Program för Sandaredssprinten 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F
|
Final 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
2 |
|
Antonio Poller |
2009 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
3 |
|
Arvid Fossum |
2009 |
S77 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
4 |
|
Noel Brånlid |
2009 |
S77 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F |
Final 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
2 |
|
Albin Wiik |
2008 |
S 02 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
3 |
|
Luka Bulatovic |
2008 |
S 02 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
4 |
|
Max Johansson |
2008 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
5 |
|
Mathias Behre |
2009 |
KUNGÄLV |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F |
Final 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
1 |
|
Aston Perry |
2009 |
S77 |
2:11.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
2 |
|
Albin Jarhult |
2007 |
SKENE SIM |
2:04.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
3 |
|
Mio Hernandez |
2007 |
S 02 |
1:57.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
4 |
|
Olle Gustafsson |
2008 |
S77 |
2:01.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
5 |
|
Liam Andersson |
2009 |
LANDSKRONA |
2:09.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
6 |
|
Milton Hedendahl |
2005 |
SK 1970 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F |
Final 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
1 |
|
Mio Pettersson |
2009 |
S 02 |
1:54.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
2 |
|
Axel Lambertsson |
2008 |
VARBERG |
1:52.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
3 |
|
Henry Palm |
2008 |
LANDSKRONA |
1:50.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
4 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
SK ALINGSÅ |
1:50.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
5 |
|
Vincent Rosholm |
2008 |
SK 1970 |
1:53.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
6 |
|
Hannes Johnsson |
2008 |
KUNGSBACKA |
1:56.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F |
Final 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
1 |
|
Vilmer Johansson Rönqvist |
2007 |
LANDSKRONA |
1:47.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
2 |
|
Elias Klebom |
2007 |
ELFSBORG |
1:44.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
3 |
|
Walter Jerling |
2007 |
S 02 |
1:40.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
4 |
|
Lukas Hedberg |
2007 |
VARBERG |
1:44.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
408 |
5 |
|
John Åhlund |
2005 |
FALKENBERG |
1:44.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
6 |
|
Philip Hansson |
2007 |
ELFSBORG |
1:48.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F |
Final 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
1 |
|
Joar Kivistö |
2005 |
SK 1970 |
1:39.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
2 |
|
Eric Thörngren |
2006 |
ELFSBORG |
1:35.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
3 |
|
Marcus Riis |
2004 |
LANDSKRONA |
1:33.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
4 |
|
Anton Liebenhagen |
2005 |
LANDSKRONA |
1:33.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
5 |
|
Andy Hadzic |
2007 |
LANDSKRONA |
1:37.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
6 |
|
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 |
1:40.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F |
Final 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
291 |
1 |
|
Melker Boman |
2005 |
SK 1970 |
1:30.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
2 |
|
Alfred Thunell |
2002 |
LANDSKRONA |
1:26.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
3 |
|
Johannes Edman |
2004 |
LANDSKRONA |
1:25.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
4 |
|
Alvin Silow |
2005 |
SKÖVDE SS |
1:26.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
376 |
5 |
|
Sebastian Jönsson |
2003 |
ÅSUNDEN |
1:27.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
6 |
|
Jonas Shafie |
2006 |
S 02 |
1:32.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F |
Final 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
1 |
|
Kristoffer Grönhaug |
2002 |
ÅSUNDEN |
1:22.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
396 |
2 |
|
Emil Storberg |
2004 |
FALKENBERG |
1:21.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
3 |
|
Ludvig Hoff |
2005 |
LANDSKRONA |
1:18.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4 |
|
Max Lidbom |
2004 |
ELFSBORG |
1:21.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
5 |
|
Viggo Thomsen |
2004 |
LANDSKRONA |
1:21.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
6 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
LIDKÖPING |
1:22.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F |
Final 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
1 |
|
Markus Rydgren |
2003 |
LANDSKRONA |
1:14.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
2 |
|
Lucas Lindblom |
2000 |
LANDSKRONA |
1:06.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
3 |
|
Linus Kahl |
2001 |
LANDSKRONA |
1:00.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
4 |
|
Emil Hassling |
2000 |
LANDSKRONA |
1:02.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
5 |
|
Casper Svärd |
2001 |
LANDSKRONA |
1:09.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
6 |
|
Simon Svedberg |
2001 |
FALKÖPING |
1:16.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-06 20:04:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
|
|
|
|