Ohjelma SM-Uinnit 2019
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Suomen mestaruusuinnit 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Leppävaaran uimala |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
kesä 27, 2019 to kesä 30, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
50m Perhosuinti Naiset All ages |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSE |
26.90 |
|
Emilia Pikkarainen |
1992 |
VanVe |
FIN |
Espoo |
|
16.5.2009 |
|
|
SE |
26.24 |
|
Mimosa Jallow |
1992 |
Plaani |
FIN |
Glasgow |
|
8.8.2018 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
633 |
|
Mimosa Jallow |
Kampuksen Plaani |
1994 |
94A395 |
50m |
26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
522 |
|
Jenna Laukkanen |
Swimming Club Vuokatti |
1995 |
95A962 |
50m |
26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
9 |
|
Kaisla Kollanus |
Helsingfors Simsällskap |
1993 |
93A027 |
50m |
27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
123 |
|
Fanny Teijonsalo |
Cetus Espoo |
1996 |
96A027 |
50m |
27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
551 |
|
Nea Norismaa |
Uinti Tampere |
1995 |
95A534 |
50m |
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
468 |
|
Veera Kivirinta |
Oulun Uinti 1906 |
1995 |
95A668 |
50m |
27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
91 |
|
Nea-amanda Heinola |
Nummelan Kisaajat |
2000 |
00A310 |
50m |
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
631 |
|
Susanne Hirvonen |
Kampuksen Plaani |
1997 |
97A118 |
50m |
27.78 |
|
|
9 |
520 |
|
Tessa Nurminen |
Eura Swimming Team |
|
|
50m |
27.83 |
|
|
|
1994 |
94A428 |
|
10 |
471 |
|
Reetta Kanervo |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
27.86 |
|
|
|
1999 |
99A565 |
|
11 |
337 |
|
Laura Mäki |
Raision Urheilijat |
|
|
50m |
28.02 |
|
|
|
1997 |
97A073 |
|
12 |
549 |
|
Hanna Hammar |
Uinti Tampere |
|
|
50m |
28.07 |
|
|
|
1998 |
98A182 |
|
13 |
17 |
|
Laura Kurki |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
50m |
28.10 |
|
|
|
1994 |
94A839 |
|
14 |
218 |
|
Veera Venäläinen |
Joensuun Uimaseura |
|
|
50m |
28.17 |
|
|
|
1995 |
95A717 |
|
15 |
164 |
|
Siri Auvinen |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
28.19 |
|
|
|
2002 |
02A342 |
|
16 |
396 |
|
Iida Reini |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
50m |
28.19 |
|
|
|
2000 |
00A567 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
635 |
|
Selma Soininen |
Kampuksen Plaani |
1999 |
99A279 |
50m |
28.21 |
|
|
|
|
|
18 |
319 |
|
Suvi Pulkkinen |
Hämeenlinnan Uimaseura |
1988 |
88A094 |
50m |
28.24 |
|
|
|
|
|
19 |
237 |
|
Julia Bruneau |
Lahden Uimaseura |
1999 |
99A066 |
50m |
28.39 |
|
|
|
|
|
20 |
397 |
|
Ida Konkka |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2000 |
00A573 |
50m |
28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
134 |
|
Tanja Ruohoniemi |
Cetus Espoo |
1995 |
95A598 |
50m |
28.61 |
|
|
|
|
|
22 |
540 |
|
Aino Hinkka |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2005 |
05A066 |
50m |
28.64 |
|
|
|
|
|
23 |
272 |
|
Viivi Merisalo |
Swimming Jyväskylä |
2002 |
02A419 |
50m |
28.70 |
|
|
|
|
|
24 |
137 |
|
Adelia Spångberg |
Cetus Espoo |
1999 |
99A418 |
50m |
28.86 |
|
|
|
|
|
25 |
632 |
|
Sonja Pentti |
Kampuksen Plaani |
1999 |
99A133 |
50m |
28.86 |
|
|
|
|
|
26 |
603 |
|
Nina Haltia |
Vanders |
1999 |
99A009 |
50m |
28.86 |
|
|
|
|
|
27 |
126 |
|
Emilia Eloranta |
Cetus Espoo |
1997 |
97A312 |
50m |
28.92 |
|
|
|
|
|
28 |
332 |
|
Emmi Kaunisto |
Porin Uimaseura |
2002 |
02A031 |
50m |
28.94 |
|
|
|
|
|
29 |
615 |
|
Vilja Grundström |
Vanders |
2003 |
03B185 |
50m |
28.99 |
|
|
|
|
|
30 |
238 |
|
Raakel Bärlund |
Lahden Uimaseura |
2001 |
01A081 |
50m |
29.04 |
|
|
|
|
|
31 |
333 |
|
Anniina Murto |
Porin Uimaseura |
2001 |
01A677 |
50m |
29.09 |
|
|
|
|
|
32 |
367 |
|
Aino Puomila |
TaTu Tampere |
1992 |
92A782 |
50m |
29.09 |
|
|
|
|
|
33 |
640 |
|
Jenni Moisio |
Kampuksen Plaani |
2002 |
02A607 |
50m |
29.12 |
|
|
|
|
|
34 |
368 |
|
Annika Karinkanta |
TaTu Tampere |
2000 |
00A300 |
50m |
29.21 |
|
|
|
|
|
35 |
33 |
|
Kiira Mauranen |
Helsingfors Simsällskap |
1999 |
99B133 |
50m |
29.21 |
|
|
|
|
|
36 |
374 |
|
Ida Hulkko |
TaTu Tampere |
1998 |
98B105 |
50m |
29.22 |
|
|
|
|
|
37 |
267 |
|
Jenni Lampi |
Swimming Jyväskylä |
2000 |
00A178 |
50m |
29.27 |
|
|
|
|
|
38 |
371 |
|
Netta Nyberg |
TaTu Tampere |
2001 |
01A250 |
50m |
29.32 |
|
|
|
|
|
39 |
117 |
|
Karla Tiainen |
Simmis Wanda |
2005 |
05A246 |
50m |
29.33 |
|
|
|
|
|
40 |
181 |
|
Dina Sadojevic Jelacik |
Cetus Espoo |
2004 |
04A482 |
50m |
29.40 |
|
|
|
|
|
41 |
361 |
|
Amanda Suihkonen |
TaTu Tampere |
1995 |
95A544 |
50m |
29.40 |
|
|
|
|
|
42 |
12 |
|
Hanna Kareinen |
Helsingfors Simsällskap |
2000 |
00A012 |
50m |
29.48 |
|
|
|
|
|
43 |
561 |
|
Fanny Grönvall |
Uinti Tampere |
2000 |
00A574 |
50m |
29.51 |
|
|
|
|
|
44 |
550 |
|
Heini Hammar |
Uinti Tampere |
1999 |
99A148 |
50m |
29.53 |
|
|
|
|
|
45 |
143 |
|
Sini Koivu |
Cetus Espoo |
1999 |
99A482 |
50m |
29.53 |
|
|
|
|
|
46 |
436 |
|
Helmi Heinonen |
Aurajoen Uinti |
2002 |
02A204 |
50m |
29.57 |
|
|
|
|
|
47 |
353 |
|
Ella-noora Haanpää |
Rauman Uimaseura |
1998 |
98A028 |
50m |
29.66 |
|
|
|
|
|
48 |
557 |
|
Ina Pollari |
Uinti Tampere |
2002 |
02A035 |
50m |
29.66 |
|
|
|
|
|
49 |
323 |
|
Nea Reunanen |
Hämeenlinnan Uimaseura |
2001 |
01A298 |
50m |
29.77 |
|
|
|
|
|
50 |
110 |
|
Emilia Lyyra |
Simmis Wanda |
2003 |
03A219 |
50m |
29.79 |
|
|
|
|
|
51 |
443 |
|
Lilli Kulpakko |
Aurajoen Uinti |
2005 |
05A070 |
50m |
29.82 |
|
|
|
|
|
52 |
139 |
|
Lyydia Kalenius |
Cetus Espoo |
2000 |
00A252 |
50m |
29.84 |
|
|
|
|
|
53 |
252 |
|
Jenna Pesu |
Lappeenrannan Uimarit |
1996 |
96A806 |
50m |
29.85 |
|
|
|
|
|
54 |
459 |
|
Riika Huttula |
Oulun Lohet |
2001 |
01A540 |
50m |
29.86 |
|
|
|
|
|
55 |
512 |
|
Sini Niemi |
Tornion Uimaseura |
1993 |
93A901 |
50m |
29.91 |
|
|
|
|
|
56 |
407 |
|
Siiri Konkka |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2004 |
04A103 |
50m |
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
534 |
|
Mette Konttila |
Octopus Lohja |
2001 |
01B228 |
50m |
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
129 |
|
Mirva Kallström |
Cetus Espoo |
1999 |
99A128 |
50m |
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
42 |
|
Janna Appelberg |
Helsingfors Simsällskap |
2001 |
01A954 |
50m |
29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
460 |
|
Pauliina Lohilahti |
Oulun Lohet |
2002 |
02A196 |
50m |
29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
25 |
|
Isabel Hagelin |
Helsingfors Simsällskap |
2001 |
01A083 |
50m |
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
536 |
|
Olga Koskinen |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2002 |
02A165 |
50m |
30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
78 |
|
Sonja Lehtinen |
Helsingin Uimarit |
2003 |
03A385 |
50m |
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
515 |
|
Helmi Jouhten |
Kempeleen Pyrintö |
2004 |
04A360 |
50m |
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
625 |
|
Claudia Åvist |
Nurmijärven Uinti |
1997 |
97A007 |
50m |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
105 |
|
Olivia Hellsten |
Simmis Wanda |
2000 |
00A064 |
50m |
30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
220 |
|
Aino Mononen |
Joensuun Uimaseura |
2001 |
01A089 |
50m |
30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
165 |
|
Charlotte Ingberg |
Cetus Espoo |
2002 |
02A370 |
50m |
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
171 |
|
Kira Lindroos |
Cetus Espoo |
2005 |
05A028 |
50m |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
322 |
|
Sanni Kilponen |
Hämeenlinnan Uimaseura |
2001 |
01A145 |
50m |
30.22 |
|
|
71 |
626 |
|
Alina Katajisto |
Nurmijärven Uinti |
|
|
50m |
30.22 |
|
|
|
1998 |
98B083 |
|
72 |
479 |
|
Iida-maria Laine |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
30.23 |
|
|
|
2001 |
01A626 |
|
73 |
569 |
|
Armi Auvinen |
Uinti Tampere |
|
|
50m |
30.24 |
|
|
|
2000 |
00A811 |
|
74 |
614 |
|
Essi Ahvenainen |
Vanders |
|
|
50m |
30.24 |
|
|
|
2005 |
05A073 |
|
75 |
327 |
|
Julia Sottinen |
Porin Uimaseura |
|
|
50m |
30.24 |
|
|
|
2000 |
00A034 |
|
76 |
405 |
|
Minka Halava |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
50m |
30.27 |
|
|
|
2001 |
01A844 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
326 |
|
Janina Ollikainen |
Porin Uimaseura |
2000 |
00A030 |
50m |
30.28 |
|
|
|
|
|
78 |
513 |
|
Senni Jouhten |
Kempeleen Pyrintö |
2002 |
02A428 |
50m |
30.28 |
|
|
|
|
|
79 |
434 |
|
Julia Koivisto |
Aurajoen Uinti |
2002 |
02A092 |
50m |
30.32 |
|
|
|
|
|
80 |
234 |
|
Miia Hurskainen |
Kuopion Uimaseura |
1992 |
92A228 |
50m |
30.38 |
|
|
|
|
|
81 |
160 |
|
Julia Peltola |
Cetus Espoo |
2003 |
03A091 |
50m |
30.38 |
|
|
|
|
|
82 |
107 |
|
Jenni Rantanen |
Simmis Wanda |
2001 |
01A324 |
50m |
30.40 |
|
|
|
|
|
83 |
216 |
|
Kiia Kärkkäinen |
Heinolan Isku |
2003 |
03A235 |
50m |
30.42 |
|
|
|
|
|
84 |
56 |
|
Peppi Vesalainen |
Helsingfors Simsällskap |
2004 |
04B162 |
50m |
30.47 |
|
|
|
|
|
85 |
148 |
|
Jonna Vasara |
Cetus Espoo |
2002 |
02A118 |
50m |
30.50 |
|
|
|
|
|
86 |
312 |
|
Emma Haglund |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A493 |
50m |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
278 |
|
Siiri Jämsä |
Swimming Jyväskylä |
2002 |
02B117 |
50m |
30.53 |
|
|
|
|
|
88 |
403 |
|
Oona Laakso |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2002 |
02A301 |
50m |
30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
518 |
|
Ronja Nätynki |
Swimming Club Rovaniemi |
2002 |
02A807 |
50m |
30.56 |
|
|
|
|
|
90 |
177 |
|
Aada Rissanen |
Cetus Espoo |
2004 |
04A305 |
50m |
30.57 |
|
|
|
|
|
91 |
432 |
|
Moona Korpikoski |
Nokian Pyry |
2005 |
05A140 |
50m |
30.64 |
|
|
|
|
|
92 |
624 |
|
Salma Mäntynen |
Uimaseura Aquila |
2005 |
05A445 |
50m |
30.67 |
|
|
|
|
|
93 |
406 |
|
Iris Hanski |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2003 |
03A234 |
50m |
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
118 |
|
Aliina Karvonen |
Simmis Wanda |
|
|
50m |
30.72 |
|
|
|
2004 |
04A587 |
|
|
|
|
95 |
537 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
50m |
30.73 |
|
|
|
2004 |
04A166 |
|
|
|
|
96 |
226 |
|
Vilhelmiina Wegelius |
Joensuun Uimaseura |
|
|
50m |
30.74 |
|
|
|
2002 |
02A466 |
|
|
|
|
97 |
99 |
|
Annukka Pihkamäki |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
50m |
30.81 |
|
|
|
2004 |
04A161 |
|
|
|
|
98 |
577 |
|
Adeliina Kaarlenkaski |
Uinti Tampere |
2004 |
04A139 |
50m |
30.83 |
|
|
|
|
|
99 |
84 |
|
Anniina Ahonen |
Hyvinkään Uimaseura |
2005 |
05A156 |
50m |
30.83 |
|
|
|
|
|
100 |
411 |
|
Aino Rantala |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2004 |
04A204 |
50m |
30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
609 |
|
Aino Paju |
Vanders |
2003 |
03A053 |
50m |
30.88 |
|
|
|
|
|
102 |
294 |
|
Teea Jestoi |
Kokkolan Uimaseura |
2005 |
05A173 |
50m |
30.88 |
|
|
|
|
|
103 |
90 |
|
Helmi Lehtonen |
Järvenpään Uintiklubi |
2004 |
04A335 |
50m |
30.89 |
|
|
|
|
|
104 |
453 |
|
Elisa Vakkuri |
Kemin Uimaseura |
2002 |
02A029 |
50m |
30.89 |
|
|
|
|
|
105 |
527 |
|
Satu Immonen |
Swimming Club Vuokatti |
2003 |
03B028 |
50m |
30.95 |
|
|
|
|
|
106 |
293 |
|
Liina Salin |
Kokkolan Uimaseura |
2002 |
02A762 |
50m |
30.97 |
|
|
|
|
|
107 |
46 |
|
Greta Beszteri |
Helsingfors Simsällskap |
2004 |
04A257 |
50m |
30.99 |
|
|
|
|
|
108 |
610 |
|
Liinu Louhikoski |
Vanders |
2004 |
04A046 |
50m |
31.00 |
|
|
|
|
|
109 |
331 |
|
Senni Mattila |
Porin Uimaseura |
2003 |
03A003 |
50m |
31.02 |
|
|
|
|
|
110 |
89 |
|
Vera Vartiainen |
Järvenpään Uintiklubi |
2002 |
02A772 |
50m |
31.05 |
|
|
|
|
|
111 |
3 |
|
Saga Jatkola |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2004 |
04A532 |
50m |
31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
439 |
|
Olivia Koski |
Aurajoen Uinti |
2002 |
02A391 |
50m |
31.08 |
|
|
|
|
|
113 |
259 |
|
Kaisa Himanen |
Mikkelin Uimaseura |
2003 |
03A163 |
50m |
31.09 |
|
|
|
|
|
114 |
646 |
|
Taiga Yritys |
Uinti Hyvinkää |
2003 |
03A036 |
50m |
31.12 |
|
|
|
|
|
115 |
224 |
|
Oona Parviainen |
Joensuun Uimaseura |
2002 |
02A431 |
50m |
31.12 |
|
|
|
|
|
116 |
413 |
|
Hilda Helo |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2003 |
03A483 |
50m |
31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
116 |
|
Agneta Kallas |
Simmis Wanda |
2002 |
02A988 |
50m |
31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
531 |
|
Venla Suihkonen |
Octopus Lohja |
2002 |
02A026 |
50m |
31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
296 |
|
Wilma Lakanen |
Kokkolan Uimaseura |
2003 |
03A711 |
50m |
31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
166 |
|
Iina Von Schrowe |
Cetus Espoo |
2003 |
03A146 |
50m |
31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
100 |
|
Ronja Hellberg |
Riihimäen Uimaseura |
2003 |
03A420 |
50m |
31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
461 |
|
Enni-sofia Perätalo |
Oulun Lohet |
2002 |
02A378 |
50m |
31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
415 |
|
Sonila Selimi |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2005 |
05A278 |
50m |
31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
489 |
|
Venla Säntti |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A589 |
50m |
31.28 |
|
|
|
|
|
125 |
184 |
|
Diana Seiger |
Cetus Espoo |
2003 |
03A909 |
50m |
31.29 |
|
|
|
|
|
126 |
111 |
|
Emma Loponen |
Simmis Wanda |
2003 |
03A519 |
50m |
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-26 00.34.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|