2021-10-20   19:39:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sala Sparbanks Silverdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 30/5 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)

Document
Heatlista
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
Plats: Lärkans Sportcenter Arrangör: Sala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
Gren 4, 50m Ryggsim Damer
Final 1 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:53
Anm tid
Start ca:
1 25m
170 2 Alina Rücker 2010 SANDVIKEN 25m
156 3 Aryana Khalil 2009 SANDVIKEN 25m
303 4 Sunniva Lundqvist 2007 HK SIM 25m
114 5 Ida Lundell 2008 SALA SS 25m
6 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 2 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:54
305 1 Ester Hjärtsjö Heidenreich 2008 HK SIM 25m
320 2 Thea Frost 2005 HK SIM 25m
98 3 Linnèa Eriksson 2010 KARLSHAMN 25m
144 4 Ebba Blank 2007 SALA SS 25m
308 5 Julia Nyrén 2002 HK SIM 25m
1 6 Nora Öhrn 2009 AVESTA SS 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 3 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:56
334 1 Johanna Larsson 2007 STRÄNGNÄS 1:06.51 25m
316 2 Ayda Kayedpour 2006 HK SIM 1:01.28 25m
262 3 Timja Boberg 2009 VÄSTERÅS 57.58 25m
22 4 Tuva Bärgård 2009 SK ENA 57.96 25m
159 5 Selihom Michael 2009 SANDVIKEN 1:03.22 25m
34 6 Inez Eklund 2008 SK ENA 1:06.75 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 4 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:57
317 1 Marina Otter 2007 HK SIM 56.67 25m
168 2 Tilda Skärström 2011 SANDVIKEN 55.03 25m
205 3 Ebba Nilsson 2008 SKK 53.66 25m
94 4 Mathilda Flyckt 2008 HEDEMORA 54.28 25m
142 5 Ellen Eriksson 2009 SALA SS 55.07 25m
24 6 Emilia  Bakas 2008 SK ENA 57.26 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 5 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:59
18 1 Farahnaz Monavari 2009 BORLÄNGE 52.69 25m
248 2 Katrin Shutova 2008 VÄSTERÅS 52.17 25m
290 3 Matilda Larsson 2008 ÖSA 51.73 25m
77 4 Emmy Olsson 2008 HARNÄS SKU 51.89 25m
93 5 Natella Harutyunyan 2004 HEDEMORA 52.19 25m
186 6 Annie Donaldsson 2008 SKK 53.58 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 6 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:01
255 1 Viana Assadi 2009 VÄSTERÅS 51.59 25m
207 2 Signe Sanneving 2008 SKK 51.04 25m
199 3 Ellen Gustafsson 2007 SKK 50.75 25m
195 4 Ebba Hertzell 2009 SKK 51.01 25m
235 5 Elsa Danielsson 2007 VÄSTERÅS 51.58 25m
335 6 Kristina Bratt 2008 STRÄNGNÄS 51.65 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 7 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:02
Anm tid
Start ca:
289 1 Ida Sjöström 2006 ÖSA 50.71 25m
165 2 Astrid Dotzauer 2008 SANDVIKEN 50.24 25m
198 3 Sarah Miller 2006 SKK 49.86 25m
287 4 Rut Kämblad 2008 ÖSA 50.19 25m
256 5 Lova Jonasson 2007 VÄSTERÅS 50.54 25m
201 6 Nora Andreasdotter 2007 SKK 50.74 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 8 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:04
95 1 Milena Voskanyn 2007 HEDEMORA 49.52 25m
76 2 Othilia Östlund 2010 HARNÄS SKU 49.26 25m
336 3 Karin Lepschi 2008 STRÄNGNÄS 49.03 25m
332 4 Adele Bergman 2008 STRÄNGNÄS 49.17 25m
291 5 Ronja Lindqvist 2008 ÖSA 49.29 25m
75 6 Majken Lönn 2009 HARNÄS SKU 49.80 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 9 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:05
33 1 Saga Wallebring 2008 SK ENA 48.83 25m
249 2 Astrid Eriksson 2006 VÄSTERÅS 48.59 25m
283 3 Josefine Forsström 2007 ÖSA 48.24 25m
250 4 Ella Åkerberg 2006 VÄSTERÅS 48.36 25m
73 5 Alice Byström 2008 HARNÄS SKU 48.72 25m
295 6 Klara Parkow 2009 ÖSA 48.87 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 10 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:07
16 1 Linn Olsson 2010 BORLÄNGE 47.99 25m
293 2 Selma Pettersson 2007 ÖSA 47.47 25m
13 3 Saimi Lylander 2009 BORLÄNGE 47.24 25m
27 4 Aziza Osman 2008 SK ENA 47.45 25m
292 5 Amanda Fröding 2007 ÖSA 47.73 25m
259 6 Diana Gorelkova 2008 VÄSTERÅS 48.12 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 11 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:09
52 1 Ronja Nordlund 2006 GÄVLE SS 47.16 25m
19 2 Hedvig Eriksson 2006 BORLÄNGE 46.81 25m
285 3 Tilde Rilvén 2008 ÖSA 46.57 25m
147 4 Ena Gubelic 2007 SALA SS 46.69 25m
288 5 Elsa Petersson 2007 ÖSA 47.14 25m
90 6 Tindra  Nyström 2005 HEDEMORA 47.20 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 12 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:10
179 1 Molly Alveskär Lundfeldt 2007 SKK 46.40 25m
21 2 Elna Zetterberg 2007 SK ENA 46.18 25m
247 3 Kajsa Trossmo 2008 VÄSTERÅS 45.57 25m
134 4 Agnes Fagerström 2006 SALA SS 45.80 25m
166 5 Klara Appelgren 2007 SANDVIKEN 46.25 25m
203 6 Jonna Scholz 2009 SKK 46.46 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 13 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:12
Anm tid
Start ca:
53 1 Ebba Sundberg 2006 GÄVLE SS 45.06 25m
196 2 Elin Borgman 2008 SKK 44.94 25m
279 3 Rosa Jansson 2008 ÖSA 44.75 25m
164 4 Melly Lindberg Sköld 2008 SANDVIKEN 44.93 25m
187 5 Olivia Bäck 2007 SKK 45.06 25m
286 6 Meja Wernersson 2007 ÖSA 45.41 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 14 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:13
139 1 Nathalie Hammarstrand 2007 SALA SS 44.42 25m
277 2 Ellen Jörstad 2007 ÖSA 43.66 25m
328 3 Thilde Roshag 2006 STRÄNGNÄS 43.22 25m
294 4 Ebba Koskela 2007 ÖSA 43.50 25m
88 5 Karolina Karlsson 2004 HEDEMORA 44.32 25m
32 6 Ella Gjälby 2008 SK ENA 44.61 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 15 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:15
282 1 Ingrid Hiding 2006 ÖSA 42.96 25m
125 2 Elvira Wiell 2007 SALA SS 42.63 25m
228 3 Terese Lundberg 2004 VÄSTERÅS 42.55 50m
71 4 Ida Hellström 2008 HARNÄS SKU 42.57 25m
215 5 Elin Söderlund 2006 UPPLANDS-B 42.89 25m
135 6 Moa Lindblom 2008 SALA SS 43.06 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 16 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:16
191 1 Ofelia Öström 2008 SKK 42.25 25m
130 2 Liv Boman 2005 SALA SS 42.09 25m
162 3 Enya Söderlund 2006 SANDVIKEN 41.77 25m
67 4 Elsa Harnesk 2007 HARNÄS SKU 41.78 25m
265 5 Lilian Löwgren 2007 VÄSTERÅS 42.21 25m
20 6 Tindra Bärgård 2006 SK ENA 42.51 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 17 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:17
223 1 Emilia Romberg 2005 VÄSTERÅS 41.65 50m
189 2 Ellen Bystedt 2007 SKK 41.19 25m
190 3 Elise Karlsson 2007 SKK 40.85 25m
49 4 Rebecca Öhman 2006 GÄVLE SS 40.89 25m
84 5 Emilia Nordin 2003 HEDEMORA 41.42 25m
91 6 Emma Dolan 2006 HEDEMORA 41.76 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 18 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:19
89 1 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 HEDEMORA 40.55 25m
178 2 Anna Eklöf 2007 SKK 40.33 25m
307 3 Tyra Jacobsson 2005 HK SIM 40.17 25m
331 4 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 STRÄNGNÄS 40.19 25m
225 5 Elvira Muhr 2007 VÄSTERÅS 40.43 25m
44 6 Maja Edring 2002 GÄVLE SS 40.74 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 19 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:20
60 1 Matilda Nilsson 2004 HARNÄS SKU 39.71 25m
327 2 Vera Romin 2005 STRÄNGNÄS 39.25 50m
273 3 Smilla Holgersson Eliasson 2003 ÖSA 39.06 25m
284 4 Alice Larsson 2006 ÖSA 39.21 25m
214 5 Linnea Malm 2005 UPPLANDS-B 39.39 25m
193 6 Alma Brorson 2008 SKK 39.84 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 20 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:22
Anm tid
Start ca:
221 1 Ida Ångström 2005 VÄSTERÅS 38.93 25m
109 2 Edith Trapp-Östling 2006 SS MORA 38.45 25m
68 3 Hillevi Östlund 2007 HARNÄS SKU 38.39 25m
177 4 Emelie Bilands 2006 SKK 38.44 25m
58 5 Stella Karlsson 2006 HARNÄS SKU 38.67 25m
333 6 Tyra Håkanson Reneström 2003 STRÄNGNÄS 38.99 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 21 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:23
63 1 Isabelle Nilsson 2007 HARNÄS SKU 38.32 25m
66 2 Astrid Lönn 2008 HARNÄS SKU 37.39 50m
217 3 Ebba Fors 2006 UPPLANDS-B 37.33 25m
42 4 Agnes Edvinsson 2006 GÄVLE SS 37.37 25m
309 5 Runa Eriksson 2005 HK SIM 37.99 25m
39 6 Emelie Wijker 2003 GÄVLE SS 38.33 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 22 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:25
275 1 Wilma  Pettersson 2004 ÖSA 36.75 25m
160 2 Maja  Wikström 2002 SANDVIKEN 36.52 25m
227 3 Evelina Killiner 2004 VÄSTERÅS 36.24 25m
46 4 Junie Mattsson 2007 GÄVLE SS 36.27 25m
59 5 Ella Lindblad 2003 HARNÄS SKU 36.56 25m
274 6 Anesa Gacic 2002 ÖSA 37.12 25m
Gren 4, 50m Ryggsim Damer Final 23 (23)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:26
127 1 Cassandra Sjösten 2003 SALA SS 35.91 25m
40 2 Hanna  Stolt 2004 GÄVLE SS 34.16 25m
119 3 Lisa Nystrand 2006 SALA SS 31.14 25m
118 4 Jeanna Wiell 2001 SALA SS 33.31 25m
306 5 Emma Sebelius 2002 HK SIM 34.42 25m
276 6 Filippa Sjöholm Sundström 2003 ÖSA 36.04 50m
2019-05-30 08:20:28 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner