Program för Sum-Sim (50m) 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 14 juli 2019 kl. 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Norrköpings KK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor
|
Försök 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15oy |
2:03.98 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Malmö |
SWE |
2007-01-01 |
|
|
16-17 |
2:02.65 |
|
Louise Hansson |
1996 |
Helsingborgs S |
SWE |
Borås |
SWE |
2012-01-01 |
|
|
FM 15oy |
2:07.65 |
|
Sabina Alman |
2003 |
Luleå SS |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-07-01 |
|
|
FM 16-17 |
2:04.22 |
|
Hanna Bergman |
2001 |
SK Poseidon |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-07-01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
438 |
2 |
|
Ida Kristiansson |
2004 |
SKÖVDE SS |
2:17.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Emma Ragnarsson |
2004 |
SS DELFIN |
2:17.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
4 |
|
Siri Lindén |
2005 |
KARLSKRONA |
2:16.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
487 |
5 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
SÖDERHAMN |
2:17.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
371 |
6 |
|
Clara Johansson |
2005 |
OSBY SS |
2:17.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
608 |
7 |
|
Linnéa Englund |
2003 |
VARBERG |
2:10.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor |
Försök 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
1 |
|
Astrid Nilsson |
2004 |
OSBY SS |
2:16.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
471 |
2 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
SKK |
2:16.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
754 |
3 |
|
Julia Olsson |
2004 |
KIVIKS SK |
2:16.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
4 |
|
Nora Rogö |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:15.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
5 |
|
Elsa Andersson |
2004 |
HS |
2:16.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
6 |
|
Cajsa Wöhl |
2004 |
HS |
2:16.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
579 |
7 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
TÄBY SIM |
2:16.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
634 |
8 |
|
Nina Mirkhan |
2006 |
VÄRNAMO SS |
2:16.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor |
Försök 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
551 |
1 |
|
Selma Holmer |
2004 |
TUREBERG |
2:15.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
716 |
2 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
SK ÄGIR |
2:14.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
343 |
3 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
SK NEPTUN |
2:14.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
516 |
4 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:14.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
388 |
5 |
|
Boel Bergquist |
2003 |
POSEIDON |
2:14.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
6 |
|
Hannah Hemberg |
2002 |
GÖTEBORG |
2:14.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
648 |
7 |
|
Amanda Takala |
2004 |
VÄSBY SS |
2:14.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
8 |
|
Sofia Hein |
2004 |
GÖTEBORG |
2:15.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor |
Försök 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
442 |
1 |
|
Linn Herlin |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:14.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
2 |
|
Thilda Häll |
2005 |
ELFSBORG |
2:14.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
3 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
NJURUNDA |
2:14.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
4 |
|
Isabelle Rydahl |
2003 |
KARLSTAD |
2:13.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
755 |
5 |
|
Thea Brünjes |
2004 |
KIVIKS SK |
2:13.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
533 |
6 |
|
Mica Nolén |
2004 |
SK TRITON |
2:14.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
539 |
7 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK TRITON |
2:14.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
8 |
|
Moa Olofsson |
2002 |
OSBY SS |
2:14.40 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor |
Försök 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
1 |
|
Liv Bexell |
2005 |
HS |
2:13.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
2 |
|
Johanna Ingner |
2002 |
MKK |
2:13.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
730 |
3 |
|
Marit Cuperus |
2002 |
UDDEVALLA |
2:13.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
4 |
|
Moa Karlsson |
2002 |
POSEIDON |
2:13.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
5 |
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
2:13.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
6 |
|
Sara Nobrell |
2002 |
SK HAJEN |
2:13.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
7 |
|
Ella Gutenwik |
2004 |
SK HAJEN |
2:13.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
8 |
|
Ebba Jälminger |
2002 |
HS |
2:13.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor |
Försök 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1 |
|
Johanna Edgren |
2004 |
GÖTEBORG |
2:12.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
2 |
|
Julia Osterman |
2004 |
MKK |
2:11.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
3 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
NJURUNDA |
2:08.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
4 |
|
Kristina Orban |
2004 |
MKK |
2:07.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
5 |
|
Hilja Schimmel |
2003 |
SKÖVDE SS |
2:07.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
6 |
|
Tyra Littorin |
2004 |
HS |
2:10.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
506 |
7 |
|
Emma Roloff |
2002 |
SÖDERTÖRN |
2:12.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
8 |
|
Emilia Nordén |
2003 |
HS |
2:12.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor |
Försök 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1 |
|
Linn Thid |
2003 |
ELFSBORG |
2:12.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
2 |
|
Ebba Bladh Hazard |
2004 |
NKK |
2:10.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
666 |
3 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:08.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
4 |
|
Lucie Hanquet |
2003 |
GÖTEBORG |
2:06.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
753 |
5 |
|
Olivia Hansson |
2003 |
KIVIKS SK |
2:07.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
6 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
ESKILSTUNA |
2:10.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
564 |
7 |
|
Thilda Ström |
2003 |
TÄBY SIM |
2:11.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
680 |
8 |
|
Clara Örnhem |
2002 |
VÄXJÖ SS |
2:12.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor |
Försök 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
671 |
1 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:12.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
2 |
|
Karin Widerberg |
2003 |
SK LAXEN |
2:10.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
3 |
|
Sofia Åstedt |
2003 |
ELFSBORG |
2:08.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
4 |
|
Emilia Rönningdal |
2002 |
S 71 |
2:05.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
5 |
|
Sabina Alman |
2003 |
LULEÅ SS |
2:07.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
723 |
6 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
SS04 |
2:10.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
490 |
7 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
2:11.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
8 |
|
Selma Avdic |
2003 |
S 02 |
2:12.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-07-13 18:59:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|