Program för DM-JDM (25m) 2019, Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 5/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Arrangör: |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 okt 2019 till den 6 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR Senior |
2:12.21 |
|
Linus kanth |
1991 |
Västerås SS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2016-11-04 |
|
|
DR Junior |
2:16.89 |
|
Linus Kanth |
1991 |
Västerås SS |
SWE |
Keflavik |
ISL |
2011-12-01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
3 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
ÖSA |
3:00.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
4 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
UPSALA S |
2:59.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
5 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
UPSALA S |
3:00.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
2 |
|
Artur Romin |
2003 |
STRÄNGNÄS |
2:52.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
3 |
|
David Eriksson |
2004 |
HK SIM |
2:50.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
4 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
KATRINEHOL |
2:42.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
5 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
2:44.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
6 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
GÄVLE SS |
2:51.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
7 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
GÄVLE SS |
2:52.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
1 |
|
Anton Svennberg |
2002 |
ÖSA |
2:34.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
2 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
KARLSTAD |
2:31.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
3 |
|
Axel Witt |
2000 |
ESKILSTUNA |
2:23.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
4 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
UPSALA S |
2:21.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
5 |
|
Martin Schön |
2003 |
BOLLNÄS SS |
2:21.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
6 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:31.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
7 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
BORLÄNGE |
2:33.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
8 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
ÖSA |
2:37.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-05 09:05:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|