2022-08-10   07:56:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 11 juli 2019 kl. 16.00

Document
Heatlista
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
Gren 8, 200m Medley Flickor
Final 14 och yngre
Sponsor:
14oy 2:21.07 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap SWE Centralbadet SWE 2019-07-11
15 2:19.96 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Falun SWE 2011-01-01
16-17 2:19.31 Lovisa Eriksson 1993 Täby S SWE Malmö SWE 2009-01-01
FM 14oy 2:21.09 Emelie Fast 2004 Södertörns SS SWE Malmö SWE 2018-06-28
FM 15 2:21.67 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings SS SWE Malmö SWE 2018-06-28
FM 16-17 2:21.53 Edith Jernstedt 2002 Västerås SS SWE Malmö SWE 2018-06-28
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:47
260 1 Märta Högfeldt 2005 LASS 2:34.11 50m
732 2 Lina Nielsen 2005 UDDEVALLA 2:31.87 50m
360 3 Ebba Holgersson 2005 NKK 2:30.89 50m
404 4 Lisa Nystrand 2006 SALA SS 2:21.07 50m
729 5 Sofia Abrahamsson 2005 UDDEVALLA 2:27.85 50m
579 6 Mathilda Sandberg 2005 TÄBY SIM 2:31.21 50m
121 7 Liv Bexell 2005 HS 2:34.03 50m
115 8 Hildur Andersson 2005 HS 2:34.88 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Final 15 år
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:52
648 1 Amanda Takala 2004 VÄSBY SS 2:32.16 50m
55 2 Julia Lindgren 2004 FALUN 2:29.11 50m
251 3 Thilde Smedbäck 2004 LASS 2:27.38 50m
512 4 Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN 2:22.33 50m
288 5 Tea Winblad 2004 MKK 2:25.77 50m
655 6 Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS 2:28.36 50m
164 7 Moa Holmquist 2004 JÖNKÖPING 2:29.57 50m
336 8 Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN 2:32.85 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Final 16-17 år
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:56
730 1 Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA 2:26.55 50m
350 2 Elise Öberg 2002 NJURUNDA 2:25.10 50m
665 3 Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS 2:23.13 50m
152 4 Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING 2:20.87 50m
401 5 Emilia Rönningdal 2002 S 71 2:22.74 50m
228 6 Mellie Wijk 2002 SK LAXEN 2:24.04 50m
135 7 Linnea Gipperth 2003 JÄRFÄLLA S 2:25.86 50m
671 8 Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS 2:26.87 50m
2019-07-11 13:05:54 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner