Program för Sum-Sim (50m) 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 13 juli 2019 kl. 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Norrköpings KK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar
|
Försök 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15oy |
2:09.13 |
|
Linus Junefelt |
1992 |
Jönköpings SS |
SWE |
Malmö |
SWE |
2007-01-01 |
|
|
16-17 |
2:03.74 |
|
Axel Pettersson |
1995 |
Jönköpings SS |
SWE |
Borås |
SWE |
2012-01-01 |
|
|
FM 15oy |
2:16.46 |
|
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla S |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-06-30 |
|
|
FM 16-17 |
2:09.63 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen SF |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-06-30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1 |
|
Ted Wiker |
2004 |
GUSTAVSBER |
2:29.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
2 |
|
Hugo Fransson |
2005 |
KALMAR SS |
2:29.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
3 |
|
Isak Andersson |
2004 |
MASS |
2:29.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
609 |
4 |
|
Malte Almqvist |
2004 |
VARBERG |
2:28.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
5 |
|
Max Grubesic |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:28.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
731 |
6 |
|
Elias Robertsson |
2004 |
UDDEVALLA |
2:29.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
675 |
7 |
|
Joel Brewitz |
2005 |
VÄSTERÅS |
2:29.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar |
Försök 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
604 |
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
UPSALA S |
2:28.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
698 |
2 |
|
Gustaf Stokholm |
2004 |
ÄNGELHOLM |
2:27.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
3 |
|
Max Swegmark |
2004 |
MASS |
2:27.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
4 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
2:27.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
5 |
|
Markus Stahre |
2004 |
LASS |
2:27.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
6 |
|
Albin Östlund |
2004 |
GÄVLE SS |
2:27.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
7 |
|
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
KUNGSBACKA |
2:28.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
8 |
|
Olle Olsson |
2004 |
HS |
2:28.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar |
Försök 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
441 |
1 |
|
Ville Seppälä |
2004 |
SMÅLANDSST |
2:27.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
2 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
ELFSBORG |
2:26.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
3 |
|
Carl Roos |
2004 |
ESKILSTUNA |
2:26.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
4 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
LULEÅ SS |
2:25.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
624 |
5 |
|
Eskil Ramäng |
2004 |
VELLINGE-N |
2:25.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
522 |
6 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
SÖDERTÖRN |
2:26.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
7 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
SK NEPTUN |
2:27.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
576 |
8 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
TÄBY SIM |
2:27.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar |
Försök 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
1 |
|
Niklas Andersson |
2005 |
HS |
2:24.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
2 |
|
Gabriel Eriksson |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:24.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
3 |
|
Sid Lundgren |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
2:23.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
597 |
4 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
UPSALA S |
2:23.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
455 |
5 |
|
Nils Backlund |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:23.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
645 |
6 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
VÄSBY SS |
2:24.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
7 |
|
Love Mellegård Fastén |
2003 |
GÖTEBORG |
2:24.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
8 |
|
Jacob Langell |
2005 |
HS |
2:25.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar |
Försök 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
571 |
1 |
|
Erik Åstrand |
2003 |
TÄBY SIM |
2:23.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
599 |
2 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
2:23.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
747 |
3 |
|
Gustav Niring |
2004 |
SPIF SF |
2:23.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
726 |
4 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
SS04 |
2:22.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
5 |
|
Noah Emanuelsson |
2003 |
S 02 |
2:22.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
686 |
6 |
|
Emanuel Tidåsen |
2002 |
VÄXJÖ SS |
2:23.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
481 |
7 |
|
Felix Rosenkvist |
2004 |
SK SYDSIM |
2:23.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
8 |
|
Anton Hegmegi |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:23.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar |
Försök 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
1 |
|
Emil Pettersson |
2002 |
POSEIDON |
2:21.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
2 |
|
Gustav Lind |
2002 |
HS |
2:19.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
547 |
3 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
TUREBERG |
2:17.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
4 |
|
Robin Björklund |
2002 |
NJURUNDA |
2:13.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
640 |
5 |
|
William Lernå |
2002 |
VÄSBY SS |
2:16.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
6 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
NORRTÄLJE |
2:18.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
7 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
MASS |
2:21.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
8 |
|
Harry Petersson |
2002 |
KSLS |
2:22.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar |
Försök 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
535 |
1 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SK TRITON |
2:21.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
2 |
|
Bo Beckman |
2002 |
MKK |
2:19.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
669 |
3 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:17.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
4 |
|
Emil Kernen |
2002 |
NKK |
2:09.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
5 |
|
Nils Wergeland |
2002 |
POSEIDON |
2:16.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
6 |
|
Edwin Nystrand |
2002 |
SALA SS |
2:18.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
7 |
|
Julius Grell |
2003 |
SANDVIKEN |
2:20.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
8 |
|
Gabriel Agardh |
2003 |
SK HAJEN |
2:21.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar |
Försök 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
474 |
1 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
SUNDSVALL |
2:21.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
696 |
2 |
|
Hugo Vaide |
2003 |
ÄNGELHOLM |
2:18.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
504 |
3 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
SÖDERTÖRN |
2:16.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
443 |
4 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:07.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
5 |
|
Viktor Henrysson |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:15.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
6 |
|
Anton Witzell |
2004 |
SK LÖDDE |
2:17.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
493 |
7 |
|
Theo Oerther |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:20.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
8 |
|
Carl Lingström |
2002 |
KALMAR SS |
2:21.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-07-12 19:39:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|