2021-12-05   23:35:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Septembersim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Septembersim
Arrangör:
Plats: Tyresö Aquarena Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019
16 100m Ryggsim Fl A-D Final
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 175 Alice Velden Solna Sundbyberg SS 04 2005 AO2405 25m 1:05.61
2 115 Olivia Stille Turebergs Simklubb 2000 AJ7600 25m 1:06.18
3 134 Josefin Alm Tyresö Simsällskap 2001 AJ8201 25m 1:07.25
4 116 Yasemin Uzum Turebergs Simklubb 2003 AI3403 25m 1:09.82
5 4 Elsa Djuphammar Simklubben Neptun 2003 AU0403 50m 1:10.32
6 123 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 25m 1:10.78
7 18 Nike Johnston Simklubben Neptun 2005 AJ5405 25m 1:11.63
8 177 Emma Montelius Solna Sundbyberg SS 04 2005 AY4805 25m 1:11.79
9 82 Michelle Aspberg Södertörns Simsällskap 2002 AT8402 25m 1:12.76
10 119 Cornelia Ericsson Turebergs Simklubb 2003 AT0603 25m 1:13.16
11 89 Filippa Hanikat Södertörns Simsällskap 2007 AK7207 25m 1:13.90
12 140 Ella Törnqvist Tyresö Simsällskap 2003 AQ1603 25m 1:15.06
13 24 Alice Stenbeck Simklubben Neptun 2006 AG1406 25m 1:15.71
14 56 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6805 50m 1:17.52
15 126 Ebbalisa Lidgren Turebergs Simklubb 2005 AH9405 25m 1:17.75
16 184 Thea Bergström Solna Sundbyberg SS 04 2007 AK9807 25m 1:17.95
17 98 Juni Stenbacka Södertörns Simsällskap 2007 AV7607 25m 1:18.04
18 93 Nadja Travar Södertörns Simsällskap 2007 AP2607 25m 1:18.10
19 170 Astrid Blomberg Solna Sundbyberg SS 04 2000 AW5800 25m 1:18.37
20 145 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 25m 1:18.48
21 128 Johanna  Klingenstierna Turebergs Simklubb 2005 AS1405 25m 1:18.81
22 137 Emelie Lindholm Tyresö Simsällskap 2003 AL6403 25m 1:19.35
23 144 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 2005 AQ5805 25m 1:19.85
24 70 Amanda Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BM9205 25m 1:20.23
25 196 Emilia Lingman Solna Sundbyberg SS 04 2006 BI3806 25m 1:20.52
26 181 Nea Tiger Armelius Solna Sundbyberg SS 04 2006 AQ7806 25m 1:22.30
27 191 Elina Darvish Solna Sundbyberg SS 04 2005 BM9405 25m 1:22.32
28 139 Wilma Öberg Tyresö Simsällskap 2001 BG9201 25m 1:22.45
29 58 Emelie Bilands Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AN4206 25m 1:22.73
30 60 Vida Haesert Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AN0206 25m 1:22.85
31 61 Sofia Lövqvist Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AN2206 25m 1:23.75
32 74 Elise Karlsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 BA4607 25m 1:24.54
33 73 Ellen Bystedt Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AY2207 25m 1:24.72
34 88 Lovisa Lindberg Södertörns Simsällskap 2007 AK0407 25m 1:24.77
35 105 Natalie Nilsson Södertörns Simsällskap 2005 BV5205 25m 1:25.38
36 182 Cornelia Utgren Solna Sundbyberg SS 04 2007 AL6207 25m 1:25.51
37 59 Anna Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AD9807 25m 1:27.00
38 132 Ebba Näsvall Turebergs Simklubb 2006 AW7406 25m 1:27.33
39 114 Tilja Stålnacke Södertörns Simsällskap 2005 BW4205 25m 1:28.28
40 190 Lova Deilert Solna Sundbyberg SS 04 2006 BB7806 25m 1:28.49
41 148 Philippa Ledo Antunes Tyresö Simsällskap 2004 BR7804 50m 1:28.77
42 218 Felicia Wadell Solna Sundbyberg SS 04 2006 BN5206 25m 1:29.10 EFT
43 138 Sandra Öberg Tyresö Simsällskap 2001 BG0401 25m 1:29.36
44 157 Fidelie Börnesson Tyresö Simsällskap 2007 AZ8207 25m 1:29.48
45 84 Laura Somers Södertörns Simsällskap 2003 BW6603 25m 1:29.71
46 130 Vera  Popova Turebergs Simklubb 2006 AN9406 25m 1:31.02
47 77 Alma Brorson Stockholms
Kappsimningsklubb
2008 AT8208 25m 1:31.20
48 158 Ella Pahlén Tyresö Simsällskap 2007 AZ0407 50m 1:31.97
49 133 Isa Andersson Turebergs Simklubb 2006 BD9606 25m 1:33.21
50 75 Ofelia Öström Stockholms
Kappsimningsklubb
2008 AO6808 25m 1:33.25
51 91 Tuva Wiktor Jarefors Södertörns Simsällskap 25m 1:33.46
2006 AX6206
52 189 Amanda Hörberg Solna Sundbyberg SS 04 25m 1:33.73
2006 BB8806
53 195 Anna Gomez Solna Sundbyberg SS 04 25m 1:33.74
2007 AW0807
54 71 Olivia Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 1:34.16
2007 AP7207
55 202 Amelie Jäntti Solna Sundbyberg SS 04 2005 BS8605 50m 1:34.61
56 99 Emma Johanson Södertörns Simsällskap 2008 AL9608 25m 1:34.64
57 81 Ellen Gustafsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 BI3407 25m 1:35.86
58 198 Leona Arganti Solna Sundbyberg SS 04 2004 BY8404 50m 1:36.43
59 79 Elin Borgman Stockholms
Kappsimningsklubb
2008 AT4408 50m 1:36.76
60 100 Lotta Lande Södertörns Simsällskap 2007 AY4407 25m 1:38.19
61 160 Felicia Tiippana-Henriksson Tyresö Simsällskap 2008 AN4208 50m 1:40.62
62 153 Maja Andersson Tyresö Simsällskap 2006 BI9206 25m 1:43.40
63 214 Mira Berg Byström Älvsjö AIK Simförening 2008 BC7808 25m 1:50.86
64 209 kajsa Averstad Rastner Älvsjö AIK Simförening 2008 AY2808 25m 1:55.97
65 166 Emmy Skånstad Fant Tyresö Simsällskap 2007 BI4407 25m 1:59.25
66 211 Agnes Ljungberg Älvsjö AIK Simförening 2008 AY3008 25m
67 165 Wilma Jernberg Tyresö Simsällskap 2007 BH6407 25m
68 113 Sibel Levin Södertörns Simsällskap 2008 AY5408 25m
69 164 Wilma Brunn Tyresö Simsällskap 2007 BH4407 25m
70 206 Line Näslund Älvsjö AIK Simförening 2007 25m
71 207 Vega Rohwedder Älvsjö AIK Simförening 2005 25m
72 112 Stella Svensson Södertörns Simsällskap 2009 AJ6809 25m
2019-09-19 18:28:39 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner