Program för Sum-Sim (50m) 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 12 juli 2019 kl. 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Norrköpings KK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar
|
Försök 1 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14oy |
2:13.94 |
|
Linus Junefelt |
1992 |
Jönköpings SS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2006-01-01 |
|
|
15 |
2:07.79 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla S |
SWE |
Linköping |
SWE |
2016-01-01 |
|
|
16-17 |
2:04.92 |
|
Emil Hassling |
2000 |
Landskrona S |
SWE |
Malmö |
SWE |
2017-01-01 |
|
|
FM 14oy |
2:17.69 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö KK |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-06-29 |
|
|
FM 15 |
2:14.15 |
|
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla S |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-06-29 |
|
|
FM 16-17 |
2:05.26 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla S |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-06-29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
1 |
|
Lucas Bontidean |
2005 |
POSEIDON |
2:33.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
522 |
2 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
SÖDERTÖRN |
2:32.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
3 |
|
Oliver Harper |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
2:32.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
4 |
|
Lucas Humling |
2005 |
SANDVIKEN |
2:31.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
576 |
5 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
TÄBY SIM |
2:31.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
744 |
6 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
TRELLEBORG |
2:32.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
513 |
7 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
SÖDERTÖRN |
2:32.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar |
Försök 2 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
656 |
1 |
|
Johan Montero |
2005 |
VÄSBY SS |
2:31.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
2 |
|
Tim Nageus |
2005 |
ELFSBORG |
2:31.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
3 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
GÄVLE SS |
2:30.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
405 |
4 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
SALA SS |
2:30.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
393 |
5 |
|
Jakob Lindskoug |
2004 |
POSEIDON |
2:30.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
698 |
6 |
|
Gustaf Stokholm |
2004 |
ÄNGELHOLM |
2:31.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
7 |
|
David Bergqvist |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:31.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
8 |
|
Leopold Grinnemo |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:31.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar |
Försök 3 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
467 |
1 |
|
Vincent Flores |
2005 |
SKK |
2:30.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
2 |
|
Malte Svensson |
2005 |
HS |
2:29.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
3 |
|
Seth Nillund |
2005 |
MKK |
2:29.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
602 |
4 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
UPSALA S |
2:29.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
5 |
|
Max Grubesic |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:29.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
6 |
|
Nayan Ljungholm |
2005 |
POSEIDON |
2:29.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
701 |
7 |
|
Joel Nilsson |
2005 |
ÄNGELHOLM |
2:29.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
8 |
|
Levente Nagy |
2005 |
LJUNGBY SS |
2:30.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar |
Försök 4 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
1 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
SALA SS |
2:29.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
693 |
2 |
|
Aron Persson |
2004 |
YSTADS SS |
2:29.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
717 |
3 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
SK ÄGIR |
2:28.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
4 |
|
Gustav Fahlström |
2005 |
MOTALA SS |
2:28.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
449 |
5 |
|
Einar Styrman |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:28.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
6 |
|
Olle Olsson |
2004 |
HS |
2:28.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
7 |
|
Alexander Johansson |
2004 |
KUNGSBACKA |
2:29.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
8 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
SK NEPTUN |
2:29.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar |
Försök 5 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
731 |
1 |
|
Elias Robertsson |
2004 |
UDDEVALLA |
2:28.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
741 |
2 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
TRELLEBORG |
2:27.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
3 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
KARLSTAD |
2:27.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
4 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
LULEÅ SS |
2:27.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
5 |
|
Max Swegmark |
2004 |
MASS |
2:27.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
6 |
|
Markus Stahre |
2004 |
LASS |
2:27.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
699 |
7 |
|
Axel Vaide |
2005 |
ÄNGELHOLM |
2:28.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
8 |
|
Bill Beckman |
2005 |
MKK |
2:28.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar |
Försök 6 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
1 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
SK NEPTUN |
2:27.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
2 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
S 71 |
2:26.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
3 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
ELFSBORG |
2:26.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
4 |
|
Jacob Langell |
2005 |
HS |
2:26.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
609 |
5 |
|
Malte Almqvist |
2004 |
VARBERG |
2:26.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
6 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
2:26.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
334 |
7 |
|
Gustavs Cerps |
2004 |
SK NEPTUN |
2:26.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
8 |
|
Kasper Nygren |
2004 |
HS |
2:27.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar |
Försök 7 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
1 |
|
Niklas Andersson |
2005 |
HS |
2:25.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
747 |
2 |
|
Gustav Niring |
2004 |
SPIF SF |
2:25.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
454 |
3 |
|
Jakub Majta |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:24.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
4 |
|
Gustav Edlund |
2004 |
LASS |
2:23.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
5 |
|
Gabriel Eriksson |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:23.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
6 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
2:24.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
7 |
|
Henry Plavans |
2005 |
SÖDERTÖRN |
2:25.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
8 |
|
Anton Witzell |
2004 |
SK LÖDDE |
2:25.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar |
Försök 8 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
1 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
MASS |
2:23.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
630 |
2 |
|
Elias Lyth |
2004 |
WISBY SS |
2:23.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
494 |
3 |
|
Erik Lööw |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:22.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
4 |
|
Anton Hegmegi |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:22.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
5 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
SK NEPTUN |
2:22.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
6 |
|
Alan Jovic |
2004 |
HS |
2:22.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
519 |
7 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:23.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
8 |
|
Felix Tjärnberg |
2005 |
HS |
2:23.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar |
Försök 9 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1 |
|
David Reinholdsson |
2002 |
ELFSBORG |
2:21.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
2 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:21.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
3 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
MOTALA SS |
2:21.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
517 |
4 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
SÖDERTÖRN |
2:20.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
5 |
|
Birkan Ates |
2002 |
SS DELFIN |
2:20.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
722 |
6 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
SS04 |
2:21.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
7 |
|
Job Sanders |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:21.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
684 |
8 |
|
Oskar Axandersson |
2002 |
VÄXJÖ SS |
2:21.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar |
Försök 10 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
1 |
|
Max Leisten |
2002 |
KARLSTAD |
2:19.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
2 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
MKK |
2:17.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
3 |
|
Nils Wergeland |
2002 |
POSEIDON |
2:16.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
632 |
4 |
|
Erik Stensson |
2002 |
VÄRNAMO SS |
2:11.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
5 |
|
John Brolin |
2002 |
HS |
2:15.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
448 |
6 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:17.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
7 |
|
William Lundblad |
2004 |
HS |
2:19.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
700 |
8 |
|
Stig Greiner |
2003 |
ÄNGELHOLM |
2:19.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar |
Försök 11 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
640 |
1 |
|
William Lernå |
2002 |
VÄSBY SS |
2:19.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
2 |
|
Simon Persson |
2003 |
KK KARPEN |
2:17.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
3 |
|
Carl Gerstenfeld |
2002 |
MKK |
2:16.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
558 |
4 |
|
Julius Gustavsson |
2002 |
TÄBY SIM |
2:10.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
620 |
5 |
|
Johannes Strömberg |
2002 |
VELLINGE-N |
2:15.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
6 |
|
Robin Björklund |
2002 |
NJURUNDA |
2:17.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
669 |
7 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:18.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
8 |
|
Bo Beckman |
2002 |
MKK |
2:19.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar |
Försök 12 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
1 |
|
Viktor Henrysson |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:19.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
2 |
|
Gustav Lind |
2002 |
HS |
2:17.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
443 |
3 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:16.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
4 |
|
Daniel Fischer |
2002 |
HS |
2:10.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
5 |
|
Edwin Nystrand |
2002 |
SALA SS |
2:15.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
621 |
6 |
|
Hugo Stenskepp |
2003 |
VELLINGE-N |
2:16.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
647 |
7 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
VÄSBY SS |
2:18.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
599 |
8 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
2:19.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-07-11 19:29:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|