2022-10-01   06:20:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för DM (50 m) 2019, Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
13 200m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 383 Robin Hanson Järfälla Simsällskap 2001 AA2701 50m 1:48.14 EFT
2 80 Wiggo Frohde Simklubben Neptun 2000 AX3300 50m 1:53.53
3 384 Lukas Steiner Västerås Simsällskap 1998 AG8998 50m 1:54.86 EFT
4 66 Oliver Rehn Simklubben Neptun 2001 AF5101 50m 1:55.12
5 287 Max Sundberg Väsby Simsällskap 1999 AS5399 50m 1:55.24
6 121 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 50m 1:57.82
7 153 Gabriel Henkel Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AS3301 50m 1:59.22
8 281 Martin Melinder Väsby Simsällskap 2001 AG1301 50m 1:59.69
9 356 Niclas Eriksson Stockholmspolisens IF SF 1998 AL2398 50m 2:00.11
10 355 Dennis Wilkman Stockholmspolisens IF SF 1998 AE6198 50m 2:01.31
11 284 Eric Hansson Väsby Simsällskap 2002 AD0302 50m 2:01.84
12 84 Jakob Rasmuson Simklubben Neptun 2003 AP9103 25m 2:02.83
13 294 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 2:03.05
14 13 Rasmus Hanson Järfälla Simsällskap 2003 AB1303 50m 2:03.06
15 134 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 50m 2:05.13
16 203 Ludvig Holfve Turebergs Simklubb 2003 AG5503 50m 2:05.79
17 61 Isak Gustafsson Simklubben Neptun 2001 AA5901 50m 2:06.56
18 228 Wilhelm Muzikants Täby Sim 2001 AJ2901 50m 2:06.82
19 81 Morris Martin Simklubben Neptun 2004 AH0504 50m 2:07.28
20 129 Jesper Holmström Spårvägen Simförening 2003 AO4903 50m 2:07.47
21 293 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 AO9502 50m 2:07.79
22 296 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 50m 2:07.88
23 25 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 50m 2:07.97
24 200 Michael Stille Turebergs Simklubb 2002 AD7902 50m 2:08.25
25 72 Linus Thörn Simklubben Neptun 2002 AN6102 50m 2:09.22
26 113 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 2003 AB2703 50m 2:11.41
27 363 Erik Falk Stockholmspolisens IF SF 2003 AL0103 50m 2:11.52
28 178 Juan Esbjörnsson Södertälje Simsällskap 2002 AQ6902 50m 2:12.32
2019-05-21 11:08:58 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner