2021-11-28   04:36:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Septembersim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Startlista
Septembersim
Arrangör:
Plats: Tyresö Aquarena Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019
13 100m Bröstsim Fl A-D Final
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 5 Isabelle Brodd Simklubben Neptun 2003 AU4803 25m 1:14.87
2 3 Alva Hagström Simklubben Neptun 2003 AU1203 25m 1:16.40
3 121 Sara Arnö Turebergs Simklubb 2004 AA1208 25m 1:16.60
4 56 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6805 25m 1:20.20
5 83 Julia Ottosson Södertörns Simsällskap 2006 AN9206 25m 1:20.76
6 9 Agnes  Behrenfeldt Simklubben Neptun 2004 AP9604 25m 1:22.07
7 144 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 2005 AQ5805 25m 1:23.13
8 119 Cornelia Ericsson Turebergs Simklubb 2003 AT0603 50m 1:23.31
9 48 Emelie Sveding Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG8605 25m 1:23.78
10 101 Moa Forsgren Södertörns Simsällskap 2008 AL0808 25m 1:25.74
11 17 Li Elveskog Simklubben Neptun 2004 AW0604 25m 1:25.74
12 179 Leah Ishaq Solna Sundbyberg SS 04 2006 AO6406 25m 1:25.95
13 133 Isa Andersson Turebergs Simklubb 2006 BD9606 25m 1:25.99
14 92 Ellinor Eldh Södertörns Simsällskap 2006 BA0206 25m 1:26.96
15 93 Nadja Travar Södertörns Simsällskap 2007 AP2607 25m 1:27.97
16 172 Rebecka Ishaq Solna Sundbyberg SS 04 2003 AY8403 25m 1:28.05
17 126 Ebbalisa Lidgren Turebergs Simklubb 2005 AH9405 25m 1:28.35
18 177 Emma Montelius Solna Sundbyberg SS 04 2005 AY4805 25m 1:28.49
19 149 Elma Ridhagen Tyresö Simsällskap 2004 BS9804 50m 1:28.60
20 98 Juni Stenbacka Södertörns Simsällskap 2007 AV7607 25m 1:29.56
21 94 Ebba Mattisson Södertörns Simsällskap 2006 BD2606 25m 1:29.91
22 187 Felicia Rydsheim Solna Sundbyberg SS 04 2005 BI5805 25m 1:30.84
23 183 Danielle Youssef Solna Sundbyberg SS 04 2006 AY3206 25m 1:30.89
24 99 Emma Johanson Södertörns Simsällskap 2008 AL9608 25m 1:31.24
25 130 Vera  Popova Turebergs Simklubb 2006 AN9406 25m 1:33.09
26 204 Sofia Bäckström Solna Sundbyberg SS 04 2004 CA7404 50m 1:33.72
27 148 Philippa Ledo Antunes Tyresö Simsällskap 2004 BR7804 25m 1:35.29
28 84 Laura Somers Södertörns Simsällskap 2003 BW6603 25m 1:35.72
29 59 Anna Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AD9807 25m 1:36.14
30 181 Nea Tiger Armelius Solna Sundbyberg SS 04 2006 AQ7806 50m 1:36.88
31 185 Emma Wärn Solna Sundbyberg SS 04 2004 BT7404 25m 1:37.19
32 205 Alexandra Silverryd Solna Sundbyberg SS 04 2005 BU6405 25m 1:37.28
33 77 Alma Brorson Stockholms
Kappsimningsklubb
2008 AT8208 25m 1:37.93
34 157 Fidelie Börnesson Tyresö Simsällskap 2007 AZ8207 25m 1:38.45
35 96 Hanne-Lore Somers Södertörns Simsällskap 2005 BP3205 25m 1:38.99
36 152 Tilde  Bergvall Tyresö Simsällskap 2004 BV8804 25m 1:39.26
37 190 Lova Deilert Solna Sundbyberg SS 04 2006 BB7806 25m 1:39.38
38 191 Elina Darvish Solna Sundbyberg SS 04 2005 BM9405 25m 1:39.39
39 62 Molly Alveskär Lundfeldt Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AE2207 25m 1:39.62
40 74 Elise Karlsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 BA4607 25m 1:39.87
41 46 Julia Lundgren Simklubben Neptun 2007 AZ2207 25m 1:39.91
42 73 Ellen Bystedt Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AY2207 25m 1:40.86
43 71 Olivia Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AP7207 25m 1:41.26
44 91 Tuva Wiktor Jarefors Södertörns Simsällskap 2006 AX6206 25m 1:42.40
45 158 Ella Pahlén Tyresö Simsällskap 2007 AZ0407 25m 1:42.71
46 160 Felicia Tiippana-Henriksson Tyresö Simsällskap 2008 AN4208 25m 1:44.35
47 203 Stella Gammel Solna Sundbyberg SS 04 2006 BN4606 25m 1:48.76
48 81 Ellen Gustafsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 BI3407 25m 1:48.88
49 75 Ofelia Öström Stockholms
Kappsimningsklubb
2008 AO6808 25m 1:50.06
50 100 Lotta Lande Södertörns Simsällskap 25m 1:50.23
2007 AY4407
51 192 Ida Muhic Solna Sundbyberg SS 04 25m 1:51.11
2007 AP8607
52 79 Elin Borgman Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 1:53.21
2008 AT4408
53 153 Maja Andersson Tyresö Simsällskap 2006 BI9206 25m 1:55.12
54 215 Thea Holmberg Tyresö Simsällskap 2007 BI4607 25m 1:56.43 EFT
55 164 Wilma Brunn Tyresö Simsällskap 2007 BH4407 25m 2:02.68
56 113 Sibel Levin Södertörns Simsällskap 2008 AY5408 25m 2:08.40
57 111 Elvira Karlstedt Södertörns Simsällskap 2009 AJ3809 25m
58 199 Agnes Svensson Solna Sundbyberg SS 04 2004 BY9404 25m
59 208 Elly Holmqvist Älvsjö AIK Simförening 2007 BC9207 25m
60 211 Agnes Ljungberg Älvsjö AIK Simförening 2008 AY3008 25m
61 207 Vega Rohwedder Älvsjö AIK Simförening 2005 25m
62 112 Stella Svensson Södertörns Simsällskap 2009 AJ6809 25m
63 168 Evelina Zellhann Tyresö Simsällskap 2005 BX4605 25m
2019-09-19 18:28:38 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner