2022-10-01   06:30:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för DM (50 m) 2019, Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
4 200m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 120 Emma Sundstedt Spårvägen Simförening 1998 BE7498 50m 2:04.89
2 59 Tiffani Segerbrand Simklubben Neptun 1999 AI0699 50m 2:06.38
3 278 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 AH8201 50m 2:06.92
4 276 Louise Halldén Väsby Simsällskap 1998 AW2498 50m 2:06.99
5 7 Emma Rotstam Järfälla Simsällskap 1998 AF7498 50m 2:07.59
6 238 Esther Rydbeck Nordén Täby Sim 2001 BN8801 50m 2:08.39
7 282 Ebba Andersson Väsby Simsällskap 2001 AL2601 50m 2:08.88
8 338 Sofia Voigt Solna Sundbyberg SS 04 2003 BF0803 50m 2:10.17
9 69 Vilma Brolund Simklubben Neptun 2001 AO9801 50m 2:10.84
10 198 Astrid Eriksson Turebergs Simklubb 2001 AD1201 50m 2:11.72
11 237 Thilda Ström Täby Sim 2003 AT5803 50m 2:11.95
12 324 Jennifer Bergström Åkersberga Simsällskap 2002 AA9402 50m 2:12.21
13 64 Linnea Gyllberg Simklubben Neptun 2000 AL4800 50m 2:12.51
14 292 Elin Peng Väsby Simsällskap 2003 AJ7603 50m 2:12.78
15 199 Olivia Stille Turebergs Simklubb 2000 AJ7600 50m 2:14.41
16 89 Filippa Hammarén Simklubben Neptun 2002 BY2602 50m 2:14.69
17 295 Amanda Takala Väsby Simsällskap 2004 AP3804 50m 2:14.97
18 208 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 50m 2:15.28
19 18 Amanda Lindqvist Järfälla Simsällskap 2002 AU6202 50m 2:15.31
20 235 Jennie Ewerbring Täby Sim 2003 AT6603 50m 2:16.07
21 160 Ella  Bolmstrand Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BR5804 50m 2:16.27
22 158 Elvira Lönnberg Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AD9606 25m 2:16.89
23 119 Anna Viinapuu Spårvägen Simförening 2000 AH8400 50m 2:16.96
24 124 Linn Herlin Spårvägen Simförening 2002 AU6402 50m 2:17.07
25 280 Julia Björkén Väsby Simsällskap 2001 AL1601 50m 2:17.16
26 116 Isabelle Hanson Spårvägen Simförening 1998 AB4298 50m 2:17.34
27 87 Alexandra Vartiainen Simklubben Neptun 2001 BW1801 50m 2:17.46
28 23 Josefine Iwarson Järfälla Simsällskap 2003 AT1603 50m 2:17.51
29 79 Madicken Eriksson Simklubben Neptun 2003 AX8203 50m 2:18.41
30 298 Felicia Brännbäck Väsby Simsällskap 2006 AC4606 50m 2:18.50
31 205 Astrid Nilsson Turebergs Simklubb 2003 AQ9403 50m 2:18.55
32 172 Filippa Malmström Södertälje Simsällskap 2003 AK3803 50m 2:18.56
33 227 Jennifer Nyblom Täby Sim 2003 AC1603 50m 2:18.88
34 75 Elsa Djuphammar Simklubben Neptun 2003 AU0403 50m 2:19.24
35 83 Iris Martinsson Simklubben Neptun 2005 AF3405 50m 2:19.43
36 247 Tindra Håbro Karjanmaa Täby Sim 2004 BA2204 50m 2:19.47
37 248 Filippa Bolling Täby Sim 2004 BA8404 50m 2:19.70
38 154 Elsa Kärvestedt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG9605 50m 2:20.04
39 176 Vilma Lindberg Södertälje Simsällskap 2004 AL9204 50m 2:20.29
40 201 Yasemin Uzum Turebergs Simklubb 2003 AI3403 50m 2:20.55
41 234 Embla Börjesson Täby Sim 2002 AZ1802 50m 2:20.74
42 15 Emma Hansson Järfälla Simsällskap 2002 AQ9602 50m 2:20.75
43 12 Louise Larsson Järfälla Simsällskap 2002 AH2802 50m 2:20.75
44 122 Julia Augustsson Spårvägen Simförening 2000 BC9200 50m 2:20.99
45 196 Maja Frejd Södertörns Simsällskap 2004 BL8404 50m 2:21.04
46 285 Tuva Björkén Väsby Simsällskap 2003 AC0603 50m 2:21.09
47 212 Sofia Björkman Tyresö Simsällskap 2002 AL8802 50m 2:21.80
48 78 Vendela Hillström Simklubben Neptun 2003 AW5803 50m 2:21.98
49 19 Louise Hertegren Järfälla Simsällskap 2004 AD0604 50m 2:22.06
50 253 Olivia Svensson Täby Sim 2003 CA4203 50m 2:22.25
51 202 Julia Häglund Turebergs Simklubb 2003 AI1403 50m 2:22.46
52 301 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 BN3604 50m 2:22.70
53 300 Linn Melander Väsby Simsällskap 2005 AR0205 50m 2:22.96
54 381 Helena Fältman Täby Sim 1980 AB1680 50m 2:37.40 S10
2019-05-21 11:08:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner