2022-07-04   13:28:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 11 juli 2019 kl. 16.00

Document
Heatlista
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
Gren 6, 100m Frisim Flickor
Final 14 och yngre
Sponsor:
14oy 57.66 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Malmö SWE 2007-01-01
15 56.61 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Falun SWE 2011-01-01
16-17 56.43 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Borås SWE 2012-01-01
FM 14oy 1:00.76 Sofia Henningsson 2004 Skövde SS SWE Malmö SWE 2018-06-28
FM 15 58.26 Sofia Åstedt 2003 SK Elfsborg SWE Malmö SWE 2018-06-28
FM 16-17 56.57 Hanna Bergman 2001 SK Poseidon SWE Malmö SWE 2018-06-28
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:19
24 1 Thilda Häll 2005 ELFSBORG 1:02.15 50m
371 2 Clara Johansson 2005 OSBY SS 1:01.50 50m
275 3 Randi Arnesen 2005 LULEÅ SS 1:00.89 50m
729 4 Sofia Abrahamsson 2005 UDDEVALLA 58.70 50m
579 5 Mathilda Sandberg 2005 TÄBY SIM 1:00.73 50m
184 6 Siri Lindén 2005 KARLSKRONA 1:01.41 50m
743 7 Erma Duratovic 2005 TRELLEBORG 1:02.02 50m
121 8 Liv Bexell 2005 HS 1:02.15 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Final 15 år
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:22
164 1 Moa Holmquist 2004 JÖNKÖPING 1:00.91 50m
106 2 Tyra Littorin 2004 HS 1:00.71 50m
55 3 Julia Lindgren 2004 FALUN 1:00.08 50m
293 4 Kristina Orban 2004 MKK 59.00 50m
512 5 Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN 59.71 50m
471 6 Ella  Bolmstrand 2004 SKK 1:00.62 50m
539 7 Maja Blomliden 2004 SK TRITON 1:00.90 50m
551 8 Selma Holmer 2004 TUREBERG 1:01.13 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Final 16-17 år
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:25
753 1 Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK 59.65 50m
437 2 Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS 58.82 50m
401 3 Emilia Rönningdal 2002 S 71 58.54 50m
353 4 Gloria Muzito 2002 NJURUNDA 57.79 50m
14 5 Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG 58.31 50m
434 6 Trine Forss 2003 SKÖVDE SS 58.65 50m
666 7 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS 59.49 50m
608 8 Linnéa Englund 2003 VARBERG 59.65 50m
2019-07-11 13:05:54 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner