Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 lörd
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim PO AB
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
SWEBAR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
939 |
1 |
|
Felix Lindström |
2002 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
935 |
2 |
|
Alexander Jansson |
2002 |
SK NEPTUN |
34.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
792 |
3 |
|
Hugo Lundströmer |
2003 |
SK NEPTUN |
34.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
988 |
4 |
|
Aydin Sahifi |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
33.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1228 |
5 |
|
Sebastian Hosokawa |
2002 |
ÅKERSBERGA |
33.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
712 |
6 |
|
Joel Aggefors |
2003 |
GUSTAVSBER |
34.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
653 |
7 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
BOTK-RÖNN |
35.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim PO AB |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
649 |
1 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
BOTK-RÖNN |
32.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1258 |
2 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
SS04 |
31.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
996 |
3 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
30.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
799 |
4 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
SK NEPTUN |
30.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
750 |
5 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
LIDINGÖ SK |
30.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1147 |
6 |
|
Filip Westlund |
2003 |
TUREBERG |
31.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
679 |
7 |
|
Elias Paulson |
2000 |
ESKILSTUNA |
32.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1244 |
8 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
SS04 |
32.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim PO AB |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1079 |
1 |
|
Oskar Hägglund |
1999 |
SÖDERTÖRN |
30.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1066 |
2 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
SÖDERTÖRN |
30.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
702 |
3 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
GUSTAVSBER |
29.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1242 |
4 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
SS04 |
29.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
684 |
5 |
|
Axel Thorsén |
2003 |
ESKILSTUNA |
29.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1157 |
6 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
TYRESÖ SS |
29.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
972 |
7 |
|
Victor Bäckström |
2003 |
SKURU IK |
30.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
789 |
8 |
|
Malte Norberg |
2003 |
SK NEPTUN |
30.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim PO AB |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
721 |
1 |
|
Hugo Malmberg |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
29.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1253 |
2 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
SS04 |
29.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1212 |
3 |
|
Jesper Granath |
2002 |
WISBY SS |
28.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1235 |
4 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
SS04 |
28.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1236 |
5 |
|
Isac Böschen |
2002 |
SS04 |
28.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
745 |
6 |
|
Markus Sandh |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
28.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1018 |
7 |
|
Jakub Majta |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
29.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
934 |
8 |
|
Felix Engelbrektson |
2000 |
SK NEPTUN |
29.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim PO AB |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
751 |
1 |
|
Noah Stenström |
2000 |
LIDINGÖ SK |
27.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1073 |
2 |
|
Johan Gutierrez |
2002 |
SÖDERTÖRN |
27.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
966 |
3 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
SKURU IK |
26.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1187 |
4 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
TÄBY SIM |
26.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1237 |
5 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
SS04 |
26.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1238 |
6 |
|
Johan Hennert |
2001 |
SS04 |
26.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
853 |
7 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
SK NEPTUN |
27.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1000 |
8 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
28.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim PO AB |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1057 |
1 |
|
Anton Mylläri |
2001 |
SÖDERTÖRN |
25.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
778 |
2 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
SK NEPTUN |
25.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
765 |
3 |
|
Linus Magnusson |
1990 |
SK NEPTUN |
24.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1052 |
4 |
|
Jesper Jonsson |
1993 |
SÖDERTÖRN |
24.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
766 |
5 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
SK NEPTUN |
24.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
668 |
6 |
|
William Brand |
1998 |
ESKILSTUNA |
25.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1313 |
7 |
|
Ibrahim Ezzat |
2002 |
AUi |
25.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1067 |
8 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
SÖDERTÖRN |
26.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 16:28:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|