m 2:44.19
24 138 Saana Uusitalo Oulun Lohet 2005 05A529 50m 2:44.20
25 80 Kiia Junttari Kemin Työväen Uimarit 2004 04A131 50m 2:44.98
26 429 Reetta Piira Swimming Club Rovaniemi 2004 04A190 50m 2:45.92 LAT
27 257 Anniina Törmi Oulun Uinti 1906 2005 05A648 50m 2:48.58
28 44 Ronja Kalvas Swimming Jyväskylä 2005 05A855 50m 2:49.19
29 125 Teresa Pulkkinen Oulun Lohet 2005 05A314 50m 2:52.39
30 401 Ailiina Koskinen Haukiputaan Heitto 2005 05B107 50m 2:53.87
31 98 Saana Näsi Kemin Uimaseura 2004 04A952 50m 2:54.08
32 255 Pihla Louhela Oulun Uinti 1906 2005 05A621 50m 3:01.10
33 254 Roosa Hautamäki Oulun Uinti 1906 2005 05A611 50m 3:05.42
34 73 Erika Ruotsalainen Kajaanin Uimaseura 2005 05A923 50m 3:06.27
35 171 Emma Sainio Oulun Lohet 2004 04B296 50m 3:07.41
36 303 Tiina Alatalo Oulun Uinti 1906 2005 05B143 50m 3:40.69
37 415 Emilia Juutilainen Rovaniemen Uimaseura 2004 04A789 50m
16-17 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 232 Venla Säntti Oulun Uinti 1906 2003 03A589 50m 2:10.38
2 231 Minja Lukkari Oulun Uinti 1906 2003 03A364 50m 2:13.82
3 217 Petra Heikkinen Oulun Uinti 1906 2002 02A103 50m 2:15.14
4 430 Ronja Nätynki Swimming Club Rovaniemi 2002 02A807 50m 2:17.05 LAT
5 412 Enni Lahtinen Uinti Tampere 2002 02A363 50m 2:19.99
6 221 Henna Hökkä Oulun Uinti 1906 2003 03A216 50m 2:20.08
7 418 Anni-maria Laakso Kampuksen Plaani 2003 03A207 50m 2:23.30
8 89 Elisa Vakkuri Kemin Uimaseura 2002 02A029 50m 2:25.12
9 11 Kia Lindholm Swimming Jyväskylä 2002 02A890 50m 2:33.44
10 150 Greta Suorsa Oulun Lohet 2003 03B205 50m 2:58.17
2019-04-06 20:11:54 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
2 200m Freestyle Men
11 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 292 Tiitus Nygård Oulun Uinti 1906 50m 3:03.40
2008 08A349
2 175 Jonne Rantakeisu Oulun Lohet 50m 4:04.37
2008 08A643
3 359 Veikka Niku Kempeleen Pyrintö 50m 4:06.95
2008 08A462
4 375 Julius Hilli Kempeleen Pyrintö 50m
2008 08A703
5 267 Peetu Pulkkinen Oulun Uinti 1906 2010 10A005 50m
6 339 Eelis Illikainen Oulun Uinti 1906 2010 10A176 50m
7 355 Leevi Rasila Kempeleen Pyrintö 2009 09A033 50m
8 311 Akseli Ollonen Oulun Uinti 1906 2009 09A268 50m
12-13 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 96 Miko Saukkonen Kemin Uimaseura 2006 06A342 50m 2:30.32
2 259 Erik Peuhkuri Oulun Uinti 1906 2006 06A373 50m 2:31.32
3 149 Herkko Haussalo Oulun Lohet 2006 06A510 50m 2:52.13
4 266 Arttu Kortetjärvi Oulun Uinti 1906 2006 06A631 50m 3:02.85
5 269 Markus Tervaskanto Oulun Uinti 1906 2006 06A664 50m 3:16.54
6 39 Peetu Kinnunen Swimming Jyväskylä 2006 06A522 50m 3:17.81
7 363 Jalo Anttonen Kempeleen Pyrintö 2007 07A750 50m
8 297 Julius Katajaharju Oulun Uinti 1906 2007 07A657 50m
9 332 Onni Tarkiainen Oulun Uinti 1906 2006 06B069 50m
10 300 Jamie Härkönen Oulun Uinti 1906 2007 07A693 50m
11 272 Riku Keskiaho Oulun Uinti 1906 2006 06A678 50m
12 296 Antti Turunen Oulun Uinti 1906 2007 07A635 50m
13 334 Aaro Kyntömaa Oulun Uinti 1906 2006 06B054 50m
14-15 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 135 Arttu Haipus Oulun Lohet 2004 04A723 50m 2:11.40
2 247 Rasmus Koskela Oulun Uinti 1906 2004 04A713 50m 2:11.70
3 136 Eetu Haipus Oulun Lohet 2004 04A718 50m 2:20.40
4 27 Arttu Venemies Swimming Jyväskylä 2005 05A599 50m 2:21.76
5 258 Roni Heikkinen Oulun Uinti 1906 2005 05A646 50m 2:24.47
6 17 Vilho Tikkanen Swimming Jyväskylä 2005 05A224 50m 2:28.84
7 5 Sisu Sorri Swimming Jyväskylä 2005 05A017 50m 2:29.01
8 248 Jami Kenttälä Oulun Uinti 1906 2004 04A726 50m 2:33.30
9 260 Artturi Väänänen Oulun Uinti 1906 2005 05A709 50m 2:35.13
10 4 Aleksanteri Nissinen Swimming Jyväskylä 2005 05A016 50m 2:39.42
11 240 Ilari Raesalmi Oulun Uinti 1906 2005 05A281 50m 2:53.22
12 25 Alex Laitiainen Swimming Jyväskylä 2005 05A550 50m 2:56.28
13 143 Paavo Lyly-Yrjänäinen Oulun Lohet 2005 05A590 50m 3:13.21
16-17 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 213 Elias Juntunen Oulun Uinti 1906 2002 02A075 50m 2:04.00
2 423 Toni Lipponen Kemin Uimaseura 2003 03A125 50m 2:06.05 LAT
3 224 Olli-pekka Pietarila Oulun Uinti 1906 2003 03A223 50m 2:06.26
4 408 Benjamin Evans Swimming Club Vuokatti 2003 03B017 50m 2:10.25
5 435 Ville Korpilähde Swimming Club Rovaniemi 2002 02B141 50m 2:10.58 LAT
6 428 Oliver Kela Swimming Club Rovaniemi 2002 02A668 50m 2:10.85 LAT
7 220 Aleksi Rajaniemi Oulun Uinti 1906 2002 02A263 50m 2:14.59
8 216 Paavo Erkinaro Oulun Uinti 1906 2003 03A020 50m 2:14.61
9 331 Joakim Harjaks Oulun Uinti 1906 2002 02B307 50m 2:16.83
10 90 Henrik Siltari Kemin Uimaseura 2002 02A355 50m 2:17.14
11 13 Aapo Pyyhtinen Swimming Jyväskylä 2002 02A911 50m 2:21.38
12 14 Veikko Pyyhtinen Swimming Jyväskylä 2002 02A910 50m 2:22.19
13 40 Marat Kiiveri Swimming Jyväskylä 2003 03B207 50m 2:31.37
2019-04-06 20:11:55 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
3 50m Butterfly Women
11 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 237 Vilja Säntti Oulun Uinti 1906 50m 37.24
2008 08A001
2 307 Olivia Riekki Oulun Uinti 1906 50m 40.83
2008 08A520
3 161 Ella Johanna Lyytikäinen Oulun Lohet 50m 42.43
2008 08A352
4 49 Isabel Kykyri Swimming Jyväskylä 50m 42.48
2008 08A242
5 45 Sofia Räihä Swimming Jyväskylä 2008 08A148 50m 43.36
6 403 Auroora Kurttila Haukiputaan Heitto 2008 08A479 50m 43.95
7 399 Eerika Häcklin Haukiputaan Heitto 2008 08A323 50m 43.97
8 291 Lotta Torppa Oulun Uinti 1906 2008 08A354 50m 44.83
9 160 Ellen Laine Oulun Lohet 2008 08A302 50m 46.93
10 182 Minja Yli-Tainio Oulun Lohet 2009 09A406 50m 47.58
11 283 Anna Rajakangas Oulun Uinti 1906 2008 08A294 50m 48.20
12 376 Iiris Lukkariniemi Kempeleen Pyrintö 2008 08A727 50m 48.81
13 47 Nelli Kiho Swimming Jyväskylä 2008 08A224 50m 49.23
14 48 Pinja Hacklin Swimming Jyväskylä 2008 08A227 50m 51.45
15 277 Varpu Saastamoinen Oulun Uinti 1906 2009 09A072 50m 52.29
16 335 Minea Mäentausta Oulun Uinti 1906 2008 08A620 50m 56.52
17 318 Aino-Tuulia Ponto Oulun Uinti 1906 2009 09A376 50m 57.20
18 187 Nevia Viuhkola Oulun Lohet 2009 09A434 50m 57.37
19 316 Matilda Hirvelä Oulun Uinti 1906 2009 09A305 50m 57.75
20 364 Sanna Törmä Kempeleen Pyrintö 2008 08A531 50m 1:00.20
21 188 Saimi Siika-Aho Oulun Lohet 2009 09A433 50m
22 357 Mira Marttila Kempeleen Pyrintö 2009 09A197 50m
23 360 Neela Poropudas Kempeleen Pyrintö 2009 09A200 50m
12-13 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 95 Miina Torvikoski Kemin Uimaseura 2006 06A219 50m 32.98
2 250 Lotta Moilanen Oulun Uinti 1906 2006 06A240 50m 34.11
3 289 Edith Ervasti Oulun Uinti 1906 2007 07A587 50m 36.01
4 67 Vilja Takalo Kajaanin Uimaseura 2006 06A331 50m 36.14
5 69 Iiris Uusitalo Kajaanin Uimaseura 2006 06A409 50m 36.90
6 66 Anette Kärkkäinen Kajaanin Uimaseura 2006 06A318 50m 37.87
7 29 Vieno Tikkanen Swimming Jyväskylä 2007 07A130 50m 38.27
8 97 Armi Aurora Tavi Kemin Uimaseura 2007 07A136 50m 38.76
9 273 Ennimaija Mäntynen Oulun Uinti 1906 2007 07A398 50m 38.91
10 278 Iida Ryhänen Oulun Uinti 1906 2006 06A769 50m 38.95
11 77 Iida Kemppainen Kajaanin Uimaseura 2007 07A590 50m 40.59
12 38 Venla Hauvala Swimming Jyväskylä 2007 07A239 50m 41.10
13 295 Aino Leinonen Oulun Uinti 1906 2007 07A626 50m 41.66
14 398 Iida Häcklin Haukiputaan Heitto 2006 06A849 50m 43.49
15 70 Noona Hyrkäs Kajaanin Uimaseura 2006 06A445 50m 44.17
16 421 Aada-julia Laakso Kampuksen Plaani 2007 07A041 50m 45.13
17 74 Heta Hirvonen Kajaanin Uimaseura 2007 07A390 50m 46.70
18 262 Inka Tolonen Oulun Uinti 1906 2006 06A460 50m 46.76
19 99 Aino Kauppinen Kemin Uimaseura 2006 06A658 50m 47.00
20 34 Oosa Tourunen Swimming Jyväskylä 2007 07A182 50m 47.67
21 178 Enni Alatalo Oulun Lohet 2007 07A821 50m 48.60
22 183 Aino Lamminpää Oulun Lohet 2007 07A903 50m
23 333 Gabriela Pisano Oulun Uinti 1906 2007 07A870 50m
24 186 Nelli Vilppola Oulun Lohet 2007 07A915 50m
14-15 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 241 Saara Niemi Oulun Uinti 1906 2005 05A356 50m 31.40
2 23 Iiris Jämsä Swimming Jyväskylä 2004 04A703 50m 31.98
3 246 Inka Karjalainen Oulun Uinti 1906 2004 04A711 50m 32.90
4 243 Laura Rajavaara Oulun Uinti 1906 2005 05A443 50m 33.64
5 411 Ronja Kämäräinen Swimming Club Vuokatti 2004 04A905 50m 33.75
6 82 Jutta Mört Kemin Työväen Uimarit 2005 05B027 50m 34.31
7 152 Vilma Niskanen Oulun Lohet 2004 04B109 50m 35.04
8 352 Kerttu Törmälä Kempeleen Pyrintö 2005 05A503 50m 35.33
9 414 Hanna-maria Korpilähde Rovaniemen Uimaseura 2004 04A536 50m 35.38
10 7 Noora Kuparinen Swimming Jyväskylä 2004 04A288 50m 35.68
11 98 Saana Näsi Kemin Uimaseura 2004 04A952 50m 36.33
12 245 Katariina Koivuranta Oulun Uinti 1906 2005 05A446 50m 36.64
13 21 Veera Kinnunen Swimming Jyväskylä 2004 04A579 50m 37.51
14 436 Sani Nätynki Swimming Club Rovaniemi 2005 05A430 50m 37.61 LAT
15 75 Micaela Moilanen Kajaanin Uimaseura 2004 04B190 50m 38.99
16 35 Minttu Huhtahaara Swimming Jyväskylä 2005 05A831 50m 39.96
17 12 Anna Kajosmäki Swimming Jyväskylä 2004 04A310 50m 40.17
18 84 Isla Heiskanen Kemin Työväen Uimarit 2005 05B192 50m 41.52
19 401 Ailiina Koskinen Haukiputaan Heitto 2005 05B107 50m 41.53
20 78 Eeva Partanen Kajaanin Uimaseura 2005 05B106 50m 42.36
21 257 Anniina Törmi Oulun Uinti 1906 2005 05A648 50m 42.43
22 73 Erika Ruotsalainen Kajaanin Uimaseura 2005 05A923 50m 43.23
23 142 Eerika Sippala Oulun Lohet 2005 05A584 50m 47.38
16-17 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 115 Pauliina Lohilahti Oulun Lohet 2002 02A196 50m 30.15
2 222 Madeleine Hiltunen Oulun Uinti 1906 2003 03A214 50m 30.41
3 430 Ronja Nätynki Swimming Club Rovaniemi 2002 02A807 50m 30.61 LAT
4 22 Siiri Jämsä Swimming Jyväskylä 2002 02B117 50m 30.65
5 89 Elisa Vakkuri Kemin Uimaseura 2002 02A029 50m 30.89
6 410 Satu Immonen Swimming Club Vuokatti 2003 03B028 50m 31.15
7 116 Enni-sofia Perätalo Oulun Lohet 2002 02A378 50m 31.77
8 225 Martta Nygård Oulun Uinti 1906 2003 03A230 50m 32.01
9 6 Martta Ruuska Swimming Jyväskylä 2003 03A582 50m 32.27
10 417 Ella Uusitalo Kampuksen Plaani 2003 03A145 50m 32.88
11 387 Siiri Keisu Haukiputaan Heitto 2003 03A311 50m 33.23
12 128 Iiris Isokoski Oulun Lohet 2003 03A890 50m 33.29
13 8 Siiri Pellinen Swimming Jyväskylä 2003 03A581 50m 33.33
14 420 Saana Järvinen Kampuksen Plaani 2003 03A761 50m 34.06
15 113 Amalia Siekkinen Oulun Lohet 2002 02A189 50m 34.54
16 43 Ruusu Nieminen Swimming Jyväskylä 2002 02B264 50m 35.67
17 19 Sanni Taskinen Swimming Jyväskylä 2003 03A831 50m 36.98
18 11 Kia Lindholm Swimming Jyväskylä 2002 02A890 50m 38.29
2019-04-06 20:11:56 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
4 50m Butterfly Men
11 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 315 Nikita Maximov Oulun Uinti 1906 50m 44.36
2008 08A619
2 153 Ahti Kotila Oulun Lohet 50m 47.75
2008 08A158
3 173 Simon Hiltunen Oulun Lohet 50m 51.22
2008 08A547
4 337 Oliver Norrena Oulun Uinti 1906 50m 52.29
2008 08A722
5 179 Oliver Rannanpää Oulun Lohet 2008 08A641 50m 57.95
6 319 Luka Walter Oulun Uinti 1906 2008 08A676 50m
7 362 Veikka Palo Kempeleen Pyrintö 2009 09A201 50m
8 438 Eero Ranta-Valkama Swimming Club Rovaniemi 2009 09A109 50m LAT
12-13 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 134 Kalle Pesälä Oulun Lohet 2006 06A178 50m 33.07
2 137 Konsta Rantasuo Oulun Lohet 2006 06A218 50m 33.21
3 96 Miko Saukkonen Kemin Uimaseura 2006 06A342 50m 35.17
4 282 Leevi Väyrynen Oulun Uinti 1906 2007 07A519 50m 37.86
5 76 Oskari Hakkarainen Kajaanin Uimaseura 2007 07A432 50m 38.06
6 72 Tuukka Orre Kajaanin Uimaseura 2007 07A309 50m 38.54
7 288 Niko Kumpulainen Oulun Uinti 1906 2007 07A556 50m 39.25
8 285 Eduard Chirica Oulun Uinti 1906 2007 07A529 50m 42.40
9 64 Juha-Pekka Heikkinen Kajaanin Uimaseura 2006 06A295 50m 42.74
10 180 Alexey Savelyev Oulun Lohet 2007 07A876 50m 44.13
11 294 Joonas Keränen Oulun Uinti 1906 2007 07A619 50m 45.99
12 356 Tuomo Strömmer Kempeleen Pyrintö 2007 07A358 50m 46.47
13 167 Petrus Bergman Oulun Lohet 2007 07A686 50m 47.04
14 290 Aapo Alaniska Oulun Uinti 1906 2007 07A577 50m 48.80
15 157 Sandy Yin Oulun Lohet 2007 07A497 50m 48.88
16 145 Iiro Tapaninen Oulun Lohet 2007 07A121 50m 50.37
17 159 Viljo Soini Oulun Lohet 2007 07A554 50m 52.69
18 41 Eelis Hietala Swimming Jyväskylä 2007 07A241 50m 52.89
19 361 Veeti Palo Kempeleen Pyrintö 2007 07A751 50m 53.36
20 126 Eetu Kahelin Oulun Lohet 2007 07A025 50m 57.49
21 104 Henri Heiskanen Kemin Uimaseura 2007 07A811 50m
14-15 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 389 Jere Hannuksela Haukiputaan Heitto 2004 04A877 50m 29.27
2 33 Touko Riipinen Swimming Jyväskylä 2004 04B044 50m 29.63
3 28 Mikko Sihvo Swimming Jyväskylä 2004 04A925 50m 29.92
4 3 Markus Veckman Swimming Jyväskylä 2004 04A104 50m 30.48
5 26 Samu Virtanen Swimming Jyväskylä 2004 04A885 50m 31.26
6 71 Tuomas Orre Kajaanin Uimaseura 2005 05A864 50m 32.09
7 5 Sisu Sorri Swimming Jyväskylä 2005 05A017 50m 32.21
8 9 Nikita Semach Swimming Jyväskylä 2005 05A100 50m 33.03
9 16 Niilo Suhonen Swimming Jyväskylä 2004 04A403 50m 33.70
10 265 Joel Hassinen Oulun Uinti 1906 2005 05A879 50m 38.21
11 17 Vilho Tikkanen Swimming Jyväskylä 2005 05A224 50m 38.42
12 68 Veeti Kela Kajaanin Uimaseura 2004 04A933 50m 41.48
13 63 Antti Ylönen Kajaanin Uimaseura 2005 05A586 50m 43.16
14 147 Jere Heikkilä Oulun Lohet 2004 04B056 50m 43.97
16-17 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 230 Matias Rajavaara Oulun Uinti 1906 2002 02A651 50m 28.60
2 213 Elias Juntunen Oulun Uinti 1906 2002 02A075 50m 29.13
3 456 Joakim Harjaks Oulun Uinti 1906 2002 02B307 50m 29.58 LAT
4 229 Niklas Raesalmi Oulun Uinti 1906 2002 02A657 50m 30.59
5 227 Sihan Yu Oulun Uinti 1906 2003 03A332 50m 31.19
6 2 Olli Elo Swimming Jyväskylä 2002 02A121 50m 32.95
2019-04-06 20:11:57 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
5 4x50m Freestyle Mixed
2T+2P -T-10/P-11
11 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 199 Oulun Lohet 1 Oulun Lohet 2008 50m 2:46.43
2 347 Rollo 4.1 Oulun Uinti 1906 2008 50m 3:00.29
3 200 Oulun Lohet 2 Oulun Lohet 2008 50m 3:05.38
4 384 KemPy R3 3 Kempeleen Pyrintö 2008 50m
2019-04-06 20:11:57 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
6 4x50m Freestyle Mixed
2T/2P T-15/P-16
16 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 206 Oulun Lohet Oulun Lohet 2004 50m 1:57.91
2 382 KemPy R3 1 Kempeleen Pyrintö 2007 50m 2:40.07
3 383 KemPy R3 2 Kempeleen Pyrintö 2007 50m 2:42.68
2019-04-06 20:12:20 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
7 200m Breaststroke Women
13 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 398 Iida Häcklin Haukiputaan Heitto 50m 3:32.76
2006 06A849
2 274 Venla Talvensaari Oulun Uinti 1906 50m 3:33.32
2006 06A693
3 70 Noona Hyrkäs Kajaanin Uimaseura 50m 3:34.16
2006 06A445
4 34 Oosa Tourunen Swimming Jyväskylä 50m 3:36.35
2007 07A182
5 306 Anni Backman Oulun Uinti 1906 2006 06B002 50m 3:43.34
6 24 Meri Elo Swimming Jyväskylä 2006 06A187 50m 3:44.23
7 165 Riia Aho Oulun Lohet 2007 07A677 50m 3:59.18
8 364 Sanna Törmä Kempeleen Pyrintö 2008 08A531 50m 4:19.25
9 376 Iiris Lukkariniemi Kempeleen Pyrintö 2008 08A727 50m 4:26.03
10 367 Laura Haikola Kempeleen Pyrintö 2009 09A416 50m 4:37.06
11 374 Milla Mikkonen Kempeleen Pyrintö 2008 08A707 50m 5:12.33
12 97 Armi Aurora Tavi Kemin Uimaseura 2007 07A136 50m
14-15 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 233 Laura Markuksela Oulun Uinti 1906 2004 04A336 50m 2:53.67
2 236 Vilma Kiviniemi Oulun Uinti 1906 2005 05A181 50m 3:00.16
3 242 Amanda Riuttanen Oulun Uinti 1906 2005 05A383 50m 3:01.75
4 23 Iiris Jämsä Swimming Jyväskylä 2004 04A703 50m 3:02.83
5 432 Anni Ranta-Valkama Swimming Club Rovaniemi 2004 04A369 50m 3:05.05 LAT
6 152 Vilma Niskanen Oulun Lohet 2004 04B109 50m 3:07.48
7 7 Noora Kuparinen Swimming Jyväskylä 2004 04A288 50m 3:09.28
8 354 Lotta Kaarre Kempeleen Pyrintö 2005 05A721 50m 3:13.72
9 12 Anna Kajosmäki Swimming Jyväskylä 2004 04A310 50m 3:14.71
10 353 Sofia Kivelä Kempeleen Pyrintö 2005 05A575 50m 3:20.84
11 254 Roosa Hautamäki Oulun Uinti 1906 2005 05A611 50m 3:21.29
12 125 Teresa Pulkkinen Oulun Lohet 2005 05A314 50m 3:33.08
13 255 Pihla Louhela Oulun Uinti 1906 2005 05A621 50m 3:34.86
14 21 Veera Kinnunen Swimming Jyväskylä 2004 04A579 50m 3:43.55
16-17 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 6 Martta Ruuska Swimming Jyväskylä 2003 03A582 50m 2:43.93
2 112 Roosa Kärkkäinen Oulun Lohet 2003 03A051 50m 2:48.66
3 8 Siiri Pellinen Swimming Jyväskylä 2003 03A581 50m 2:51.07
4 31 Carola Huntus Swimming Jyväskylä 2003 03B158 50m 2:59.69
5 43 Ruusu Nieminen Swimming Jyväskylä 2002 02B264 50m 3:09.45
2019-04-06 20:11:58 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
8 200m Breaststroke Men
13 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 361 Veeti Palo Kempeleen Pyrintö 50m 3:42.51
2007 07A751
2 157 Sandy Yin Oulun Lohet 50m 3:50.84
2007 07A497
3 356 Tuomo Strömmer Kempeleen Pyrintö 50m 3:53.63
2007 07A358
4 362 Veikka Palo Kempeleen Pyrintö 50m 3:56.46
2009 09A201
5 153 Ahti Kotila Oulun Lohet 2008 08A158 50m 4:10.40
6 159 Viljo Soini Oulun Lohet 2007 07A554 50m 4:17.80
7 103 Aaron Rantsi Kemin Uimaseura 2009 09A229 50m
14-15 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 147 Jere Heikkilä Oulun Lohet 2004 04B056 50m 2:59.47
2 65 Aapo Karjalainen Kajaanin Uimaseura 2004 04A888 50m 3:05.26
3 265 Joel Hassinen Oulun Uinti 1906 2005 05A879 50m 3:10.54
4 141 Elias Mikkonen Oulun Lohet 2005 05A583 50m 3:13.75
5 260 Artturi Väänänen Oulun Uinti 1906 2005 05A709 50m 3:18.69
6 258 Roni Heikkinen Oulun Uinti 1906 2005 05A646 50m 3:28.73
7 240 Ilari Raesalmi Oulun Uinti 1906 2005 05A281 50m 3:37.68
8 30 Konsta Kohonen Swimming Jyväskylä 2005 05A741 50m 3:38.47
9 3 Markus Veckman Swimming Jyväskylä 2004 04A104 50m
16-17 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 211 Lasse Pulkkinen Oulun Uinti 1906 2002 02A039 50m 2:29.12
2 224 Olli-pekka Pietarila Oulun Uinti 1906 2003 03A223 50m 2:31.72
3 220 Aleksi Rajaniemi Oulun Uinti 1906 2002 02A263 50m 2:37.58
4 90 Henrik Siltari Kemin Uimaseura 2002 02A355 50m 2:40.25
5 419 Julius Nyberg Kampuksen Plaani 2002 02A459 50m 2:46.55
6 14 Veikko Pyyhtinen Swimming Jyväskylä 2002 02A910 50m 2:47.68
7 13 Aapo Pyyhtinen Swimming Jyväskylä 2002 02A911 50m 2:51.61
8 2 Olli Elo Swimming Jyväskylä 2002 02A121 50m 3:10.26
2019-04-06 20:11:58 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
9 50m Backstroke Women
11 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 237 Vilja Säntti Oulun Uinti 1906 50m 40.21
2008 08A001
2 45 Sofia Räihä Swimming Jyväskylä 50m 42.59
2008 08A148
3 403 Auroora Kurttila Haukiputaan Heitto 50m 43.82
2008 08A479
4 160 Ellen Laine Oulun Lohet 50m 44.44
2008 08A302
5 399 Eerika Häcklin Haukiputaan Heitto 2008 08A323 50m 44.46
6 284 Netta Moilanen Oulun Uinti 1906 2009 09A114 50m 45.76
7 49 Isabel Kykyri Swimming Jyväskylä 2008 08A242 50m 46.81
8 102 Saana Kalasniemi Kemin Uimaseura 2009 09A216 50m 48.22
9 277 Varpu Saastamoinen Oulun Uinti 1906 2009 09A072 50m 49.60
10 101 Iida Niemi Kemin Uimaseura 2008 08A394 50m 49.60
11 182 Minja Yli-Tainio Oulun Lohet 2009 09A406 50m 49.67
12 316 Matilda Hirvelä Oulun Uinti 1906 2009 09A305 50m 49.86
13 360 Neela Poropudas Kempeleen Pyrintö 2009 09A200 50m 49.92
14 47 Nelli Kiho Swimming Jyväskylä 2008 08A224 50m 50.17
15 308 Milla Säkkinen Oulun Uinti 1906 2009 09A276 50m 50.55
16 309 Jenni Mikkonen Oulun Uinti 1906 2009 09A266 50m 50.88
17 48 Pinja Hacklin Swimming Jyväskylä 2008 08A227 50m 51.26
18 373 Emilia Risto Kempeleen Pyrintö 2009 09A424 50m 52.87
19 187 Nevia Viuhkola Oulun Lohet 2009 09A434 50m 53.82
20 161 Ella Johanna Lyytikäinen Oulun Lohet 2008 08A352 50m 54.60
21 357 Mira Marttila Kempeleen Pyrintö 2009 09A197 50m 54.63
22 189 Pinja Kärkkäinen Oulun Lohet 2009 09A481 50m 57.85
23 370 Eveliina Seppänen Kempeleen Pyrintö 2008 08A699 50m 58.22
24 336 Anni Jylhä Oulun Uinti 1906 2008 08A715 50m 59.23
25 338 Melina Kokko Oulun Uinti 1906 2010 10A175 50m 1:00.50
26 446 Marianna Hiltunen Oulun Uinti 1906 2011 11A052 50m 1:00.89 LAT
27 106 Helka Honka Kemin Uimaseura 2008 08A752 50m 1:03.56
28 105 Minka Torvikoski Kemin Uimaseura 2011 11A047 50m 1:04.63
29 188 Saimi Siika-Aho Oulun Lohet 2009 09A433 50m
30 79 Olivia Moilanen Kajaanin Uimaseura 2010 50m
31 368 Noora Haikola Kempeleen Pyrintö 2011 11A054 50m
32 425 Elviira Sanaksenaho Kempeleen Pyrintö 2009 50m LAT
33 367 Laura Haikola Kempeleen Pyrintö 2009 09A416 50m
12-13 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 330 Ülle Harjaks Oulun Uinti 1906 2006 06B036 50m 32.55
2 250 Lotta Moilanen Oulun Uinti 1906 2006 06A240 50m 33.25
3 81 Pinja Junttari Kemin Työväen Uimarit 2006 06A106 50m 39.14
4 42 Saimi Ruuska Swimming Jyväskylä 2006 06A549 50m 39.18
5 66 Anette Kärkkäinen Kajaanin Uimaseura 2006 06A318 50m 39.53
6 67 Vilja Takalo Kajaanin Uimaseura 2006 06A331 50m 39.54
7 140 Sara Seppänen Oulun Lohet 2006 06A236 50m 39.62
8 32 Maria Kajosmäki Swimming Jyväskylä 2006 06A433 50m 39.76
9 69 Iiris Uusitalo Kajaanin Uimaseura 2006 06A409 50m 40.10
10 302 Olivia Loukkola Oulun Uinti 1906 2007 07A758 50m 40.36
11 29 Vieno Tikkanen Swimming Jyväskylä 2007 07A130 50m 40.38
12 77 Iida Kemppainen Kajaanin Uimaseura 2007 07A590 50m 41.24
13 70 Noona Hyrkäs Kajaanin Uimaseura 2006 06A445 50m 41.35
14 421 Aada-julia Laakso Kampuksen Plaani 2007 07A041 50m 42.17
15 304 Milla Haapamäki Oulun Uinti 1906 2006 06A991 50m 42.30
16 441 Lilja Polojärvi Swimming Club Rovaniemi 2006 06A954 50m 44.07 LAT
17 439 Sara Lappalainen Swimming Club Rovaniemi 2007 07A676 50m 44.12 LAT
18 38 Venla Hauvala Swimming Jyväskylä 2007 07A239 50m 44.47
19 99 Aino Kauppinen Kemin Uimaseura 2006 06A658 50m 46.47
20 276 Ronja Hautamäki Oulun Uinti 1906 2007 07A415 50m 48.31
21 74 Heta Hirvonen Kajaanin Uimaseura 2007 07A390 50m 51.36
22 271 Lotta Tonteri Oulun Uinti 1906 2007 07A386 50m 55.61
23 190 Sunna Rasmus Oulun Lohet 2007 07A957 50m 56.76
24 328 Iiris Ravaska Oulun Uinti 1906 2007 07A872 50m 1:07.13
14-15 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 243 Laura Rajavaara Oulun Uinti 1906 2005 05A443 50m 33.42
2 223 Pinja Taskila Oulun Uinti 1906 2004 04A073 50m 33.60
3 118 Inka Elamaa Oulun Lohet 2004 04A328 50m 34.14
4 432 Anni Ranta-Valkama Swimming Club Rovaniemi 2004 04A369 50m 34.38 LAT
5 415 Emilia Juutilainen Rovaniemen Uimaseura 2004 04A789 50m 35.27
6 226 Olga Emilia Mattila Oulun Uinti 1906 2004 04A143 50m 35.74
7 411 Ronja Kämäräinen Swimming Club Vuokatti 2004 04A905 50m 35.75
8 452 Sara Meissner Oulun Uinti 1906 2004 04A419 50m 35.77 LAT
9 351 Essi Vilhelmiina Virta Kempeleen Pyrintö 2005 05A168 50m 35.97
10 249 Iida Heiko Oulun Uinti 1906 2004 04A798 50m 36.09
11 10 Aada Tourunen Swimming Jyväskylä 2004 04A323 50m 36.36
12 244 Elina Turunen Oulun Uinti 1906 2005 05A444 50m 36.51
13 239 Siiri Rahikkala Oulun Uinti 1906 2004 04A462 50m 36.71
14 82 Jutta Mört Kemin Työväen Uimarit 2005 05B027 50m 36.88
15 409 Lidia Evans Swimming Club Vuokatti 2005 05A543 50m 37.24
16 62 Emma Tolonen Kajaanin Uimaseura 2004 04A841 50m 37.36
17 263 Aada Suotula Oulun Uinti 1906 2004 04B088 50m 37.97
18 236 Vilma Kiviniemi Oulun Uinti 1906 2005 05A181 50m 38.12
19 437 Saana Lauhava Swimming Club Rovaniemi 2005 05A581 50m 38.97 LAT
20 80 Kiia Junttari Kemin Työväen Uimarit 2004 04A131 50m 39.03
21 414 Hanna-maria Korpilähde Rovaniemen Uimaseura 2004 04A536 50m 39.41
22 245 Katariina Koivuranta Oulun Uinti 1906 2005 05A446 50m 39.51
23 73 Erika Ruotsalainen Kajaanin Uimaseura 2005 05A923 50m 39.58
24 92 Julia Minttu-maria Tiensuu Kemin Uimaseura 2005 05A375 50m 40.20
25 354 Lotta Kaarre Kempeleen Pyrintö 2005 05A721 50m 40.20
26 264 Vilma Madetoja Oulun Uinti 1906 2005 05A825 50m 40.21
27 44 Ronja Kalvas Swimming Jyväskylä 2005 05A855 50m 40.47
28 252 Pinja Lohiniva Oulun Uinti 1906 2005 05A541 50m 41.07
29 429 Reetta Piira Swimming Club Rovaniemi 2004 04A190 50m 41.80 LAT
30 78 Eeva Partanen Kajaanin Uimaseura 2005 05B106 50m 42.23
31 84 Isla Heiskanen Kemin Työväen Uimarit 2005 05B192 50m 43.53
32 303 Tiina Alatalo Oulun Uinti 1906 2005 05B143 50m 47.83
33 154 Kati Kosonen Oulun Lohet 2004 04B158 50m
34 241 Saara Niemi Oulun Uinti 1906 2005 05A356 50m
16-17 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 225 Martta Nygård Oulun Uinti 1906 2003 03A230 50m 31.22
2 217 Petra Heikkinen Oulun Uinti 1906 2002 02A103 50m 32.41
3 22 Siiri Jämsä Swimming Jyväskylä 2002 02B117 50m 33.32
4 232 Venla Säntti Oulun Uinti 1906 2003 03A589 50m 33.70
5 410 Satu Immonen Swimming Club Vuokatti 2003 03B028 50m 33.71
6 116 Enni-sofia Perätalo Oulun Lohet 2002 02A378 50m 34.04
7 231 Minja Lukkari Oulun Uinti 1906 2003 03A364 50m 34.51
8 128 Iiris Isokoski Oulun Lohet 2003 03A890 50m 34.63
9 221 Henna Hökkä Oulun Uinti 1906 2003 03A216 50m 34.69
10 31 Carola Huntus Swimming Jyväskylä 2003 03B158 50m 34.80
11 417 Ella Uusitalo Kampuksen Plaani 2003 03A145 50m 35.14
12 424 Emmi Palo Kemin Uimaseura 2003 03A487 50m 38.30 LAT
13 18 Helmi Viertorinne Swimming Jyväskylä 2003 03A826 50m 40.58
14 150 Greta Suorsa Oulun Lohet 2003 03B205 50m 42.43
2019-04-06 20:11:59 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
10 50m Backstroke Men
11 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 322 Oskari Matilainen Oulun Uinti 1906 50m 45.97
2008 08A616
2 292 Tiitus Nygård Oulun Uinti 1906 50m 46.22
2008 08A349
3 315 Nikita Maximov Oulun Uinti 1906 50m 46.70
2008 08A619
4 173 Simon Hiltunen Oulun Lohet 50m 46.90
2008 08A547
5 311 Akseli Ollonen Oulun Uinti 1906 2009 09A268 50m 47.08
6 281 Paavo Kilpeläinen Oulun Uinti 1906 2008 08A273 50m 48.13
7 326 Otto Järvinen Oulun Uinti 1906 2008 08A593 50m 48.19
8 176 Kim Salonen Oulun Lohet 2008 08A657 50m 48.42
9 375 Julius Hilli Kempeleen Pyrintö 2008 08A703 50m 50.58
10 192