2022-12-06   05:54:54
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for DM (50 m) 2019, Stockholm

Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.

Del tekmovanja

Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
37 100m Bröstsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 87 Alexandra Vartiainen Simklubben Neptun 2001 BW1801 50m 1:12.90
2 280 Julia Björkén Väsby Simsällskap 2001 AL1601 50m 1:13.06
3 55 Linnea Lindberg Simklubben Neptun 1996 AL7696 50m 1:13.39
4 122 Julia Augustsson Spårvägen Simförening 2000 BC9200 50m 1:13.87
5 148 Caroline Wallenborg Stockholms
Kappsimningsklubb
2000 AL3800 50m 1:13.88
6 301 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 BN3604 50m 1:14.20
7 45 Cecilia Viberg Lidingö Simklubb 2003 AU1603 50m 1:14.59
8 364 Lea Granert Stockholmspolisens IF SF 2001 BQ1401 50m 1:15.65
9 236 Ingrid Franks Täby Sim 2003 AT5603 50m 1:15.73
10 24 Moa Arvehed Järfälla Simsällskap 2003 AT7803 50m 1:16.05
11 156 Hilma Brunnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2003 BI0603 50m 1:16.50
12 327 Sophia Norén Solna Sundbyberg SS 04 1998 AN9698 50m 1:16.52
13 234 Embla Börjesson Täby Sim 2002 AZ1802 50m 1:16.55
14 155 Nora Segerström Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 BM0802 50m 1:16.55
15 233 Smilla Hedlund Täby Sim 50m 1:16.88
2001 BH5801
16 60 Mikaela Bergh Simklubben Neptun 50m 1:16.93
1999 AK5299
17 285 Tuva Björkén Väsby Simsällskap 50m 1:17.09
2003 AC0603
18 176 Vilma Lindberg Södertälje Simsällskap 50m 1:17.16
2004 AL9204
19 76 Isabelle Brodd Simklubben Neptun 50m 1:17.49
2003 AU4803
20 42 Amanda Andersson Lidingö Simklubb 50m 1:17.52
2003 AS6603
21 254 Mathilda Sandberg Täby Sim 50m 1:17.61
2005 BR2805
22 227 Jennifer Nyblom Täby Sim 50m 1:17.73
2003 AC1603
23 207 Sara Arnö Turebergs Simklubb 50m 1:18.11
2004 AA1208
24 124 Linn Herlin Spårvägen Simförening 50m 1:18.14
2002 AU6402
25 74 Alva Hagström Simklubben Neptun 50m 1:18.68
2003 AU1203
26 274 Cornelia Eklund Väsby Simsällskap 50m 1:18.90
2000 AC1800
27 157 Sara Torstensson Stockholms
Kappsimningsklubb
50m 1:19.02
2004 AW3604
28 242 Engla Ellbrant Täby Sim 2004 AK2204 50m 1:19.73
29 181 Jennifer Mardo Södertälje Simsällskap 2005 AW1405 50m 1:20.14
30 165 Alida Ramdén Södertälje Simsällskap 1997 AP0297 50m 1:20.32
31 212 Sofia Björkman Tyresö Simsällskap 2002 AL8802 50m 1:20.41
32 297 Alice Lindgren Väsby Simsällskap 2005 AK3405 50m 1:20.41
33 230 Moa Nyblom Täby Sim 2005 AA5605 50m 1:20.44
34 225 Julia Franks Täby Sim 2000 AR5400 50m 1:20.54
35 247 Tindra Håbro Karjanmaa Täby Sim 2004 BA2204 50m 1:21.64
36 23 Josefine Iwarson Järfälla Simsällskap 2003 AT1603 50m 1:22.48
37 299 Milla Wahlund Väsby Simsällskap 2006 AG0206 50m 1:26.91
2019-05-21 11:09:01 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner