2022-07-03   11:10:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Polisen HEAD summer Cup 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Startlista
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
26 100m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 7 Urs-Laurin Bludau SWV TuR Dresden 1998 50m 1:04.70
2 515 Filip Antlöv Södertörns Simsällskap 1998 AE5998 25m 1:05.94
3 718 Esbjörn Ohlsson Stockholmspolisens IF SF 1996 AL5196 25m 1:06.83
4 400 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 25m 1:07.35
5 398 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 25m 1:09.41
6 624 Theodor Sköld Väsby Simsällskap 2001 AJ1701 25m 1:09.67
7 850 Naveen Asas SK Speed 2004 25m 1:09.84
8 81 August Emil Windel Stang Bærumsvømmerne 2005 25m 1:10.36
9 252 Theo Djuphammar Simklubben Neptun 2005 AC6105 25m 1:10.68
10 17 Sebastian Amundsen Trondhjems SLK 2004 50m 1:11.06
11 36 Simen Løvås Trondhjems SLK 2003 50m 1:11.22
12 802 Mihkel Melker Marran Briis Spordiklubi 2003 50m 1:11.50
13 736 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF SF 2003 AT0703 25m 1:11.96
14 769 Erland Ekholm Stockholmspolisens IF SF 1996 BA0196 50m 1:12.58
15 41 Johan Hjelseth Storstad Trondhjems SLK 2003 50m 1:13.09
16 268 Aksel Hillerström Vagli Simklubben Neptun 2006 AC8706 25m 1:14.00
17 873 Erik Bergstrand Södertälje Simsällskap 2002 AD3102 25m 1:14.15 EFT
18 343 Victor Karell Norrtälje Simklubb 2003 AF7103 25m 1:14.59
19 363 Botvid Wiell Sala Simsällskap 2005 AB3305 25m 1:14.99
20 729 Pijus Guvenius Stockholmspolisens IF SF 2003 AO0303 25m 1:15.20
21 796 Rasmus Paal Audentese Spordiklubi 2003 50m 1:16.29
22 517 Liam Björklund Södertörns Simsällskap 2003 AB6503 50m 1:16.74
23 59 Sebastian Hagen Bærumsvømmerne 2006 25m 1:17.15
24 603 Ravi Parekh Upsala Simsällskap 2005 AL7705 25m 1:17.46
25 581 Felix Do Upsala Simsällskap 2004 AF4304 25m 1:17.47
26 108 Jonas She Cheung SK Speed 2005 50m 1:17.87
27 235 Isak Gustafsson Simklubben Neptun 2001 AA5901 25m 1:18.17
28 426 Oscar Gustafson Spårvägen Simförening 2005 AR6705 25m 1:18.31
29 538 Gustav Storell Södertörns Simsällskap 2006 AL4106 25m 1:18.56
30 584 Alexander Karlsson Upsala Simsällskap 2002 AQ4102 25m 1:18.65
31 232 Martin Gertz Lidingö Simklubb 2005 AU7905 25m 1:18.74
32 91 Elilan Gregory Skjetten Svømming 2003 25m 1:20.79
33 689 Alexander Youssef Solna Sundbyberg SS 04 2004 AS2504 25m 1:20.79
34 625 Ludvig Ahlström Väsby Simsällskap 2002 AK8302 50m 1:20.88
35 296 Marcus Lundgren Simklubben Neptun 2006 AN1506 25m 1:20.91
36 103 Henning Raknerud Soelberg Skjetten Svømming 2003 50m 1:21.09
37 610 Ludvig Glantz Upsala Simsällskap 2006 AJ9906 25m 1:21.20
38 411 Alan Eriksson Spårvägen Simförening 2005 AH2905 50m 1:21.95
39 56 Robert Fagervik Bærumsvømmerne 2005 25m 1:22.37
40 113 Noah Jacobsen SK Speed 2005 50m 1:22.41
41 425 Viktor Dahlberg Spårvägen Simförening 2005 AQ7105 25m 1:22.49
42 407 William Erneholm Spårvägen Simförening 2006 AD5506 25m 1:22.72
43 251 Oliver Albinzon Simklubben Neptun 2005 AC3105 25m 1:23.03
44 169 Melvin Rinaldo Gustavsbergs Simsällskap 2005 AA5905 25m 1:23.10
45 778 Artur Ots Audentese Spordiklubi 2007 50m 1:23.28
46 592 Lukas  Höglund Upsala Simsällskap 2004 AK0904 25m 1:23.64
47 47 Axel Wium Arneson Bærumsvømmerne 2005 25m 1:23.85
48 416 John Ström Spårvägen Simförening 2004 AQ9704 25m 1:23.95
49 498 Albin Tetli Södertälje Simsällskap 2005 AR9705 25m 1:24.38
50 520 Oskar Hägglund Södertörns Simsällskap 1999 AW5399 25m 1:24.48
51 229 Axel Gustavsson Lidingö Simklubb 2005 AK8705 25m 1:24.61
52 151 Linus von Hofsten Falu Simsällskap 2006 AN6306 25m 1:25.10
53 53 Sindre Kalvø Dalby Bærumsvømmerne 2005 25m 1:25.64
54 587 Rasmus Loklint Upsala Simsällskap 2005 AD2105 25m 1:26.29
55 22 Even Kristoffer Bøckman Trondhjems SLK 2003 50m 1:26.72
56 297 Oliver Rundström Simklubben Neptun 2008 AC9108 25m 1:26.74
57 565 Emil Johanson Södertörns Simsällskap 2005 AX4105 50m 1:26.76
58 367 Felix Mårvad Sala Simsällskap 2003 AS2303 25m 1:27.15
59 204 Bilal Mustefa Järfälla Simsällskap 2004 AW4304 25m 1:27.37
60 295 Vincent Nordlander Simklubben Neptun 2007 AF2707 25m 1:29.05
61 601 Tage Helin Upsala Simsällskap 2007 AB2907 25m 1:29.45
62 537 Filip Hägglund Södertörns Simsällskap 2004 AV5304 25m 1:29.47
63 443 Felix Norlin Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6705 50m 1:29.48
64 620 Oliver Munn Upsala Simsällskap 2007 AK7907 25m 1:29.55
65 410 Anton Jöngren Spårvägen Simförening 2006 AD5706 25m 1:29.93
66 664 William Wu Väsby Simsällskap 2003 BA4503 25m 1:29.98
67 99 Fillip Sigvartsen Skjetten Svømming 2005 50m 1:30.29
68 32 Sigurd Leirgulen Trondhjems SLK 2004 50m 1:30.36
69 166 Max Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2003 AG0703 25m 1:30.47
70 650 Junes Khattab Väsby Simsällskap 2006 AK0106 25m 1:30.71
71 16 Tamer Abuzid Trondhjems SLK 2004 50m 1:31.10
72 96 Tarik Muratovic Skjetten Svømming 2005 25m 1:31.35
73 813 Aaron Sepp Orca Swim Club 2006 50m 1:31.40
74 573 Noa Sigfelt Södertörns Simsällskap 2003 BR1303 25m 1:31.92
75 613 Gabriel Leijon Upsala Simsällskap 2006 AL8706 25m 1:32.25
76 29 Jon Noé Høye Trondhjems SLK 2004 50m 1:32.78
77 124 Alexander Wang SK Speed 2006 50m 1:32.97
78 643 Theo Takala Väsby Simsällskap 2007 AC5907 25m 1:33.38
79 534 Julius Dorch Juliusson Södertörns Simsällskap 2007 AC7707 25m 1:33.50
80 182 Albin Glaas Harnäs Skutskär Simsällskap 2006 AN4706 25m 1:33.57
81 844 Mats Nikolai Maroni Johan Bergens Svømme Club 2005 50m 1:33.96
82 11 Ivar Aigin Schanche Dalse Karasjok SK 2006 50m 1:34.31
83 368 William Struwe Sala Simsällskap 2006 AE1306 25m 1:34.86
84 682 Neo Carlberg Solna Sundbyberg SS 04 2005 AA8505 25m 1:35.00
85 83 Sander Kiær Sørensen Bærumsvømmerne 2007 25m 1:35.14
86 646 Colin Rosén Väsby Simsällskap 2008 AB7108 25m 1:35.39
87 465 Simon Ryd Sundsvalls Simsällskap 2005 AR0505 50m 1:35.61
88 435 Ludwig Höijer Spårvägen Simförening 2006 AR6506 25m 1:36.82
89 195 Arvin Parsa Järfälla Simsällskap 2006 AB7106 25m 1:37.00
90 121 Benjamin Einar G. Trumpy SK Speed 2006 50m 1:37.13
91 88 Sebastian Bergum Skjetten Svømming 2007 50m 1:37.54
92 82 Lukas Johansen Strande Bærumsvømmerne 2006 25m 1:38.13
93 106 Isak Emilian Arnesen SK Speed 2006 50m 1:38.23
94 647 Henrik Fjellström Väsby Simsällskap 2006 AJ3906 25m 1:38.29
95 190 Nils Edberg Harnäs Skutskär Simsällskap 2008 AI0508 25m 1:39.30
96 544 Moritz  Karlsson Södertörns Simsällskap 2008 AC8908 25m 1:39.41
97 739 Mikail Arslan Stockholmspolisens IF SF 2005 AH9305 25m 1:39.47
98 427 Brian Eriksson Spårvägen Simförening 2007 AF1907 25m 1:39.52
99 424 Nathanael Alexandersson Spårvägen Simförening 2006 AJ7706 25m 1:39.83
100 602 Artur Norman Upsala Simsällskap 2005 AL2705 25m 1:40.22
101 208 Melvin Eriksson Järfälla Simsällskap 2008 AC6308 25m 1:40.60
102 183 Elliot Ekman Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AG6907 25m 1:41.72
103 599 Johannes Fischer Upsala Simsällskap 2007 AA1907 25m 1:41.89
104 607 Arvid Högström Upsala Simsällskap 2006 AI3306 25m 1:42.22
105 320 Jonatan Edin Simklubben Neptun 2008 AG8908 25m 1:42.61
106 768 Gabriel Romero Stockholmspolisens IF SF 2006 AX6706 25m 1:43.15
107 180 Axel Pagard Harnäs Skutskär Simsällskap 2006 AM1506 25m 1:43.88
108 156 Eric Viker Falu Simsällskap 2008 AG7308 25m 1:45.35
109 62 Daniel Ta Helland Bærumsvømmerne 2004 25m 1:45.40
110 107 Pelle Basmo Bjerkli SK Speed 2006 50m 1:45.90
111 374 Eric Hörnstedt Sala Simsällskap 2008 AH7508 25m 1:46.39
112 396 Albert Sharpe Skuru Idrottsklubb 2008 AL4308 25m 1:46.49
113 747 Arvid  Elfwing Stockholmspolisens IF SF 2006 AO7906 25m 1:46.65
114 378 Isak Samuelsson Sala Simsällskap 2006 AU3306 25m 1:48.25
115 558 Viggo Hanikat Södertörns Simsällskap 2009 AD4109 50m 1:48.38
116 489 Sixten  Selander Södertälje Simsällskap 2006 AF3906 25m 1:48.87
117 556 Jhona Netzell rosendahl Södertörns Simsällskap 2009 AC1909 25m 1:49.19
118 161 Linus Bäcke Falu Simsällskap 2006 AW0906 25m 1:49.53
119 370 Axel Eriksson Sala Simsällskap 2006 AP4906 25m 1:49.89
120 748 Oliver Hagberg Stockholmspolisens IF SF 2006 AO9906 25m 1:50.57
121 755 Frank Floren Stockholmspolisens IF SF 2007 AM5107 25m 1:51.21
122 752 Gustav Stridh Stockholmspolisens IF SF 2008 AG5908 25m 1:52.58
123 757 Theodore McMillan Stockholmspolisens IF SF 2007 AM0307 25m 1:53.03
124 244 Ludvig Rasmuson Simklubben Neptun 2001 AT1901 25m 1:54.89
125 13 Jonas Mortelmans Somby Karasjok SK 2007 25m 1:56.56
126 202 Victor Sundberg Järfälla Simsällskap 2006 AK2906 25m 1:56.72
127 658 Noah Björkhed Väsby Simsällskap 2007 AI4307 25m 1:57.74
128 608 Malte Andersson Upsala Simsällskap 2007 AC7507 25m 1:58.41
129 663 Oliver Martin Väsby Simsällskap 2008 AI3908 25m 2:00.46
130 671 Elias Bergfeldt Väsby Simsällskap 2007 AS3307 25m 2:00.53
131 714 Melker Larsson Solna Sundbyberg SS 04 2008 AK3508 25m 2:01.47
132 139 Lucas Yousef Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2004 AZ4504 50m 2:02.29
133 462 Anton Ericsson Sundsvalls Simsällskap 2008 AA6708 25m 2:04.80
134 756 Mete Ahmet Arslan Stockholmspolisens IF SF 2007 AL7907 25m 2:13.32
135 662 Milo Peterson Väsby Simsällskap 2009 AB4909 50m EFT
136 436 Otto von Arronet Spårvägen Simförening 2009 AC5509 50m
137 220 Robin Sjöberg Järfälla Simsällskap 2005 AY3305 50m
138 441 Anton Hagspiel Stockholms
Kappsimningsklubb
2009 AA8309 50m
139 563 Anton Chubakov Södertörns Simsällskap 2010 AB8110 50m
140 323 Lo Sanderfelt Simklubben Neptun 2004 AZ9904 50m
141 847 Aksel Koefoed Thygesen Bergens Svømme Club 2006 50m
142 340 Martin Prochazka Simklubben Neptun 2006 AX3706 50m
143 654 Elton Rosén Väsby Simsällskap 2010 AA8310 50m
2019-06-28 09:43:54 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner