Program för DM/JDM (25m) 2019 Östsvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
DM/JDM (25m) 2019 Östsvenska
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Kalmar Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 okt 2019 till den 6 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
1:50.43 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Eindhoven, NED |
|
2017-08-12 |
|
|
SJR |
1:52.26 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Eindhoven, NED |
|
2013-08-07 |
|
|
DR |
1:55.79 |
|
Gabriella Fagundez |
|
Linköpings ASS |
SWE |
Göteborg |
SWE |
2009-11-28 |
|
|
DJR |
1:56.61 |
|
Hanna Eriksson |
|
Jönköpings SS |
SWE |
Jönköping |
SWE |
2017-11-04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
3 |
|
Alva Johannesson |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:36.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
4 |
|
Gresa Hasi |
2008 |
SMÅLANDSST |
2:32.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
5 |
|
Ella Sjö |
2006 |
VÄXJÖ SS |
2:34.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
2 |
|
Alice Hässlebro |
2004 |
VÄXJÖ SS |
2:29.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
3 |
|
Althaea Süsskind |
2007 |
LASS |
2:27.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
4 |
|
Ida Jonsson |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:25.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
5 |
|
Malin Jonsson |
1998 |
JÖNKÖPING |
2:27.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
6 |
|
Annie Seppälä |
2004 |
SMÅLANDSST |
2:27.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
7 |
|
Amanda Thom |
2005 |
SMÅLANDSST |
2:32.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
1 |
|
Linnea Haraldsson |
2005 |
HVETLANDA |
2:25.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
2 |
|
Klara Blickfors |
2006 |
OSKARSHAMN |
2:24.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
3 |
|
Hanna Persson |
2004 |
LASS |
2:22.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
4 |
|
Agnes Hildebrand Westerberg |
2004 |
VÄXJÖ SS |
2:19.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
5 |
|
Ida Ekström |
2005 |
OSKARSHAMN |
2:20.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
6 |
|
Ylva Andersson |
2005 |
NKK |
2:22.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
7 |
|
Towe Andersson |
2005 |
VÄXJÖ SS |
2:24.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
1 |
|
Victoria Danielsson |
2002 |
JÖNKÖPING |
2:19.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
|
Frida Nöu |
2001 |
MOTALA SS |
2:17.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
3 |
|
Siri Bälter |
2004 |
VÄRNAMO SS |
2:17.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
4 |
|
Ellen Havskog |
2005 |
HULTSFRED |
2:16.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
5 |
|
Amanda Weiding |
2003 |
LASS |
2:17.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
6 |
|
Louise Strand |
2005 |
VÄXJÖ SS |
2:17.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
7 |
|
Elsa Linné |
2003 |
LASS |
2:18.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
1 |
|
Felicia Järvikari |
2002 |
LASS |
2:15.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
2 |
|
Wilma Svensson |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:15.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
3 |
|
Nina Mirkhan |
2006 |
VÄRNAMO SS |
2:14.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
4 |
|
Vera Karlsson |
2003 |
LASS |
2:12.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Emma Roos |
1999 |
JÖNKÖPING |
2:12.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
6 |
|
Lovisa Svensson |
2002 |
VÄRNAMO SS |
2:14.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
7 |
|
Darja Koutchinskaia |
2003 |
LASS |
2:15.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
1 |
|
Märta Högfeldt |
2005 |
LASS |
2:11.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
|
Moa Holmquist |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:10.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
3 |
|
Clara Örnhem |
2002 |
VÄXJÖ SS |
2:07.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
4 |
|
Emma Magnusson |
1998 |
LASS |
2:03.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
5 |
|
Miranda Arvidsson |
1998 |
KALMAR SS |
2:05.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
Alice Thörnros |
2001 |
JÖNKÖPING |
2:09.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
7 |
|
Elin Gunnarsson |
2002 |
LASS |
2:11.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-05 09:12:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap |
|
|
|
|