2022-11-28   05:55:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för DM (50 m) 2019, Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
25 100m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 182 Björn Seeliger Södertälje Simsällskap 2000 BA7300 50m 49.57
2 63 Olle Sköld Simklubben Neptun 1999 AK4599 50m 51.50
3 166 Erik Brandt Södertälje Simsällskap 1999 AD5999 50m 51.56
4 352 Jacob Danielsson Stockholmspolisens IF SF 1998 AB9798 50m 52.89
5 66 Oliver Rehn Simklubben Neptun 2001 AF5101 50m 53.34
6 62 Karl Gustav Gérnyi Simklubben Neptun 1999 AG9599 50m 53.66
7 80 Wiggo Frohde Simklubben Neptun 2000 AX3300 50m 53.70
8 121 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 50m 53.84
9 271 Gustav Frödeberg Väsby Simsällskap 1997 AA5197 50m 53.85
10 287 Max Sundberg Väsby Simsällskap 1999 AS5399 50m 54.46
11 268 Robert Palosaari Väsby Simsällskap 1992 AC1392 50m 54.50
12 279 Simon Brandt Väsby Simsällskap 2000 AJ4700 50m 54.61
13 323 Oscar Gullberg Åkersberga Simsällskap 1999 AF8799 50m 55.14
14 9 Elias Fröde Järfälla Simsällskap 2001 AE9901 50m 55.37
15 175 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 50m 55.41
16 277 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 AK6599 50m 55.45
17 153 Gabriel Henkel Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AS3301 50m 55.59
18 363 Erik Falk Stockholmspolisens IF SF 2003 AL0103 50m 56.07
19 356 Niclas Eriksson Stockholmspolisens IF SF 1998 AL2398 50m 56.22
20 336 Leonardo Montes Solna Sundbyberg SS 04 2002 AN2902 50m 56.56
21 17 Hugo Swanepoel Järfälla Simsällskap 1998 AW5198 25m 56.59
22 357 Kenzo Buchli Stockholmspolisens IF SF 2000 AL0700 50m 56.69
23 371 David MacLeod Stockholmspolisens IF SF 2001 BA1701 50m 56.82
24 88 Karl Palmqvist Simklubben Neptun 2002 AZ6102 50m 57.07
25 331 Kalle Voigt Solna Sundbyberg SS 04 2001 AK8901 50m 57.19
26 13 Rasmus Hanson Järfälla Simsällskap 2003 AB1303 50m 57.54
27 284 Eric Hansson Väsby Simsällskap 2002 AD0302 50m 57.61
28 203 Ludvig Holfve Turebergs Simklubb 2003 AG5503 50m 57.62
29 125 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 50m 57.63
30 360 Oliver Rasool Stockholmspolisens IF SF 2003 AI0103 50m 57.81
31 325 Emil Tikkanen Åkersberga Simsällskap 2002 AD2502 50m 57.84
32 72 Linus Thörn Simklubben Neptun 2002 AN6102 50m 57.86
33 178 Juan Esbjörnsson Södertälje Simsällskap 2002 AQ6902 50m 58.00
34 134 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 50m 58.01
35 241 Axel von Goës Täby Sim 2002 AP1502 50m 58.47
36 330 Isac Böschen Solna Sundbyberg SS 04 2002 AF3102 50m 58.49
37 296 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 50m 58.50
38 11 Hugo Malmberg Järfälla Simsällskap 2001 AH9701 50m 58.55
39 46 Johannes Fällgren Lidingö Simklubb 2002 AP1102 50m 58.60
40 174 Theo Oerther Södertälje Simsällskap 2003 AF0503 50m 58.71
41 228 Wilhelm Muzikants Täby Sim 2001 AJ2901 50m 58.89
42 229 Andres Pöllänen Täby Sim 2001 AM5901 50m 58.91
43 245 Simon Seel Täby Sim 2003 AO0903 50m 58.95
44 128 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 50m 59.22
45 113 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 2003 AB2703 50m 59.38 EFT
46 132 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 50m 59.70
47 204 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 50m 59.81
2019-05-21 11:08:59 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner