Program för Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinalen
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Damer
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
SK NEPTUN |
5:25.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
785 |
2 |
|
Ida Johansson |
2006 |
VÄSBY SS |
5:23.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
536 |
3 |
|
Manya Sidén Bashouki |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
5:19.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
809 |
4 |
|
Ella Renholm |
2006 |
VÄSBY SS |
5:21.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
5 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
DANDERYD |
5:24.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
6 |
|
Alva Qvist |
2006 |
SÖDERTÖRN |
5:26.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Damer |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
844 |
1 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
ÅKERSBERGA |
5:15.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
2 |
|
Emma Persson |
2006 |
WISBY SS |
5:11.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
3 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
SKURU IK |
5:07.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
4 |
|
Ella Adman |
2006 |
WISBY SS |
5:10.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
559 |
5 |
|
Leia Ångman |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
5:14.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
6 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
SÖDERTÖRN |
5:19.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Damer |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
555 |
1 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
5:03.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
2 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
5:00.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
764 |
3 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
VÄSBY SS |
4:46.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
4 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
SKK |
4:59.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
5 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
GUSTAVSBER |
5:02.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
552 |
6 |
|
Mira Wallin |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
5:06.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 14:24:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|