Program för Cup 2 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Extralopp Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
53 |
2 |
|
Vilgot Blanck |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:48.24 |
|
100m Bröstsim |
|
45 |
3 |
|
Konstantinos Georgiadis Thriskos |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:41.01 |
|
|
|
|
|
100m Frisim |
|
78 |
4 |
|
Teodor Ström |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:41.70 |
|
100m Ryggsim |
|
68 |
5 |
|
Wilmer Riisgaard |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
|
|
|
|
|
|
100m Fjärilsim |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Extralopp Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
1 |
|
Otto von Arronet |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
1:38.17 |
|
|
|
|
|
100m Frisim |
|
27 |
2 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:29.93 |
|
100m Bröstsim |
|
72 |
3 |
|
Vidar Karlström |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:25.35 |
|
|
|
|
|
100m Frisim |
|
26 |
4 |
|
David Holmberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:26.37 |
|
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
5 |
|
Kristian Kasper |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:33.63 |
|
100m Bröstsim |
|
56 |
6 |
|
Brian Eriksson |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:39.52 |
|
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Extralopp Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1 |
|
Eskil Joss Erkenvåg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:18.34 |
|
100m Frisim |
|
55 |
2 |
|
Oscar Gustafson |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:15.31 |
|
100m Ryggsim |
|
17 |
3 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:10.56 |
|
100m Bröstsim |
|
28 |
4 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:13.25 |
|
100m Medley |
|
30 |
5 |
|
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:16.96 |
|
100m Ryggsim |
|
51 |
6 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:22.49 |
|
|
|
|
|
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Extralopp Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1 |
|
Gustav Annas |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:09.41 |
|
100m Bröstsim |
|
41 |
2 |
|
Nils Backlund |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
100m Fjärilsim |
|
69 |
3 |
|
Aron Ekblad |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:01.96 |
|
100m Frisim |
|
40 |
4 |
|
Jakub Majta |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
100m Fjärilsim |
|
43 |
5 |
|
Ludvig Alverfors |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
1:06.72 |
|
100m Frisim |
|
33 |
6 |
|
John Ström |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
100m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-23 21:42:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|