Startliste for Gentofte Sommerstævne på langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Sommerstævne |
|
Udskriftsdato |
21 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
15:55 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
137 |
1 |
Iben Karlsmark |
2007 |
0716AJ |
HERLEV |
|
50m |
|
148 |
2 |
Asta Rosenkilde-Hansen |
2007 |
0792AU |
HERLEV |
|
50m |
|
149 |
3 |
Eleonora Marsner |
2009 |
0994AC |
HERLEV |
|
50m |
4:03.96 |
252 |
4 |
Mathilde Bæklund Tygesen |
2006 |
0602AW |
STT |
|
50m |
|
204 |
5 |
Karoline Drescher |
2008 |
0856AI |
GENTOFTE |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
ALLERØD |
|
50m |
3:32.73 |
144 |
2 |
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
0984AC |
HERLEV |
|
50m |
3:25.34 |
63 |
3 |
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
ROSKILDE |
|
50m |
3:18.75 |
77 |
4 |
Augusta Anemone Friis |
2006 |
0628AW |
ROSKILDE |
|
50m |
3:21.42 |
46 |
5 |
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
ALLERØD |
|
50m |
3:29.55 |
32 |
6 |
Sofie Leidecker |
2008 |
0896AA |
BIRKERØD |
|
50m |
3:40.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Zeline Maxine Helsengren Lintrup |
2007 |
0744AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:14.19 |
201 |
2 |
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
GENTOFTE |
|
50m |
3:08.91 |
190 |
3 |
Maja Vejborg |
2007 |
0772AD |
GENTOFTE |
|
50m |
3:06.81 |
140 |
4 |
Katharina Zobel |
2007 |
0748AB |
HERLEV |
|
50m |
3:08.63 |
53 |
5 |
Isabella Flach |
2008 |
0842AG |
ALLERØD |
|
50m |
3:10.76 |
82 |
6 |
Sarah Hjulgaard Eriksen |
2008 |
0896AO |
ROSKILDE |
|
50m |
3:15.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Sofja Kjeldsen |
2006 |
0694AS |
ROSKILDE |
|
50m |
3:03.59 |
185 |
2 |
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
GENTOFTE |
|
50m |
3:02.39 |
72 |
3 |
Kristine Erringsø |
2004 |
0434BD |
ROSKILDE |
|
50m |
2:51.06 |
265 |
4 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
0702AF |
VI39 |
|
50m |
2:53.59 |
151 |
5 |
Helena Honore |
2007 |
0788AQ |
HERLEV |
|
50m |
3:02.89 |
136 |
6 |
Anna Powers |
2007 |
0702AC |
HERLEV |
|
50m |
3:05.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
40 |
1 |
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:49.26 |
117 |
2 |
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:46.16 |
67 |
3 |
Fanny Grange |
2006 |
0618AV |
ROSKILDE |
|
50m |
2:45.18 |
129 |
4 |
Frederikke Fisker Jensen |
2006 |
0678AM |
HERLEV |
|
50m |
2:45.77 |
132 |
5 |
Kristine Dupont |
2007 |
0788AL |
HERLEV |
|
50m |
2:47.08 |
118 |
6 |
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
0788AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:49.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Olga Cermak |
2006 |
0682AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:43.59 |
166 |
2 |
Julia Tholstrup |
2005 |
0586BA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:42.30 |
71 |
3 |
Klara Frida Johansen |
2005 |
0586AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
2:38.44 |
22 |
4 |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
0758AI |
BIRKERØD |
|
50m |
2:41.75 |
93 |
5 |
Anna Sofie Skov |
2008 |
0874AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:42.81 |
182 |
6 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:44.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
1 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:36.28 |
68 |
2 |
Frederikke Meisner From |
2004 |
0418AM |
ROSKILDE |
|
50m |
2:33.64 |
106 |
3 |
Caja Cederblad Larsen |
2004 |
0442BD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:33.04 |
39 |
4 |
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:33.38 |
17 |
5 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:33.71 |
37 |
6 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:38.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Angela Bang Svendsen |
2008 |
0832AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:31.57 |
101 |
2 |
Maica Jensen |
2006 |
0612AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:29.31 |
96 |
3 |
Natacha Munch |
2005 |
0506AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:21.78 |
172 |
4 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
50m |
2:27.80 |
13 |
5 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
50m |
2:30.24 |
259 |
6 |
Sarah Gudme |
2007 |
0738AE |
VI39 |
|
50m |
2:31.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Anna Andersen |
2007 |
0732AK |
VI39 |
|
50m |
2:20.51 |
15 |
2 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
50m |
2:16.01 |
288 |
3 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
KØGE |
|
50m |
2:06.32 |
302 |
4 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
|
KØGE |
|
50m |
2:13.12 |
4 |
5 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
50m |
2:16.76 |
66 |
6 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
50m |
2:21.57 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:55 |
|