Startliste for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Indledende afsnit lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start liste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Herrer
|
Indledende 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
RAMSGAARD & CO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22.36 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
11-04-2009 |
|
|
|
23.07 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svø |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
29-03-2013 |
|
|
NR |
21.45 |
|
Stefan Nystrand |
1981 |
SWE |
SWE |
Rom, Italien |
|
31-07-2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
1 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
HADERSLEV |
25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
2 |
|
Jens Riisgaard |
2000 |
SILKEBORG |
25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
476 |
3 |
|
Mathias Immerkjær |
1999 |
VEST |
25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
4 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
AGF |
25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
5 |
|
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
GENTOFTE |
25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
6 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
HELSINGØR |
25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
7 |
|
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
HORSENS |
25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
8 |
|
Nicolai Andersen |
2001 |
GLADSAXE |
25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1 |
|
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
BIRKERØD |
25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
507 |
2 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
H2Odense |
25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
3 |
|
Julius Munk |
2000 |
HELSINGØR |
25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
4 |
|
Carl Heyn Stage |
2003 |
KVIK |
25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
5 |
|
Rasmus Steenberg |
2000 |
HØRSHOLM |
25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
421 |
6 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
TRITON B |
25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
7 |
|
Mads Ottosen |
1997 |
HOLBÆK |
25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
530 |
8 |
|
William Theodor Lehn-Schiøler |
2000 |
CNA |
25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
1 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
HORSENS |
24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
2 |
|
Oliver Vang |
1994 |
TRITON B |
24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
3 |
|
Jesper Stilling Julius |
1993 |
AGF |
24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
427 |
4 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
TRITON B |
24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
5 |
|
Roar Andersen |
2001 |
KVIK |
24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
6 |
|
Mads Toft |
2001 |
HOLBÆK |
24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
532 |
7 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
HERLUFSHOL |
24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
8 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
VATCPH-STT |
25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
1 |
|
Christian Crone |
2001 |
GLADSAXE |
24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
2 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
LYSENG |
24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
527 |
3 |
|
Frederik Møller |
2002 |
RINGSTED |
23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
4 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
LYNGBY |
23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
5 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
GLADSAXE |
23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
6 |
|
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
ESBJERG |
23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
7 |
|
Frederik O. Møller |
1999 |
HOVEDSTAD |
24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
8 |
|
Thomas Gossland |
1989 |
HØRSHOLM |
24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
1 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
KALUNDBORG |
24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
2 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
ESBJERG |
24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
3 |
|
Kasper Schultz |
1995 |
AGF |
23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
4 |
|
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
ESBJERG |
23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
5 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
DELTA |
23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
6 |
|
Nicklas Rasmussen |
1997 |
AGF |
23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
7 |
|
Peter Vangsgaard |
2000 |
GENTOFTE |
24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
8 |
|
Tobias Andersen |
1998 |
TRITON B |
24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
1 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
GLADSAXE |
24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
2 |
|
Lasse Dall |
1997 |
ESBJERG |
23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
3 |
|
Sebastian Tullberg |
2000 |
HØRSHOLM |
23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
4 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
FARUM |
22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
5 |
|
Frederik Rindshøj |
1999 |
ALLERØD |
23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
6 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
HOLSTEBRO |
23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
7 |
|
Anton Borring Andersen |
1999 |
ALLERØD |
24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
8 |
|
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
GENTOFTE |
24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-07-2019 19:44.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|