Startliste for DM Junior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
01 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
08:14 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 16, 400m Medley Herrer |
Indledende (3) |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 11-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 11-11-2016 |
|
Heat 1 (3) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
0445AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
5:06.60 |
339 |
2 |
Anders Mose |
2004 |
0411AD |
ESBJERG |
|
25m |
5:04.99 |
116 |
3 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
25m |
5:03.49 |
321 |
4 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
25m |
4:58.88 |
172 |
5 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:01.03 |
474 |
6 |
Julian Birch |
2004 |
0489AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
5:04.70 |
204 |
7 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
HORSENS |
|
25m |
5:06.28 |
327 |
8 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
25m |
5:07.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
HERLEV |
|
25m |
4:51.16 |
105 |
2 |
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
LYSENG |
|
25m |
4:46.62 |
438 |
3 |
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
KVIK |
|
25m |
4:35.52 |
220 |
4 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
25m |
4:26.58 |
317 |
5 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
4:28.45 |
473 |
6 |
Christoffer Weiss |
2002 |
0273AE |
SØLLERØD |
|
25m |
4:40.30 |
344 |
7 |
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
ESBJERG |
|
25m |
4:49.39 |
162 |
8 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
4:55.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
190 |
1 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:50.74 |
41 |
2 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
SILKEBORG |
|
25m |
4:42.74 |
176 |
3 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:32.29 |
436 |
4 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
25m |
4:21.97 |
461 |
5 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
4:27.81 |
514 |
6 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
VEJLE |
|
25m |
4:40.24 |
182 |
7 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:46.84 |
12 |
8 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
LAKSEN |
|
25m |
4:52.09 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:14 |
|