Program för Rosenlundsbadet Sprint 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 22
|
Tävling |
Rosenlundsbadet Sprint 2019 |
|
Utskriftsdatum |
26 april 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
20:08 |
|
|
Arrangör |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 april 2019 |
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (10) |
12 år och yngre: Hugo Stenskepp (2003) 1:26.72 2015-05-16 |
13 - 14 år: Johannes Strömberg 1:05.62 2016-05-16 |
15 - 16 år: Victor Johansson 59.60 2014-05-02 |
17 år och äldre: Albin Lövgren (1999) 56.28 2016-05-16 |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
233 |
1 |
Jacob Edlund |
2006 |
AH2306 |
RONNEBY SS |
|
50m |
|
|
47 |
2 |
Oscar Sabo |
2008 |
AA6108 |
ELFSBORG |
|
50m |
|
|
54 |
3 |
Philip Hansson |
2007 |
AB6507 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:53.32 |
|
170 |
4 |
Albin Windahl |
2006 |
AS6706 |
KLIPPAN |
|
25m |
1:37.09 |
|
223 |
5 |
Isac Uhre |
2005 |
AB8505 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:41.68 |
|
264 |
6 |
Leo Brehmer |
2005 |
AT6305 |
SKURU IK |
|
50m |
|
|
160 |
7 |
Casper Aadli |
2000 |
AK8300 |
KLIPPAN |
|
50m |
|
|
204 |
8 |
Markus Andelius |
2007 |
AI8307 |
NÄSSJÖ |
|
50m |
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
183 |
1 |
Daniel Lönnquist |
2005 |
AR3305 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:27.48 |
|
309 |
2 |
Sebastian Jönsson |
2003 |
AH1103 |
ÅSUNDEN |
|
25m |
1:19.92 |
|
346 |
3 |
Gustav Larsson |
2005 |
AQ0105 |
ÖSA |
|
25m |
1:17.33 |
|
101 |
4 |
Viggo Stjärnås |
2006 |
AA9506 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:05.68 |
|
89 |
5 |
Patrik Petkoczi |
2002 |
AG3702 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:05.93 |
|
222 |
6 |
Oscar Wahl |
2005 |
AX9505 |
OSBY SS |
|
25m |
1:18.27 |
|
345 |
7 |
Nathaniel Miles |
2004 |
AV3504 |
ÖSA |
|
25m |
1:23.77 |
|
247 |
8 |
Siavash Vatani |
2003 |
AP0503 |
SKURU IK |
|
25m |
1:27.59 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
167 |
1 |
Elliot Poggi Rosenberg |
2007 |
AG5307 |
KLIPPAN |
|
50m |
1:52.70 |
|
127 |
2 |
Theodor Grinnemo |
2008 |
AC6908 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:39.21 |
|
110 |
3 |
Jacob Lindström |
2005 |
AE6105 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:33.41 |
|
278 |
4 |
Simon Hassel |
2003 |
AX6303 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:30.60 |
|
115 |
5 |
Theo Nordholm |
2006 |
AE0906 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:30.97 |
|
151 |
6 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
AV0502 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:38.18 |
|
126 |
7 |
Vilgot Westman |
2006 |
AM2506 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:40.23 |
|
116 |
8 |
Felix Sandstedt |
2007 |
AB7307 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:59.44 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
117 |
1 |
Daniel Sainz |
2006 |
AG5906 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:28.70 |
|
172 |
2 |
William Bogren-Karlsson |
2005 |
AA4905 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:27.25 |
|
290 |
3 |
Pavle Skoric |
2003 |
AO2503 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:26.70 |
|
273 |
4 |
Alvin Silow |
2005 |
AF0905 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:24.23 |
|
153 |
5 |
Viktor Hellberg |
2006 |
AC0706 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:24.61 |
|
274 |
6 |
Jasper Schimmel |
2006 |
AD1906 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:26.73 |
|
332 |
7 |
Axel Skoglund |
2004 |
AN6904 |
ÖSA |
|
50m |
1:28.60 |
|
52 |
8 |
Hannes Bergnell |
2006 |
AG0106 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:29.55 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
108 |
1 |
Melker Åkesson |
2006 |
AB8306 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:21.33 |
|
45 |
2 |
William Dahlqvist |
2005 |
AG5305 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:17.12 |
|
333 |
3 |
August Jansson |
2005 |
AG6505 |
ÖSA |
|
50m |
1:16.92 |
|
293 |
4 |
Jonathan Thelin |
2003 |
AT3303 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:14.21 |
|
226 |
5 |
Edvin Karlsson |
2004 |
AO3904 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
1:15.66 |
|
142 |
6 |
Leo Spogardh |
2004 |
AE2304 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:17.06 |
|
103 |
7 |
Jakob Starkenberg |
2004 |
AI8104 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:18.64 |
|
254 |
8 |
Manfred Bränström |
2005 |
AI6705 |
SKURU IK |
|
50m |
1:21.34 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
313 |
1 |
Daniel Shebalin |
2002 |
AT2102 |
ÄLMHULT |
|
50m |
1:12.70 |
|
369 |
2 |
Leo Karlsson |
2006 |
AH6706 |
HK SIM |
|
50m |
1:12.52 |
|
145 |
3 |
Philip Löfbom |
2003 |
AC0903 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:10.46 |
|
175 |
4 |
Levente Nagy |
2005 |
AD1105 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:09.89 |
|
113 |
5 |
Leopold Grinnemo |
2005 |
AG9105 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:10.25 |
|
148 |
6 |
Oskar Högqvist |
2003 |
AN1703 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:11.77 |
|
129 |
7 |
David Liu |
2004 |
AY4704 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:12.67 |
|
104 |
8 |
Victor Ekblad |
2004 |
AJ5304 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:13.74 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
248 |
1 |
Victor Bäckström |
2003 |
AQ1303 |
SKURU IK |
|
50m |
1:09.61 |
|
356 |
2 |
Parsa Najafi |
1999 |
AY6399 |
ÖSA |
|
50m |
1:08.53 |
|
188 |
3 |
Gustav Fahlström |
2005 |
AC1305 |
MOTALA SS |
|
50m |
1:08.04 |
|
146 |
4 |
Oscar Björstam |
2003 |
AH2703 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:07.75 |
|
20 |
5 |
Albin Svenneby |
2001 |
AL4301 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:07.88 |
|
303 |
6 |
Stefanos Gavriliidis |
2003 |
AV6903 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
1:08.08 |
|
14 |
7 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
AE1900 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:09.31 |
|
227 |
8 |
Fabian Lagström |
2004 |
AP8504 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
1:09.74 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
317 |
1 |
Anton Wallin |
2000 |
AM7700 |
ÖSA |
|
50m |
1:06.14 |
|
62 |
2 |
Simon Svedberg |
2001 |
AK5701 |
FALKÖPING |
|
50m |
1:05.25 |
|
323 |
3 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
50m |
1:03.57 |
|
186 |
4 |
Henrik Eriksson |
2002 |
AJ6902 |
MOTALA SS |
|
50m |
1:02.57 |
|
375 |
5 |
Viktor Henrysson |
2003 |
AE5303 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:03.51 |
|
23 |
6 |
David Engström |
2001 |
AM1701 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:03.71 |
|
306 |
7 |
Yousef Souhil |
2002 |
BA7302 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
1:05.72 |
|
93 |
8 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:06.50 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
283 |
1 |
Noah Svensson |
1999 |
AA7199 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:02.33 |
|
81 |
2 |
Marcus Holmquist |
2000 |
AK2500 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:01.60 |
|
271 |
3 |
Dennis Partanen |
2003 |
AI5703 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:01.52 |
|
284 |
4 |
Robin Pettersson |
2000 |
AD2500 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:01.07 |
|
13 |
5 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:01.28 |
|
9 |
6 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
AC0599 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:01.55 |
|
114 |
7 |
Peter Jivanov |
2002 |
AV8902 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:01.94 |
|
242 |
8 |
Arvid Hallenborg |
2002 |
AM1902 |
SKURU IK |
|
50m |
1:02.36 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
379 |
1 |
William Lundblad |
2004 |
AC9904 |
HS |
|
50m |
1:00.26 |
|
7 |
2 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
AA7799 |
ELFSBORG |
|
50m |
58.70 |
|
75 |
3 |
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
56.80 |
|
73 |
4 |
Albin Lövgren |
1999 |
AC0199 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
54.74 |
|
71 |
5 |
Markus Malm |
1997 |
AE7397 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
55.81 |
|
314 |
6 |
Jonathan Kling |
1993 |
AF1193 |
ÖSA |
|
50m |
58.09 |
|
74 |
7 |
Erik Nicklasson |
1998 |
AG2598 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
59.11 |
|
17 |
8 |
Linus Holmdahl |
2001 |
AE4101 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:00.61 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
26 april 2019 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
20:08 |
|