2021-12-01   17:23:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Septembersim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Startlista
Septembersim
Arrangör:
Plats: Tyresö Aquarena Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019
2 100m Frisim Po A-D Final
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 35 Karl Palmqvist Simklubben Neptun 2002 AZ6102 25m 55.80
2 117 Ludvig Holfve Turebergs Simklubb 2003 AG5503 25m 56.35
3 29 Tim Rogersson Simklubben Neptun 2005 AN5305 50m 56.92
4 51 Vincent Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE7305 25m 58.42
5 136 Algot Lindwall Tyresö Simsällskap 2002 AJ4102 25m 58.49
6 125 Marcus Persson Taylor Turebergs Simklubb 2005 AC4905 25m 58.91
7 143 Simon Brunn Tyresö Simsällskap 2004 AH9704 25m 59.31
8 106 Isak Ekman Södertörns Simsällskap 2004 AZ6904 50m 1:00.98
9 127 Daniel Bebenek Turebergs Simklubb 2006 AC4706 25m 1:01.10
10 55 Anton Graner Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH4905 25m 1:01.60
11 124 Filip Westlund Turebergs Simklubb 2003 AL9703 25m 1:02.15
12 66 William Hamilton Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AM2706 25m 1:02.21
13 87 Alvin Hamzehnejad Södertörns Simsällskap 50m 1:02.48
2004 AV9304
14 122 Alexander Arnö Turebergs Simklubb 25m 1:02.48
2005 AB5505
15 49 Jonatan Eriksson Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 1:02.62
2006 AB1106
16 15 Uno Härmark Simklubben Neptun 2005 AD8705 25m 1:03.33
17 129 Henrik Larsson Turebergs Simklubb 2006 AF4106 25m 1:04.21
18 131 Albin Argelius Turebergs Simklubb 2005 AN1105 50m 1:04.71
19 39 Marcus Lundgren Simklubben Neptun 2006 AN1506 25m 1:05.23
20 54 David Berggren Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH5905 50m 1:05.71
21 194 Malkolm Nömm Solna Sundbyberg SS 04 2005 AT6905 25m 1:06.09
22 173 Jesper Sandström Solna Sundbyberg SS 04 2003 AM1103 25m 1:06.59
23 197 Gustav Aglert Solna Sundbyberg SS 04 2004 AY4304 25m 1:07.15
24 63 Samuel Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2008 AA8908 25m 1:07.48
25 176 Alexander Youssef Solna Sundbyberg SS 04 2004 AS2504 25m 1:08.02
26 52 Gustav Åsbrink Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE3505 25m 1:08.09
27 107 Malcolm Honkanen Södertörns Simsällskap 2005 AX0105 25m 1:08.10
28 150 Albin Wullt Tyresö Simsällskap 2005 AR5705 25m 1:08.96
29 72 Felix Norlin Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6705 50m 1:09.05
30 50 Oscar Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE5305 25m 1:09.55
31 151 William Edenberg Tyresö Simsällskap 2003 AZ1103 25m 1:10.62
32 57 Casper Drozdz Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AG2306 25m 1:11.57
33 85 Julius Dorch Juliusson Södertörns Simsällskap 2007 AC7707 25m 1:12.76
34 67 Elliot Sundström Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AM7506 25m 1:14.18
35 147 Maximus Brandt Tyresö Simsällskap 2005 AP2105 50m 1:14.24
36 64 Hugo Patrikson Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AJ6506 50m 1:14.78
37 171 Neo Carlberg Solna Sundbyberg SS 04 2005 AA8505 50m 1:14.83
38 68 Jordan Sundström Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AM1706 25m 1:14.97
39 200 Lukas Engström Solna Sundbyberg SS 04 2005 AV5105 50m 1:15.28
40 103 Emil Johanson Södertörns Simsällskap 2005 AX4105 50m 1:15.33
41 97 Christopher Brown Södertörns Simsällskap 2006 AQ8706 25m 1:15.74
42 69 Anton Hagspiel Stockholms
Kappsimningsklubb
2009 AA8309 25m 1:17.70
43 80 Lucas Bouchet Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 1:18.12
2009 AD6709
44 155 Otto Andersson Tyresö Simsällskap 2008 AG5308 25m 1:18.25
45 53 Simon Alveskär Lundfeldt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG4505 25m 1:18.37
46 78 Alexander Bouchet Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AO8707 25m 1:19.55
47 156 Gustav Bäckström Tyresö Simsällskap 2008 AG8308 25m 1:20.67
48 161 Lucas Samuelsson Tyresö Simsällskap 2006 AU3106 25m 1:21.17
49 163 Vilgot Hårding-Nordkvist Tyresö Simsällskap 2008 AK7308 25m 1:27.15
50 76 Ludvig Axegård Stockholms
Kappsimningsklubb
2008 AI1108 25m 1:27.29
51 102 Anton Chubakov Södertörns Simsällskap 50m 1:28.18
2010 AB8110
52 154 Erik Förborgen Tyresö Simsällskap 25m 1:28.20
2008 AF0708
53 159 Isak Silebäck Tyresö Simsällskap 25m 1:30.94
2007 AL1707
54 162 Malcolm Brandt Tyresö Simsällskap 50m 1:39.17
2007 AO6907
55 110 Oskar Joona Södertörns Simsällskap 25m 1:39.47
2008 AL0308
56 217 Svante Schlüter Patriksso Tyresö Simsällskap 25m 1:41.99 EFT
2006 AU8706
57 216 Victor Hedqvist Segelman Tyresö Simsällskap 25m 1:41.99 EFT
2007 AN1907
58 210 Elliot Halldén Älvsjö AIK Simförening 25m 1:54.85
2009 AG6509
59 213 simon eriksson Älvsjö AIK Simförening 25m
2009 AJ0709
60 109 Vincent Vitas Södertörns Simsällskap 25m
2008 AL6308
61 169 Gustaf Färnqvist Solna Sundbyberg SS 04 25m
2007
62 212 hampus Eriksson Älvsjö AIK Simförening 25m
2009 AJ0509
63 108 Eric Söderlund Södertörns Simsällskap 2010 AB1710 25m
2019-09-19 18:28:36 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner