2022-10-01   08:02:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för DM (50 m) 2019, Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
26 200m Bröstsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 87 Alexandra Vartiainen Simklubben Neptun 2001 BW1801 50m 2:39.39
2 14 Tone Sandsjö Järfälla Simsällskap 2003 AF5403 50m 2:39.71
3 280 Julia Björkén Väsby Simsällskap 2001 AL1601 50m 2:41.74
4 148 Caroline Wallenborg Stockholms
Kappsimningsklubb
2000 AL3800 50m 2:43.49
5 285 Tuva Björkén Väsby Simsällskap 2003 AC0603 50m 2:44.09
6 45 Cecilia Viberg Lidingö Simklubb 2003 AU1603 50m 2:44.17
7 60 Mikaela Bergh Simklubben Neptun 1999 AK5299 50m 2:44.22
8 76 Isabelle Brodd Simklubben Neptun 2003 AU4803 50m 2:44.59
9 55 Linnea Lindberg Simklubben Neptun 1996 AL7696 50m 2:45.28
10 292 Elin Peng Väsby Simsällskap 2003 AJ7603 50m 2:46.24
11 124 Linn Herlin Spårvägen Simförening 2002 AU6402 50m 2:46.84
12 24 Moa Arvehed Järfälla Simsällskap 2003 AT7803 50m 2:47.17
13 234 Embla Börjesson Täby Sim 2002 AZ1802 50m 2:47.23
14 236 Ingrid Franks Täby Sim 2003 AT5603 50m 2:48.22
15 12 Louise Larsson Järfälla Simsällskap 2002 AH2802 50m 2:48.51
16 155 Nora Segerström Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 BM0802 50m 2:48.58
17 233 Smilla Hedlund Täby Sim 2001 BH5801 50m 2:49.40
18 176 Vilma Lindberg Södertälje Simsällskap 2004 AL9204 50m 2:49.68
19 156 Hilma Brunnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2003 BI0603 50m 2:50.87
20 207 Sara Arnö Turebergs Simklubb 50m 2:51.06
2004 AA1208
21 23 Josefine Iwarson Järfälla Simsällskap 50m 2:51.22
2003 AT1603
22 157 Sara Torstensson Stockholms
Kappsimningsklubb
50m 2:52.29
2004 AW3604
23 212 Sofia Björkman Tyresö Simsällskap 2002 AL8802 50m 2:52.52
24 42 Amanda Andersson Lidingö Simklubb 2003 AS6603 50m 2:52.69
25 230 Moa Nyblom Täby Sim 2005 AA5605 50m 2:53.58
26 130 Alexandra Alkas Alias Spårvägen Simförening 2006 AE2406 50m 2:54.94
27 74 Alva Hagström Simklubben Neptun 2003 AU1203 50m 2:55.02
28 216 Emma Parsons Tyresö Simsällskap 2002 BF8802 50m 2:56.94
29 299 Milla Wahlund Väsby Simsällskap 2006 AG0206 50m 3:01.73
2019-05-21 11:09:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner