2021-12-01   06:48:38
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Nuorisouinnit

Below are all entry- and startlists shown by session.

1. jakso lauantai 6.4.2019

Document
Entry List
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
3 50m Butterfly Women
11 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 237 Vilja Säntti Oulun Uinti 1906 50m 37.24
2008 08A001
2 307 Olivia Riekki Oulun Uinti 1906 50m 40.83
2008 08A520
3 161 Ella Johanna Lyytikäinen Oulun Lohet 50m 42.43
2008 08A352
4 49 Isabel Kykyri Swimming Jyväskylä 50m 42.48
2008 08A242
5 45 Sofia Räihä Swimming Jyväskylä 2008 08A148 50m 43.36
6 403 Auroora Kurttila Haukiputaan Heitto 2008 08A479 50m 43.95
7 399 Eerika Häcklin Haukiputaan Heitto 2008 08A323 50m 43.97
8 291 Lotta Torppa Oulun Uinti 1906 2008 08A354 50m 44.83
9 160 Ellen Laine Oulun Lohet 2008 08A302 50m 46.93
10 182 Minja Yli-Tainio Oulun Lohet 2009 09A406 50m 47.58
11 283 Anna Rajakangas Oulun Uinti 1906 2008 08A294 50m 48.20
12 376 Iiris Lukkariniemi Kempeleen Pyrintö 2008 08A727 50m 48.81
13 47 Nelli Kiho Swimming Jyväskylä 2008 08A224 50m 49.23
14 48 Pinja Hacklin Swimming Jyväskylä 2008 08A227 50m 51.45
15 277 Varpu Saastamoinen Oulun Uinti 1906 2009 09A072 50m 52.29
16 335 Minea Mäentausta Oulun Uinti 1906 2008 08A620 50m 56.52
17 318 Aino-Tuulia Ponto Oulun Uinti 1906 2009 09A376 50m 57.20
18 187 Nevia Viuhkola Oulun Lohet 2009 09A434 50m 57.37
19 316 Matilda Hirvelä Oulun Uinti 1906 2009 09A305 50m 57.75
20 364 Sanna Törmä Kempeleen Pyrintö 2008 08A531 50m 1:00.20
21 188 Saimi Siika-Aho Oulun Lohet 2009 09A433 50m
22 357 Mira Marttila Kempeleen Pyrintö 2009 09A197 50m
23 360 Neela Poropudas Kempeleen Pyrintö 2009 09A200 50m
12-13 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 95 Miina Torvikoski Kemin Uimaseura 2006 06A219 50m 32.98
2 250 Lotta Moilanen Oulun Uinti 1906 2006 06A240 50m 34.11
3 289 Edith Ervasti Oulun Uinti 1906 2007 07A587 50m 36.01
4 67 Vilja Takalo Kajaanin Uimaseura 2006 06A331 50m 36.14
5 69 Iiris Uusitalo Kajaanin Uimaseura 2006 06A409 50m 36.90
6 66 Anette Kärkkäinen Kajaanin Uimaseura 2006 06A318 50m 37.87
7 29 Vieno Tikkanen Swimming Jyväskylä 2007 07A130 50m 38.27
8 97 Armi Aurora Tavi Kemin Uimaseura 2007 07A136 50m 38.76
9 273 Ennimaija Mäntynen Oulun Uinti 1906 2007 07A398 50m 38.91
10 278 Iida Ryhänen Oulun Uinti 1906 2006 06A769 50m 38.95
11 77 Iida Kemppainen Kajaanin Uimaseura 2007 07A590 50m 40.59
12 38 Venla Hauvala Swimming Jyväskylä 2007 07A239 50m 41.10
13 295 Aino Leinonen Oulun Uinti 1906 2007 07A626 50m 41.66
14 398 Iida Häcklin Haukiputaan Heitto 2006 06A849 50m 43.49
15 70 Noona Hyrkäs Kajaanin Uimaseura 2006 06A445 50m 44.17
16 421 Aada-julia Laakso Kampuksen Plaani 2007 07A041 50m 45.13
17 74 Heta Hirvonen Kajaanin Uimaseura 2007 07A390 50m 46.70
18 262 Inka Tolonen Oulun Uinti 1906 2006 06A460 50m 46.76
19 99 Aino Kauppinen Kemin Uimaseura 2006 06A658 50m 47.00
20 34 Oosa Tourunen Swimming Jyväskylä 2007 07A182 50m 47.67
21 178 Enni Alatalo Oulun Lohet 2007 07A821 50m 48.60
22 183 Aino Lamminpää Oulun Lohet 2007 07A903 50m
23 333 Gabriela Pisano Oulun Uinti 1906 2007 07A870 50m
24 186 Nelli Vilppola Oulun Lohet 2007 07A915 50m
14-15 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 241 Saara Niemi Oulun Uinti 1906 2005 05A356 50m 31.40
2 23 Iiris Jämsä Swimming Jyväskylä 2004 04A703 50m 31.98
3 246 Inka Karjalainen Oulun Uinti 1906 2004 04A711 50m 32.90
4 243 Laura Rajavaara Oulun Uinti 1906 2005 05A443 50m 33.64
5 411 Ronja Kämäräinen Swimming Club Vuokatti 2004 04A905 50m 33.75
6 82 Jutta Mört Kemin Työväen Uimarit 2005 05B027 50m 34.31
7 152 Vilma Niskanen Oulun Lohet 2004 04B109 50m 35.04
8 352 Kerttu Törmälä Kempeleen Pyrintö 2005 05A503 50m 35.33
9 414 Hanna-maria Korpilähde Rovaniemen Uimaseura 2004 04A536 50m 35.38
10 7 Noora Kuparinen Swimming Jyväskylä 2004 04A288 50m 35.68
11 98 Saana Näsi Kemin Uimaseura 2004 04A952 50m 36.33
12 245 Katariina Koivuranta Oulun Uinti 1906 2005 05A446 50m 36.64
13 21 Veera Kinnunen Swimming Jyväskylä 2004 04A579 50m 37.51
14 436 Sani Nätynki Swimming Club Rovaniemi 2005 05A430 50m 37.61 LAT
15 75 Micaela Moilanen Kajaanin Uimaseura 2004 04B190 50m 38.99
16 35 Minttu Huhtahaara Swimming Jyväskylä 2005 05A831 50m 39.96
17 12 Anna Kajosmäki Swimming Jyväskylä 2004 04A310 50m 40.17
18 84 Isla Heiskanen Kemin Työväen Uimarit 2005 05B192 50m 41.52
19 401 Ailiina Koskinen Haukiputaan Heitto 2005 05B107 50m 41.53
20 78 Eeva Partanen Kajaanin Uimaseura 2005 05B106 50m 42.36
21 257 Anniina Törmi Oulun Uinti 1906 2005 05A648 50m 42.43
22 73 Erika Ruotsalainen Kajaanin Uimaseura 2005 05A923 50m 43.23
23 142 Eerika Sippala Oulun Lohet 2005 05A584 50m 47.38
16-17 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 115 Pauliina Lohilahti Oulun Lohet 2002 02A196 50m 30.15
2 222 Madeleine Hiltunen Oulun Uinti 1906 2003 03A214 50m 30.41
3 430 Ronja Nätynki Swimming Club Rovaniemi 2002 02A807 50m 30.61 LAT
4 22 Siiri Jämsä Swimming Jyväskylä 2002 02B117 50m 30.65
5 89 Elisa Vakkuri Kemin Uimaseura 2002 02A029 50m 30.89
6 410 Satu Immonen Swimming Club Vuokatti 2003 03B028 50m 31.15
7 116 Enni-sofia Perätalo Oulun Lohet 2002 02A378 50m 31.77
8 225 Martta Nygård Oulun Uinti 1906 2003 03A230 50m 32.01
9 6 Martta Ruuska Swimming Jyväskylä 2003 03A582 50m 32.27
10 417 Ella Uusitalo Kampuksen Plaani 2003 03A145 50m 32.88
11 387 Siiri Keisu Haukiputaan Heitto 2003 03A311 50m 33.23
12 128 Iiris Isokoski Oulun Lohet 2003 03A890 50m 33.29
13 8 Siiri Pellinen Swimming Jyväskylä 2003 03A581 50m 33.33
14 420 Saana Järvinen Kampuksen Plaani 2003 03A761 50m 34.06
15 113 Amalia Siekkinen Oulun Lohet 2002 02A189 50m 34.54
16 43 Ruusu Nieminen Swimming Jyväskylä 2002 02B264 50m 35.67
17 19 Sanni Taskinen Swimming Jyväskylä 2003 03A831 50m 36.98
18 11 Kia Lindholm Swimming Jyväskylä 2002 02A890 50m 38.29
2019-04-06 20:11:56 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner